Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:16
Reklama

Starostwo chce ratować PKS Międzyrzec

Wraca sprawa przejęcia międzyrzeckiego PKS-u przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Przedsiębiorstwo podlegające Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi. Bez radykalnych działań firmie może grozić upadłość.
Starostwo chce ratować PKS Międzyrzec

Sprawa przejęcia PKS-u jest w toku. Starostwo już miesiąc temu wyłoniło kancelarię prawną, która wdrożyła procedury prawne. – Prawnicy oceniają sytuację, czyli sprawdzają stan finansów i zadłużenia przedsiębiorstwa. Przygotowują również dla nas dogodną formułę, w jaki sposób będziemy przejmować międzyrzecki PKS – mówi Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Urząd Marszałkowski, któremu PKS przekazano dwa lata temu, jest bardzo przychylny przekazaniu przedsiębiorstwa powiatowi.. W sierpniu ubiegłego roku odbyło się spotkanie w starostwie z wójtami gmin powiatu bialskiego, podczas którego wstępnie dyskutowano nad utworzeniem tzw. związku gmin, który miałby się zająć ratowaniem przedsiębiorstwa. Już podczas tamtego spotkania mówiono, że przewozy pasażerskie stają się coraz mniej rentowne. Jarosław Siedlanowski, prezes międzyrzeckiego PKS, podkreślał wtedy, że przejęcie przedsiębiorstwa przez powiat bialski jest jedyną szansą dla firmy.

Na konkrety przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Wiadomo, że Starostwo po wykupieniu PKS-u zechce zabezpieczyć transport zbiorowy na terenie powiatu bialskiego

Maciej Maciejuk

Cały artykuł czytaj w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 3 z 17 stycznia

 

Czytaj również: Samochód wbił się w drzewo. Kierowca nie żyje


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama