Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 20:54
Reklama

PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI BIAŁA PODLASKA

Zabezpiecz mieszkanie, zanim wyjedziesz w podróż
Zabezpiecz mieszkanie, zanim wyjedziesz w podróż

Sezon urlopowy w pełni, jednak w ferworze przygotowań do wyjazdu zapominamy o tym, że złodzieje zacierają ręce na pozostawione bez opieki mieszkania. – Zanim ruszymy w wakacyjną podróż, warto odpowiednio zabezpieczyć swoje „cztery kąty” przed włamaniem i okradzeniem – radzą agenci Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej.

Dzisiaj, 12:55
Wakacje kredytowe. Czy to mi się opłaca?
Wakacje kredytowe. Czy to mi się opłaca?

Zaczyna funkcjonować ustawa wprowadzająca wakacje kredytowe. Kto i na jakich zasadach może zatrzymać spłatę rat? Agent Północ Nieruchomości radzi, jak skorzystać z rozwiązania, aby było faktyczną ulgą.

29.07.2022 11:15
Czy w mieszkaniu będzie gorąco? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
Czy w mieszkaniu będzie gorąco? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Dobra atmosfera w mieszkaniu to taka, która daje energię i ochotę do działania o każdej porze roku. Aby swobodnie funkcjonować warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, by wybrać dom o pozytywnym mikroklimacie. Na co zwrócić uwagę, by rozpoznać takie lokum?

06.07.2022 09:11
Na rynku nieruchomości obecnie dużo się dzieje. Sprawdziliśmy, co to oznacza dla właścicieli nieruchomości
Na rynku nieruchomości obecnie dużo się dzieje. Sprawdziliśmy, co to oznacza dla właścicieli nieruchomości

Wzrosły raty kredytów hipotecznych. Rada Polityki Pieniężnej właśnie zdecydowała o nowej wysokości stóp procentowych – podniosła je do 6 procent. Jednocześnie kredyty z niskim wkładem własnym biją rekordy popularności. A inwestorzy czekają na rządowe programy wspierające zakup i modernizację nieruchomości.

17.06.2022 17:00
Podnieś wartość nieruchomości. Na jakie pieniądze mogą liczyć właściciele mieszkań
Podnieś wartość nieruchomości. Na jakie pieniądze mogą liczyć właściciele mieszkań

Właściciele lub współwłaściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, którzy sami ogrzewają swoje lokale, jeszcze w tym roku będą mogli podnieść wartość swoich nieruchomości. Wszystko dzięki nowemu programowi rządowemu "Ciepłe mieszkanie". Pieniądze będą mogli przeznaczyć m.in. na wymianę starych pieców lub okien.

17.06.2022 10:39
Jak sprzedać nieruchomość komercyjną? Zapytaliśmy o to agenta Północ Nieruchomości
Jak sprzedać nieruchomość komercyjną? Zapytaliśmy o to agenta Północ Nieruchomości

Mieszkanie w kamienicy, piętro w biurowcu lub lokal usługowy? Takie nieruchomości pojawiają się w ogłoszeniach sprzedaży skierowanych do firm lub osób, które planują założyć działalność gospodarczą. Segment komercyjny na rynku nieruchomości jest równie duży jak mieszkaniowy. Agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej podpowiada, jak sprzedać taką nieruchomość.

02.06.2022 13:00
Nasza agentka sprzedała mieszkanie w 6 dni!
Nasza agentka sprzedała mieszkanie w 6 dni!

Agentka Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej podpisała umowę rezerwacyjną na mieszkanie położone w Białej Podlaskiej przy ulicy Anny Jagiellonki w 48 godzin od podpisania umowy pośrednictwa. Co więcej, w 6 dni doprowadziła do zawarcia aktu sprzedaży nieruchomości. Jak jej się to udało? O tym opowiada agentka Klaudia Mikiciuk-Szpera.

