Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 lutego 2026 09:28
Reklama
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Zatrzymał pijanego kierowcę i udaremnił jego ucieczkę

2,5 promila alkoholu miał w organizmie 59-latek z Białej Podlaskiej, którego zatrzymał jeden z policjantów. Funkcjonariusz mimo że był po służbie, zachował czujność i dzięki jego interwencji udało się zatrzymać pijanego kierowcę.
Biała Podlaska: Zatrzymał pijanego kierowcę i udaremnił jego ucieczkę

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, 6 marca, na ul. Ogrodowej w Białej Podlaskiej. Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Piasecznie, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen, którego zachowanie na drodze wskazywało, że może znajdować się on w stanie nietrzeźwości.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Na parkingu przy ulicy Jana Pawła II zatrzymał auto. W trakcie rozmowy z kierowcą, potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariusza, bo od kierowcy wyraźnie było czuć woń alkoholu. Na miejsce policjant wezwał patrol. Udało mu się też w międzyczasie powstrzymać pijanego kierowcę przed ucieczką.

59-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców - podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: brązowenosylitwiniukaTreść komentarza: Ta gnojowica do ciebie idealnie pasuje, platformiany trollu.Data dodania komentarza: 13.02.2026, 23:33Źródło komentarza: Biała Podlaska. Radni prezydenta szykują podwyżkę włodarzowi miastaAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Pójdźmy dalej z fantazjami. "Złote tarasy" i "Galeria Sfera" do natychmiastowego wyburzenia bo w szczerym bialski polu będzie KFC! Już to widzę jak licealiści z Kraszaka i Platerki biegną na kurczaka w przerwie między religią a WF.Data dodania komentarza: 13.02.2026, 21:19Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Dyrektor z zawodu, jak u Barei. Na twarzy ma to wypisane.Data dodania komentarza: 13.02.2026, 21:10Źródło komentarza: Gmina Tuczna ma nowego sekretarzaAutor komentarza: Ja, dziadek i ojciecgnojowicęTreść komentarza: Ty lepiej napisz czy w smoleńsku był zamach czy nie ? Bo my z dzadkiem i ojcem pijąc gnojowcę we trzech do dziś nad tym rozkminiamy.Data dodania komentarza: 13.02.2026, 13:01Źródło komentarza: Biała Podlaska. Radni prezydenta szykują podwyżkę włodarzowi miastaAutor komentarza: K....Treść komentarza: I dziadek dobrze myslał . Po co tacy starzy po 65 roku życia mają siać spustoszenie na drodze . Niech sami oddają prawo jazdy albo im zabierać .Data dodania komentarza: 13.02.2026, 12:58Źródło komentarza: Kąkolewnica. Osobówka potrąciła rowerzystkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama