Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 18:26
Reklama

PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI BIAŁA PODLASKA

Chcesz kupić mieszkanie, nie mając wkładu własnego? Będą wyższe limity dla kredytów z dopłatą
Chcesz kupić mieszkanie, nie mając wkładu własnego? Będą wyższe limity dla kredytów z dopłatą

Już niedługo będzie można uzyskać kredyt bez wkładu własnego i z dopłatą. Problemem będą jednak niskie limity cen mieszkań pozwalające uzyskać kredyt. Według NBP ceny transakcyjne nowych mieszkań wzrosły o 19 proc. r/r, a używanych o 15 proc. r/r. To sprawi, że w wielu miastach trudno będzie znaleźć lokal w takiej cenie, która będzie niższa niż limit pozwalający uzyskać preferencyjny kredyt. Na szczęście niedługo limity mają zostać podwyższone.

20.05.2022 12:08
Nie masz wkładu własnego na mieszkanie? Od 27 maja rusza wsparcie
Nie masz wkładu własnego na mieszkanie? Od 27 maja rusza wsparcie

Dramatycznie spada zdolność kredytowa Polaków. Ma im pomóc program rządowy „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Rusza 27 maja.

11.05.2022 10:30
Chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym? Podpowiadamy, od czego zacząć
Chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym? Podpowiadamy, od czego zacząć

Chcecie się dowiedzieć, jak krok po kroku wygląda proces kupna mieszkania na rynku pierwotnym? Agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej Tomasz Łukaszuk zapytał o to dewelopera Macieja Romaniuka, który reprezentuje Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk. Firma działa na rynku budowlanym od ponad 25 lat.

04.05.2022 13:24
Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać – stałe czy zmienne?
Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać – stałe czy zmienne?

Około 50 procent nieruchomości jest finansowana za pomocą kredytu hipotecznego. Raty kredytów w ostatnim czasie bardzo mocno wzrosły. Wiele osób zastanawia się, jakie oprocentowanie wybrać, zaciągając kredyt hipoteczny – stałe czy zmienne. Zapytaliśmy eksperta.

29.04.2022 13:00
Wojna na Ukrainie wpłynęła na rynek nieruchomości
Wojna na Ukrainie wpłynęła na rynek nieruchomości

Mijają 2 miesiące od wybuchu wojny na Ukrainie. Agresja Rosji ma istotny wpływ na rynek nieruchomości. Do Polski napłynęły ponad 2 miliony uchodźców. Poza tym mamy najwyższą od 22 lat inflację, siódmą podwyżkę stóp procentowych oraz rekomendację Komisji Nadzoru Finansowego, która obniżyła dostępność kredytów hipotecznych.

21.04.2022 12:00
Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej od eksperta
Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej od eksperta

Jakiś czas temu publikowaliśmy rozmowę naszego agenta Tomasza Łukaszuka z ekspertem kredytowym, bialskim przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko. Pani ekspert odpowiadała na pytania, jakie są możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę. W tej części rozmowy agent Północ Nieruchomości z Białej Podlaskiej pyta między innymi o to, czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego i ile kosztuje doradztwo eksperta w zaciągnięciu kredytu.

13.04.2022 10:12
Czy można eksmitować uchodźcę?
Czy można eksmitować uchodźcę?

Na lokalnych portalach internetowych oferty wynajmu mieszkań znikają jak świeże bułeczki. Wszystko za sprawą dużego napływu uchodźców, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie. Okazuje się jednak, że coraz większa liczba Polaków ma wątpliwości, czy wynajmować lokale uchodźcom. Boi się, że w razie kłopotów z lokatorami, nie będzie mogła ich eksmitować.

12.04.2022 10:53    1
Kredyt hipoteczny – rozmowa z ekspertem
Kredyt hipoteczny – rozmowa z ekspertem

O tym, jakie będą możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę, z ekspertem kredytowym, bialskim przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko rozmawia agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej Tomasz Łukaszuk.

31.03.2022 09:30
Działania zwiększające szansę na sprzedaż nieruchomości
Działania zwiększające szansę na sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż mieszkania, domu, działki lub innej nieruchomości to złożony proces. Sprzedającego czeka wiele pułapek, wynikających nie tylko z braku znajomości rynku, ale też prawa i marketingu. Tomasz Łukaszuk z Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej podpowiada, jakie zastosować działania marketingowe, aby ułatwić sobie sprzedaż nieruchomości.

24.03.2022 12:12
Odpowiadamy na wasze pytania
Odpowiadamy na wasze pytania

W tym artykule agenci Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej wyjaśniają, czym jest wkład własny, jakie dokumenty musimy dostarczyć bankowi, w którym staramy się o kredyt hipoteczny oraz czym jest umowa rezerwacyjna.

18.03.2022 11:11
Czy to ostatnia szansa na kredyt?
Czy to ostatnia szansa na kredyt?

Rada Polityki Pieniężnej już po raz szósty podwyższyła stopy procentowe. Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego nakazała bankom, by do końca marca zaostrzyły sposób obliczania zdolności kredytowej. Połączenie tych efektów w niektórych bankach obniży dostępna kwotę kredytu aż o 90 tys. zł w porównaniu z dotychczasowym poziomem i o 180 tys. zł w porównaniu z wrześniem 2021 r.

15.03.2022 09:46
Pośrednicy dla Ukrainy
Pośrednicy dla Ukrainy

Agenci z Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”. Jednomyślnie podjęli decyzję o nieodpłatnej pomocy wszystkim osobom, które chcą wynająć lokale rodzinom dotkniętym wojną na Ukrainie. Założyli też grupę na Facebooku „Pośrednicy dla Ukrainy / miasto Biała Podlaska / powiat bialski”.

08.03.2022 13:30
Chcesz kupić mieszkanie? Przeczytaj 
Chcesz kupić mieszkanie? Przeczytaj 

Czym różni się zaliczka od zadatku? Czym jest operat szacunkowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania w kamienicy a na co przy zakupie mieszkania w bloku? Po ostatnim artykule w biurze agentów Północ Nieruchomości rozdzwoniły się telefony z kolejnymi pytaniami. Klaudia Mikiciuk-Szpera, Wojciech Gałecki i Tomasz Łukaszuk odpowiadają na kilka z nich.

02.03.2022 11:01
Północ Nieruchomości: Odpowiadamy na Wasze pytania!
Północ Nieruchomości: Odpowiadamy na Wasze pytania!

Czym jest umowa na wyłączność? Jakie dodatkowe opłaty ponosimy przy zakupie nieruchomości? Czy muszę płacić podatek dochodowy od sprzedanej nieruchomości? Ile czasu ma zbywca na wyprowadzenie się z domu? Na te i inne pytania klientów odpowiadają agenci Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej: Klaudia Mikiciuk-Szpera, Wojciech Gałecki i Tomasz Łukaszuk.

22.02.2022 20:22
Kupując działkę, wyłącz emocje
Kupując działkę, wyłącz emocje

Co może przeszkadzać w kupnie domu lub działki? Często są to nasze emocje. Agenci Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej radzą, jak podczas takich sytuacji zachować chłodną głowę i racjonalne myślenie. Hold your horses! Emocje trzymaj na wodzy!

16.02.2022 12:04
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DuśTreść komentarza: To trzeba w policji pracować żeby po osiemnastu latach prosić ludzi o pomoc w sprawie zmarłegoData dodania komentarza: 24.05.2022, 17:43Źródło komentarza: Zmarł 18 lat temu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu, kto to jest [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Jestem miłym STWORKIEM !!! >:)Data dodania komentarza: 24.05.2022, 17:02Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowość
Reklama