25.05.2022 11:45    2
Chcesz kupić mieszkanie, nie mając wkładu własnego? Będą wyższe limity dla kredytów z dopłatą
Chcesz kupić mieszkanie, nie mając wkładu własnego? Będą wyższe limity dla kredytów z dopłatą

Już niedługo będzie można uzyskać kredyt bez wkładu własnego i z dopłatą. Problemem będą jednak niskie limity cen mieszkań pozwalające uzyskać kredyt. Według NBP ceny transakcyjne nowych mieszkań wzrosły o 19 proc. r/r, a używanych o 15 proc. r/r. To sprawi, że w wielu miastach trudno będzie znaleźć lokal w takiej cenie, która będzie niższa niż limit pozwalający uzyskać preferencyjny kredyt. Na szczęście niedługo limity mają zostać podwyższone.

20.05.2022 12:08
Nie masz wkładu własnego na mieszkanie? Od 27 maja rusza wsparcie
Nie masz wkładu własnego na mieszkanie? Od 27 maja rusza wsparcie

Dramatycznie spada zdolność kredytowa Polaków. Ma im pomóc program rządowy „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Rusza 27 maja.

11.05.2022 10:30
Chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym? Podpowiadamy, od czego zacząć
Chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym? Podpowiadamy, od czego zacząć

Chcecie się dowiedzieć, jak krok po kroku wygląda proces kupna mieszkania na rynku pierwotnym? Agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej Tomasz Łukaszuk zapytał o to dewelopera Macieja Romaniuka, który reprezentuje Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk. Firma działa na rynku budowlanym od ponad 25 lat.

04.05.2022 13:24
Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać – stałe czy zmienne?
Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać – stałe czy zmienne?

Około 50 procent nieruchomości jest finansowana za pomocą kredytu hipotecznego. Raty kredytów w ostatnim czasie bardzo mocno wzrosły. Wiele osób zastanawia się, jakie oprocentowanie wybrać, zaciągając kredyt hipoteczny – stałe czy zmienne. Zapytaliśmy eksperta.

29.04.2022 13:00
Wojna na Ukrainie wpłynęła na rynek nieruchomości
Wojna na Ukrainie wpłynęła na rynek nieruchomości

Mijają 2 miesiące od wybuchu wojny na Ukrainie. Agresja Rosji ma istotny wpływ na rynek nieruchomości. Do Polski napłynęły ponad 2 miliony uchodźców. Poza tym mamy najwyższą od 22 lat inflację, siódmą podwyżkę stóp procentowych oraz rekomendację Komisji Nadzoru Finansowego, która obniżyła dostępność kredytów hipotecznych.

21.04.2022 12:00
Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej od eksperta
Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej od eksperta

Jakiś czas temu publikowaliśmy rozmowę naszego agenta Tomasza Łukaszuka z ekspertem kredytowym, bialskim przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko. Pani ekspert odpowiadała na pytania, jakie są możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę. W tej części rozmowy agent Północ Nieruchomości z Białej Podlaskiej pyta między innymi o to, czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego i ile kosztuje doradztwo eksperta w zaciągnięciu kredytu.

13.04.2022 10:12
Czy można eksmitować uchodźcę?
Czy można eksmitować uchodźcę?

Na lokalnych portalach internetowych oferty wynajmu mieszkań znikają jak świeże bułeczki. Wszystko za sprawą dużego napływu uchodźców, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie. Okazuje się jednak, że coraz większa liczba Polaków ma wątpliwości, czy wynajmować lokale uchodźcom. Boi się, że w razie kłopotów z lokatorami, nie będzie mogła ich eksmitować.

12.04.2022 10:53    1
Kredyt hipoteczny – rozmowa z ekspertem
Kredyt hipoteczny – rozmowa z ekspertem

O tym, jakie będą możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę, z ekspertem kredytowym, bialskim przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko rozmawia agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej Tomasz Łukaszuk.

31.03.2022 09:30