Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 lutego 2026 10:33
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Harcerze z Białej Podlaskiej na obozie „MiŁOŚć do XX-lecia”

Lato dla harcerzy to zawsze okres związany z obozowymi przygodami. I w tym roku druhny i druhowie z drużyn ZHP w Białej Podlaskiej wybrali się na wypoczynek pod namiotami.
Harcerze z Białej Podlaskiej na obozie „MiŁOŚć do XX-lecia”

W dniach 2-12 sierpnia zawitali do stanicy Hufca ZHP Sokółka Kamionek w Kamiennej Nowej nad Biebrzą w powiecie sokólskim (woj. podlaskie).

– Obóz przebiegał pod hasłem „MiŁOŚć do XX-lecia”, dlatego że program w szczególny sposób nawiązywał do lat 1918-1939 – informuje komendant Hufca ZHP Łuków phm. Tomasz Sych. – Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o dziejach II Rzeczypospolitej. Zdobywali także wiadomości o świecie artystycznym międzywojnia: o poetach, teatrze, kabaretach, strojach.

Nie zabrakło również wędrówek po Biebrzańskim Parku Narodowym i poznawania okolicznej flory i fauny, zwłaszcza zwyczajów łosi. Najstarsi harcerze wzięli udział w spływie kajakowym po Rospudzie i w wyprawie do Augustowa. Trzy ostatnie dni obozu to wycieczka na Litwę, podczas której druhny i druhowie odwiedzili Druskienniki, Troki i Wilno, szukając śladów polskości szlakiem Piłsudskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Miłosza.

Jak relacjonuje komendant Sych, zajęcia podczas wyjazdu odbywały się w ciekawych i aktywnych formach: gier, warsztatów, ognisk, wzbudzając ciekawość i pozwalając młodzieży wartościowo spędzić wolny czas.

Komendę obozu stanowili instruktorzy ZHP pracujący społecznie na zasadzie wolontariatu. Byli to: hm. Michał Mojski – komendant, pwd. Marta Pomorska i phm. Anna Maksymowicz – zastępczynie, pwd. Anna Marczuk – oboźna, phm. Szymon Sadowski – kwatermistrz, Michał Ptak – wychowawca. W przedsięwzięciu wzięli udział harcerze z Białej Podlaskiej, Łukowa, Starych Kobiałek i Radzynia Podlaskiego.

– Obóz „MiŁOŚć do XX-lecia” już za bialskimi harcerzami. Przygody i doświadczenia, które przeżyli, zapadły w ich pamięć na długo i na pewno będą stanowić inspirację do kolejnych działań – dodaje na koniec Tomasz Sych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cenzura już działa, na całego !Treść komentarza: Kto zakazuje cokolwiek TVN ? Czy TVP w likwidacji ? Czy innym pomniejszym wysługusom tuskoludkowej władzy ?Data dodania komentarza: 4.02.2026, 10:19Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: Jp.yyy34Treść komentarza: Przecież wszystkie mięso na świecie to i tak sztucznie modyfikowane. Więc co to za różnica czy to polski rolnik produkuje, z Unii europejskiej czy z Ameryki Południowej. Mało wiesz o rolnictwie. Szwagier trzyma trzyma trzodę chlewa na sprzedarz. Ale tego tucznik którego sam chce zjeść karmi inaczej. Tak że nie wiem czy warto wspierać polskie rolnictwo.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 09:32Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: ChudyTreść komentarza: Zalesie mocno uderzyło. W sumie finisz tych głosowań, ale wielkiego ruchu nie widać.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 07:57Źródło komentarza: Pozostało już tylko kilka dni na głosowanieAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: Osobiście uważam, że wolność słowa to wolność słowa i nikt nie powinien niczego zakazywać ani w stosunku do TVN ani Republiki, Trwam czy jakiejkolwiek stacji, gazety, radia czy portalu. To samo tyczy się wypowiedzi wszelkiej maści osób publicznych i nie publicznych. Pamiętać jednak trzeba by ponosiły one odpowiedzialność za przekazywane treści. Ludzie rozumni poradzą sobie z wyborem przekazu i treści bo świetnie widzą kiedy ich TVN czy Republika robi w wała lub podpuszcza. Weto Prezydenta Andrzeja Dudy było dobre, że nacisk wywierali amerykanie to logiczne bo mieli udziały w TVN i tyle w temacie. Reszta to niepotrzebny szum medialny.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 07:54Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: "Rolnik - maniaku," - chory maniaku,Treść komentarza: Gdyby nie ci rolnicy to byś z głodu zdechł, chory maniaku. Pewnie jesteś z tych geniuszy, co myślą, że mięso czy mleko powstaje w fabryce.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 23:27Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama