niedziela, 19 maja 2024 05:20

Pucharowa wygrana z Padwą

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska wygrali we własnej hali w meczu Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej z innym pierwszoligowcem, Padwą Zamość.

Autor: Adam Trochimiuk

AZS AWF Biała Podlaska – Padwa Zamość 27:25 (15:11)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Sętowski - Stefaniec 8, Banaś 5, Kozycz 4, Niedzielenko 4, Urbaniak 3, Maksymczuk 2, Kandora 1, Łazarczyk, Mazur, Nowicki, Polok, Ziółkowski.

W pucharowych zmaganiach na szczeblu LZPR biorą udział trzy pierwszoligowe zespoły, a najlepszy z nich awansuje do rozgrywek centralnych Pucharu Polski. Padwa wygrała wcześniej u siebie z Azotami-Puławy II 33:25 (17:15), a na koniec 30 października AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się na wyjeździe z Azotami-Puławy II.

Początek spotkania AZS AWF z Padwą należał do gospodarzy, którzy prowadzili 4:1 i 5:2. Potem mecz się wyrównał (6:6, 9:9), po czym bialczanie ponownie odskoczyli rywalom.I na przerwę podopieczni trenera Dmitrija Tichona schodzili z czterobramkową zaliczką. W drugiej połowie goście prezentowali się już lepiej, a gospodarze mieli problem ze zdobywanie bramek. I w 45 minucie zespół z Zamościa prowadził już 20:17. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął kapitan AZS AWF Marcin Stefaniec, który zdobył osiem (!) bramek z rzędu. A że rywale odpowiedzieli skutecznie tylko dwa razy, to nasi ponownie wygrywali - 25:22 na dwie minuty przed końcem spotkania. I zdołali swoją przewagę utrzymać, odnosząc zwycięstwo z rywalem z pierwszej ligi.

W sobotę 26 października od godziny 18 bialczanie rozegrają we własnej hali kolejne spotkanie w pierwszej lidze, z KSSPR Końskie.

Więcej w najnowszym, papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia".

Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Brakuje najważniejszej informacji: czy Łoś był trzeźwy. Brakuje też innej, kto został ukarany mandatem karnym? Łoś, leśniczy, nieboszczyk przed zarejestrowaniem zgonu w USC?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 14:54Źródło komentarza: Tragiczny finał zderzenia z łosiem. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: Rafuś Bezpłodny MyśliwyTreść komentarza: Jest tych łosiów zatrzęsienie . Dlaczego ta cała zgraja Myśliwców (myśliwych ) nie strzela do Łosiów a ich mięso nie wpier*ala w kiełbasy ? Zapewne dlatego , że mięso łosia jest nie dobre na kiełbasy lepiej sptrzelić sarenkę i dziczka . Nie strzelają dlatego , że jest zakaz strzelania do łosi ale jest też zakaz strzelania do jeleni patrząc przez noktowizor a niektórzy strzelają . Dlatego jeżdzę w nocy przez tereny leśne max 60 km/h .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:55Źródło komentarza: Tragiczny finał zderzenia z łosiem. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: grażynaTreść komentarza: już dawno tą babe powinni wyrzucić a kontrole to powinna przeprowadzić prokuraturaData dodania komentarza: 17.05.2024, 02:03Źródło komentarza: Prezydent wypowiedział pracę dyrektorce MOPSAutor komentarza: MonaTreść komentarza: A sa badania potwierdzajace skutecznosc tego serum antycellulitowego?Data dodania komentarza: 16.05.2024, 21:52Źródło komentarza: Balsam ujędrniający – Poznaj Vialise Lifting EffectsAutor komentarza: 75-letni senior z astma oskrzelowaTreść komentarza: Ubolewam, ze w dzisiejszych czasach realizując obiekt dedykowany m.inn. seniorom, nie uwzględniono potrzeb seniorów i ich utrudnień z korzystania dóbr natury w chowaniu się przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Zgłaszam problem mając nadzieję na Toy Toi'a.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 21:29Źródło komentarza: Tężnia solankowa i plaża. Nad Krzną, jak nad morzem