Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 16:44
Reklama

Wiadomości

Powiat bialski: Nasze lasy toną w śmieciach
Powiat bialski: Nasze lasy toną w śmieciach
Zaniepokojeni Czytelnicy wysyłają nam zdjęcia kolejnych dzikich wysypisk oraz porzuconych w leśnej przestrzeni kanap, lodówek czy starych opon. Czy rzeczywiście sytuacja jest tak dramatyczna? Niestety tak. Nadleśnictwa wydają po kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie na sprzątanie lasów, a samorządy podkreślają, że im więcej będzie śmieci w lasach, które to właśnie gminy muszą usuwać, tym mniej będzie pieniędzy na inwestycje. Pamiętajmy też, że każdy z nas może też wybierając się na spacer do lasu, wziąć ze sobą pusty worek na śmieci i rękawiczki i przyłączyć się do akcji „Zabierz 5 z lasu”. 13.05.2020 10:50    2
Janów Podlaski: Nie widać końca śledztwa w stadninie
Janów Podlaski: Nie widać końca śledztwa w stadninie
Śledztwo w sprawie niegospodarności stadniny w latach 2013-2016 zostało już po raz ósmy przedłużone, tym razem do sierpnia tego roku. Prawnicza telenowela więc nadal trwa. Do tej pory nikt nie usłyszał też w tej sprawie zarzutów. 13.05.2020 10:42    1
Region: Przedszkola i żłobki otwarte, ale nie wszędzie
Region: Przedszkola i żłobki otwarte, ale nie wszędzie
Większość rodziców zdecydowała się pozostawić pociechy w domach. Z tego powodu organy prowadzące i dyrekcja przedszkoli w gminach Tuczna, Piszczac, Sosnówka, a także Wisznice nie zdecydowały się otworzyć placówek, w Rossoszu są na etapie wdrażania środków bezpieczeństwa, w Łomazach placówki funkcjonują od środy 6 maja. Przedszkole zaczęło funkcjonować w Leśnej Podlaskiej i w Kodniu, podobnie jak żłobek w Konstantynowie. Oddział przedszkolny w Rokitnie być może ruszy od 24 maja, a przedszkole w Terespolu od 18 maja zacznie przyjmować dzieci. Na razie nie będą działać placówki edukacyjne w gminach granicznych w Sławatyczach i gminie Terespol. Podobnie jak w Białej Podlaskiej. 13.05.2020 10:31
Gmina Sławatycze: Unikatowe dęby zostaną zabezpieczone
Gmina Sławatycze: Unikatowe dęby zostaną zabezpieczone
Największe skupisko kilkusetletnich dębów w województwie zyska nowy blask. Zabytkowe drzewa znajdujące się w Jabłecznej zostaną odnowione i zabezpieczone przed bobrami i próchnieniem. To aż czterdzieści drzewostanów, które są pomnikami przyrody i rosną na terenie prawosławnego klasztoru. Dzięki współpracy władz gminy i zakonników, na ten cel udało się pozyskać fundusze unijne. 13.05.2020 10:20
Gmina Biała Podlaska: Oszczędności kosztem dzieci?
Gmina Biała Podlaska: Oszczędności kosztem dzieci?
Od kilku dni trwa gorąca dyskusja na temat pomysłu połączenia dwóch klas piątych w Szkole Podstawowej w Sworach. Problem polega na tym, że do klas uczęszczają dzieci w różnym wieku, bo klasa Va jest rocznikowo młodsza od klasy Vb. Rodzice uważają, że decyzja skrzywdzi ich dzieci, bowiem w 33-osobowej klasie nauczyciel nie będzie w stanie dopilnować wszystkich uczniów i poświęcić każdemu tyle samo uwagi. Poza tym w jednej klasie znajdą się dzieci, których jeśli chodzi o wiek, dzieli aż 20 miesięcy. Gmina odpowiada, że to sposób na oszczędności. Podobnie zresztą jak wyłączenie oświetlenia we wszystkich miejscowościach. 13.05.2020 10:07    2    2
Biała Podlaska: Nadia potrzebuje naszej pomocy. Do końca zbiórki pozostało kilka dni
Biała Podlaska: Nadia potrzebuje naszej pomocy. Do końca zbiórki pozostało kilka dni
Kilkuletniej Nadii ból towarzyszy od pierwszych miesięcy życia. Dziewczynka musi przejść jeszcze wiele operacji, by móc normalnie żyć. Tymczasem rodzicom brakuje pieniędzy na kolejne zabiegi, a do zebrania zostało jeszcze ponad 1,8 miliona złotych. Pomóżmy dzielnej Wojowniczce! 12.05.2020 19:11    1
Biała Podlaska: Pompy utknęły w Chinach, będzie opóźnienie
Biała Podlaska: Pompy utknęły w Chinach, będzie opóźnienie
Od 10 czerwca mieszkańcy Białej Podlaskiej mieli cieszyć się instalacjami odnawialnych źródeł energii. Tak jednak nie będzie, bo plany pokrzyżowała pandemia. Tymczasem na OZE czeka obecnie około 800 mieszkańców miasta. 12.05.2020 12:54
Biała Podlaska: Liczba zakażeń spada, ale ile ich jest?
Biała Podlaska: Liczba zakażeń spada, ale ile ich jest?
Na koniec ubiegłego tygodnia w powiecie bialskim mieliśmy 276 osób w kwarantannie, sześć przypadków potwierdzonych zakażeń i od kilkunastu dni brak nowych. Sytuacja w województwie lubelskim się poprawia, poinformował wojewoda lubelski, analizując statystyki sanepidu. Czy odzwierciedlają one rzeczywistą sytuację pandemiczną na terenie Lubelszczyzny? Trudno powiedzieć, bo ilość testów zleconych do 5 maja w powiecie bialskim nie wskazuje na to, byśmy się gruntownie przebadali. 12.05.2020 12:45    1
Biała Podlaska: Kto systematycznie zatruwa wodę w Krznie?
Biała Podlaska: Kto systematycznie zatruwa wodę w Krznie?
W przypadku śniętych ryb w Krznie, Wody Polskie mają podejrzenie, iż woda jest zatruwana w górze rzeki. Z tego powodu prowadzone jest śledztwo przez policję, a także prokuraturę. Z kolei na wyniki badań zlecone przez Wojewódzki Inspektorat Ochronny Środowiska będzie trzeba jeszcze poczekać. W najbliższych dniach śnięte ryby zostaną uprzątnięte z brzegów i koryta Krzny. 12.05.2020 10:48    1
Region: Zbadamy się samodzielnie
Region: Zbadamy się samodzielnie
W Białej Podlaskiej przybył kolejny ozdrowieniec, który zwycięsko wyszedł z walki z koronawirusem. Dotychczas w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przebywało sześciu zakażonych Covid-19 pacjentów, jednak wszyscy wrócili do zdrowia. Od 10 maja osoby przebywające na kwarantannie będą mogły skorzystać z badania w mobilnym punkcie, który wskaże czy są zarażeni czy nie. Znajduje się on przy bialskim szpitalu. 12.05.2020 10:05
Co w nowym wydaniu Słowa Podlasia?
Co w nowym wydaniu Słowa Podlasia?
Od wtorku, 12 maja, w punktach sprzedaży w całym regionie możecie pytać o nowy numer Słowa Podlasia. Wspierając akcję #zostanwdomu zachęcamy do kupienia wersji elektronicznej naszego tygodnika. Dlaczego warto sięgnąć po to wydanie? Sprawdźcie, o czym piszemy w tym tygodniu. 11.05.2020 21:08
Biała Podlaska: W szpitalu nie ma chorych na COVID-19
Biała Podlaska: W szpitalu nie ma chorych na COVID-19
Jak informuje rzecznik bialskiego szpitala, placówkę opuściła kolejna osoba, która pokonała COVID-19. Tym samym w szpitalu wojewódzkim w Białej Podlaskiej nie ma już osób zakażonych koronawirusem. 11.05.2020 14:29    3
Biała Podlaska: Ważna jest każda kropla krwi
Biała Podlaska: Ważna jest każda kropla krwi
Studenci Państwowej Szkoły Wyższej jak co roku włączają się w ogólnopolską akcję pod nazwą "Wampiriada". Każdy chętny będzie mógł oddać krew, która tak często może uratować drugiemu człowiekowi życie. 11.05.2020 13:12
Powiat radzyński: Wypłacili ponad milion złotych wsparcia
Powiat radzyński: Wypłacili ponad milion złotych wsparcia
Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim informuje, że do 29 kwietnia wypłacił wsparcie finansowe określone w tarczy antykryzysowej jako wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, 500 pracodawcom. Łącznie to 1,2 mln złotych. 11.05.2020 13:01
Łosice: Przedszkola będą otwarte najwcześniej od 11 maja
Łosice: Przedszkola będą otwarte najwcześniej od 11 maja
Przedszkola samorządowe pozostające w zarządzie miasta i gminy planują częściowe wznowienie pracy. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż od 11 maja. Ostateczna decyzja zostanie podjęta po uzyskaniu opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Kluczowe będzie też zdanie rodziców, którzy już od 5 maja mogą przekazywać swoje opinie dyrektorom placówek. 11.05.2020 08:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO] Autor komentarza: kaes Treść komentarza: Pozazdrościć takich niskich temperatur... Pozdrowienia z Francji! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Pogoda na wtorek. Tropikalna noc i upalny dzień
Reklama
Reklama