Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 10 lutego 2026 15:39
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Terespol: Trwają poszukiwania radnego Tomasza Sylwesiuka

Poniedziałek, 13 stycznia, to kolejny dzień poszukiwań Tomasza Sylwesiuka. W sobotę, 11 stycznia, jego auto znaleziono w rzece Krzna. W działania włączyła się już Specjalistyczna Grupa Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie wyposażona w sonar. Funkcjonariusze po raz kolejny sprawdzali koryto rzeki.
Gmina Terespol: Trwają poszukiwania radnego Tomasza Sylwesiuka

Autor: Policja

Przypomnijmy, że w minioną sobotę, 11 stycznia, dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony, że w miejscowości Starzynka w gminie Terespol samochód osobowy wpadł do rzeki. Wewnątrz pojazdu jednak nikogo nie było. Policjanci ustalili użytkownika auta. Okazał się nim 45-letni Tomasz Sylwesiuk, radny gminy Terespol.

 - Od soboty trwają intensywne poszukiwania mężczyzny. Każdego dnia w działania poza bialskimi policjantami i funkcjonariuszami terespolskiego komisariatu włączają się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz inne służby, tj. Funkcjonariusze Straży Pożarnej z JRG Małaszewicze, OSP Neple, OSP Krzyczew, a także funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Terespolu, pracownicy Nadleśnictwa w Małaszewiczach. W działania aktywnie włączyli się również mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz rodzina i znajomi zaginionego. Przeszukany został rozległy teren przyległy do miejsca zdarzenia, jak też okoliczne miejscowości - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Podczas poszukiwań każdego dnia wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt m.in. drony czy kamera termowizyjna.  

W dzisiejsze działania, 13 stycznia, włączyli się strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie. W jej skład wchodzą nurkowie wyposażeni w urządzenie typu sonar. Szczegółowo sprawdzane będzie koryto rzeki Krzna.

Poszukiwania na dzień 13 stycznia zostały zakończone. We wtorek, 14 stycznia, o godz. 9:00 zostaną wznowione.

Przypominamy, że zaginiony to Tomasz Sylwesiuk, ur. 05.08.1975 r., zam. Neple. Mężczyzna ostatni raz widziany był w dniu 10.01.2020 roku około godz. 14:20. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu tygodnika Słowo Podlasia, z 14 stycznia



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: "dług miasta ma wzrosnąć o 60,3 mln zł" - ta zbrodnia zadłużania powinna być co najmniej chłostą karana.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 14:39Źródło komentarza: Miliony na inwestycje i rosnące długi. Biała Podlaska z relatywnie niskim zadłużeniemAutor komentarza: JohnTreść komentarza: Przygadał kocioł garnkowi!Data dodania komentarza: 10.02.2026, 11:35Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: Kierowca.Treść komentarza: Ciekawi mnie z jaką prędkością pomykał ten dziadziś skoro tak się roztrzaskał ? Dokładnie tam jest 50 . Gdyby tyle jechał auto byłoby lekko klepnięte lub nawet nie wypadł z drogi . Tacy nie mający wyobraźni , w dodatku w starczym wieku na takich dużych maszynach wiozą śmierć . Miejmy nadzieję , że już nigdy nie odzyska prawa jazdy i nigdy nie zasiadzie za kierownicą samochodu . Dobrze , że nic z przeciwka nie jechało bo by pozabijał niewinnych ludzi . Jest ślisko jedź 30 nikt ci za to mandatu nie da . Trochę wyobrźni .Data dodania komentarza: 10.02.2026, 09:26Źródło komentarza: Gmina Leśna Podlaska. Wypadek w Ossówce. Ciężarówka uderzyła w drzewoAutor komentarza: co to jest za drużyna co śledziem...Treść komentarza: Na modernizację - poprzez wyburzenie i zaoranie.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 09:19Źródło komentarza: Orlęta wygrały w LubartowieAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: Skoro zjazd będzie to wydaje się że koszty nie powinny być wysokie. Oczywiście nie twierdzę, że to pewne. Wydaje się jednak do zrealizowania. Mało tego węzeł Łukowiska czy ze zjazdem czy bez będzie funkcjonował jako połączenie A2 i S19Data dodania komentarza: 10.02.2026, 09:02Źródło komentarza: Węzeł Łukowisko nie dla mieszkańców Łukowiska?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama