Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 03:29
Reklama

Warsztaty Sospeso w Rogoźnicy

W drugim tygodniu ferii, 26 stycznia, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogoźnicy (gmina Międzyrzec Podlaski) odbyły się warsztaty Sospeso dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum oraz dorosłych.
Warsztaty Sospeso w Rogoźnicy

Co to jest Sospeso? Ta egzotyczna nazwa skrywa w sobie niezwykłą technikę tworzenia przestrzennych dekoracji, która wśród technik decoupage wyróżnia się ogromną plastycznością i doskonałym efektem trójwymiarowości.

Tego dnia szkoła w Rogoźnicy gościła Martę Skrzyńską z Centrum Szkoleń i Animacji w Chełmie, która przybliżyła małym artystom tajniki zdobienia przedmiotów za pomocą folii termokurczliwych, w połączeniu z metodą serwetkową.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice pracowali w grupach 5-6-osobowych. Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie wykonać ramkę na zdjęcia zdobioną techniką decoupage 3D, a dorośli – szkatułkę.

Praca nie była łatwa, ponieważ składała się z wielu etapów: malowania farbą podkładową, wycinania drobnych elementów z serwetek, naklejania na folię, suszenia, modelowania wyciętych elementów pod wpływem temperatury oraz lakierowania. To wszystko wymagało od uczestników warsztatów cierpliwości i sprawnej ręki.

Na zakończenie 4-godzinnych zajęć powstały piękne biżuteryjnie ozdobione przedmioty. Był to mile i pożytecznie spędzony czas. Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami planowane są już kolejne, w marcu, z foamiranu. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Małgorzaty Kuzaki.

 

Zobacz też: Wiersze i piosenki babciom i dziadkom w RogoźnicyOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama