Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 18:02
Reklama baner reklamowy

Wiadomości

Gmina Borki: Gmina ulepsza wodociąg
Gmina Borki: Gmina ulepsza wodociąg
Do końca tego roku zrealizowane ma zostać przedsięwzięcie związane z bezawaryjnym dostarczaniem wody mieszkańcom. W gminie właśnie ruszyły prace związane z poprawą funkcjonowania sieci wodociągowej. 16.05.2020 11:03
Łomazy: Remontują drogę
Łomazy: Remontują drogę
Rozpoczął się remont nawierzchni ulicy Brzeskiej. To wspólne przedsięwzięcie gminy i powiatu. 16.05.2020 11:00
Gmina Janów Podlaski: Fotowoltaika i solary dla mieszkańców
Gmina Janów Podlaski: Fotowoltaika i solary dla mieszkańców
Samorząd otrzymał dofinansowanie z RPO 2014-2020 na montaż fotowoltaiki i kolektorów słonecznych. Łącznie program zakłada montaż 676 instalacji OZE. 16.05.2020 10:57
Wywiad Słowa: Archeolog to nie tylko zawód, to przede wszystkim charakter
Wywiad Słowa: Archeolog to nie tylko zawód, to przede wszystkim charakter
Mieczysław Bienia od ponad ćwierć wieku bada historię naszego regionu. Archeolog w rozmowie ze „Słowem Podlasia” wyjaśnia m.in. w jakich miejscach naszego regionu ziemia skrywa najciekawsze skarby, gdzie jest granica między Podlasiem i Polesiem oraz jaki wpływ na jego życie miał Indiana Jones. 15.05.2020 12:49    1
Powiat parczewski: Ryzyko jest zbyt duże, mało chętnych do przedszkoli
Powiat parczewski: Ryzyko jest zbyt duże, mało chętnych do przedszkoli
Decyzją rządu od 6 maja mogą być otwarte przedszkola i żłobki, ale pod warunkiem spełnienia wymogów sanitarnych. Sprawdziliśmy, jak stopniowy powrót dzieci nauki wygląda w powiecie parczewskim. Okazuje się, że większość przedszkoli nadal jest zamknięta, bo rodzice boją się epidemii. W efekcie maluchy wrócą na zajęcia tylko w dwóch spośród siedmiu gmin. 15.05.2020 07:43
Gmina Piszczac: Szykują się do wielkiej inwestycji
Gmina Piszczac: Szykują się do wielkiej inwestycji
Samorząd ma powody do dumy. Właśnie otrzymał dofinansowanie na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. 15.05.2020 07:21
Biała Podlaska: Figurka Madonny jest w renowacji
Biała Podlaska: Figurka Madonny jest w renowacji
Wizerunek Madonny Immaculaty (Niepokalanej) znikł z cokołu i nie wieńczy skraju wału na wjeździe do parku Radziwiłłów od strony ul. Warszawskiej. Figura w tym miejscu stała od końca XIX wieku. 15.05.2020 07:17
Gmina Piszczac: Pomóżmy Julci wrócić do zdrowia
Gmina Piszczac: Pomóżmy Julci wrócić do zdrowia
Julcia urodziła się jako skrajny wcześniak w 27 tygodniu w 2014 r. Od samego początku jest rehabilitowana. Na szczęście wspierają ją rodzice, którzy walczą o jej zdrowie. Teraz potrzebuje naszej pomocy, gdyż zbiera na turnus rehabilitacyjny, który kosztuje 5900 zł, oraz na sprzęt rehabilitacyjny. Na stronie zrzutka.pl możemy pomóc dziewczynce. 15.05.2020 07:03
Gmina Drelów: Będzie nowy asfalt na powiatowej trasie
Gmina Drelów: Będzie nowy asfalt na powiatowej trasie
Ruszyły prace remontowe na ostatnim odcinku drogi łączącej Rogoźnicę z Żerocinem. Nowa nawierzchnia i wyrównane pobocza to główne wytyczne trzeciego etapu inwestycji powiatu bialskiego na terenie gminy. 14.05.2020 08:20
Międzyrzec Podlaski: Dni miasta odwołane
Międzyrzec Podlaski: Dni miasta odwołane
Miejski Ośrodek Kultury poinformował w zeszłym tygodniu o odwołaniu tegorocznych "Dni Międzyrzeca Podlaskiego". Gwiazdą imprezy miała być Sylwia Grzeszczak. 14.05.2020 08:14
Biała Podlaska: Pod nieobecność uczniów wyremontował szkołę
Biała Podlaska: Pod nieobecność uczniów wyremontował szkołę
Zdzisław Brzyski, pracownik Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej, postanowił wykorzystać czas, gdy uczniów nie ma w murach szkoły i jej wnętrzom nadał nowy blask. Odmalował ściany i sufity warsztatów szkolnych, by młodzież i nauczyciele lepiej się tutaj czuli po powrocie. 14.05.2020 07:39
Powiat parczewski: Tracą wpływy przez zarazę
Powiat parczewski: Tracą wpływy przez zarazę
Nasze samorządy coraz dotkliwiej odczuwają skutki trwającej już dwa miesiące pandemii. Niektórzy wójtowie już analizują wydatki i zastanawiają się z czego zrezygnować, aby na koniec roku wystarczyło pieniędzy na podstawowe potrzeby i wynagrodzenia dla pracowników. 14.05.2020 07:31
Gmina Kąkolewnica: Opozycja nie była jednomyślna w obronie szkoły
Gmina Kąkolewnica: Opozycja nie była jednomyślna w obronie szkoły
Radni zakończyli procedurę związaną z decyzją o zakończeniu funkcjonowania szkoły w Grabowcu z tym rokiem szkolnym. Zielone światło dało kuratorium oświaty, godząc się na likwidację placówki. Procedury dopełniło majowe głosowanie radnych. Choć opozycja głośno sprzeciwiała się rewolucyjnym zmianom w gminnej oświacie, to już tak radykalna podczas głosowania nie była. 13.05.2020 22:22    1    1
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wodociąg na razie nie do wymiany
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wodociąg na razie nie do wymiany
Tylko w tym roku w Berezie doszło do czterech awarii wodociągu, ostatnio podczas majówki, kiedy w odstępie kilku godzin sieć musiała być dwa razy naprawiana, a mieszkańcy nie mieli dostępu do wody. Wójt zapewnia, że gmina robi wszystko, by awarie były jak najszybciej usuwane. Jednak że ze względu na finanse remont sieci nie jest w najbliższym czasie możliwy. Przeszkodą jest też brak zgody części mieszkańców na przeprowadzenie prac modernizacyjnych na ich działkach. 13.05.2020 22:01
Koronawirus: Kolejny etap znoszenia obostrzeń
Koronawirus: Kolejny etap znoszenia obostrzeń
Rząd zapowiedział kolejny etap znoszenia obostrzeń. Od 18 maja otwarte mogą być restauracje, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Wszystko jednak zgodnie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi. Dodatkowo od 18 maja mają powrócić zajęcia do niektórych placówek oświatowych, a od 25 maja zajęcia dla uczniów w klasach 1-3. Od 17 maja zostaną też zwiększone limity, jeśli chodzi o liczbę osób w kościołach, od 18 maja, jeśli chodzi o obiekty sportowe. Zniesienie obostrzeń od przyszłego tygodnia ma dotyczyć też działalności kulturalnej. 13.05.2020 13:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO] Autor komentarza: kaes Treść komentarza: Pozazdrościć takich niskich temperatur... Pozdrowienia z Francji! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Pogoda na wtorek. Tropikalna noc i upalny dzień
Reklama
Reklama