Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 22:15
Reklama baner reklamowy

Artykuły

Dlaczego nie ma M jak Miłość? Czego Polacy szukali w internecie w 2021 roku? Niektóre hasła zaskakują
Dlaczego nie ma M jak Miłość? Czego Polacy szukali w internecie w 2021 roku? Niektóre hasła zaskakują
Popularna wyszukiwarka internetowa przedstawia raport za mijający rok i ujawnia, jakie hasła najczęściej wpisywali Polacy. Interesowała nas piłka nożna, lody czy młody raper. 08.12.2021 10:18
Gmina Kodeń: Minister spotkał się z żołnierzami
Gmina Kodeń: Minister spotkał się z żołnierzami
W Kopytowie minister Mariusz Błaszczak spotkał się z żołnierzami, którzy pełnią obecnie służbę na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania wojsku przekazano nowe pojazdy. 08.12.2021 09:28
Biała Podlaska: Samochodom siadają zawieszenia, a ludzie od lat brodzą w błocie
Biała Podlaska: Samochodom siadają zawieszenia, a ludzie od lat brodzą w błocie
Ulica Ceglana co chwilę przypomina o swoim istnieniu. Mieszkańcy walczyli już o jej oświetlenie, skarżyli się na utwardzanie jej przez miasto zanieczyszczonym śmieciami destruktem. Teraz alarmują, że Ceglaną nie da się już przemieszczać. Gruntowa droga to dziura na dziurze, a po opadach cała tonie w błocie. 08.12.2021 09:09    2    1
Radzyń Podlaski: Burmistrz mówi stanowczo „nie”, a wójt robi swoje
Radzyń Podlaski: Burmistrz mówi stanowczo „nie”, a wójt robi swoje
Rada miasta pod koniec listopada przyjęła uchwałę sprzeciwiającą się zawarciu porozumienia międzygminnego, które umożliwiłoby gminie Radzyń Podlaski zrzut ścieków do miejskiej oczyszczalni, z terenów na których obecnie budowana jest kanalizacja. – Mając pełną świadomość łamania prawa, działania wbrew prawu, bez jakichkolwiek uzgodnień, wójt Wiesław Mazurek podejmuje działania, chcąc postawić nas przed faktem dokonanym – alarmuje Jarosław Ejsmont, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, administratora miejskiej oczyszczalni. – Dlatego potrzebna jest decyzja rady, by zakończyć to szaleństwo. 08.12.2021 09:06
Zdobądź dobrze płatną pracę 
Zdobądź dobrze płatną pracę 
Szukasz pracy? Skorzystaj z jednego z ponad stu trzydziestu kursów oferowanych przez Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „OPERATOR” w Zbuczynie. Aż 90 proc. jego absolwentów znajduje zatrudnienie w wyuczonym przez siebie zawodzie. Firma organizuje kursy również w swoich filiach, w Puławach i Radzyniu Podlaskim. 08.12.2021 09:01
W Wisznicach oficjalne otwarto Posterunek Energetycznego PGE
W Wisznicach oficjalne otwarto Posterunek Energetycznego PGE
W minionym tygodniu odbyło się odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Posterunku Energetycznego w Wisznicach. W wydarzeniu udział wzięli wójt gminy, przedstawiciele Zarządu PGE Dystrybucja oraz pracownicy posterunku. – Jest to inwestycja, która spowoduje większą dostępność naszych służb dla mieszkańców rejonu – podkreśla dyrektor regionu energetycznego Biała Podlaska Bernadeta Puczka.  08.12.2021 08:58
Biała Podlaska: Pożegnanie Samorządowej Karty Praw Rodzin
Biała Podlaska: Pożegnanie Samorządowej Karty Praw Rodzin
Udało się znaleźć w radzie miasta większość dla opowiedzenia się przeciw uchwalonej w 2019 roku Samorządowej Karcie Praw Rodzin. Za usunięciem dokumentu z prawnego obiegu samorządu,  opowiedzieli się radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej. – To jest wojna ideologiczna – grzmiał Sławomir Potocki, radny klubu Zjednoczonej Prawicy. – Ten dokument niczego nie daje mieszańcom. Jeśli tak jest, proszę mi wskazać korzyści – ripostował przewodniczący rady, Bogusław Broniewicz. 08.12.2021 08:55
Parczew: Robot w szpitalu
Parczew: Robot w szpitalu
Jeden z 300 robotów do dezynfekcji i dekontaminacji trafił do SP ZOZ w Parczewie. Duńskiej produkcji robot niszczy DNA i RNA wszelkich drobnoustrojów. 08.12.2021 08:52
Trójwymiarowe pasy w Łomazach
Trójwymiarowe pasy w Łomazach
W centrum Łomaz pojawiły się pasy 3D, które mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach. Mają poprawić bezpieczeństwo w miejscach, gdzie ostatnio dochodziło do zdarzeń drogowych.  08.12.2021 08:49
Gmina Konstantynów: Zakończyli trzy ważne inwestycje
Gmina Konstantynów: Zakończyli trzy ważne inwestycje
Trzy priorytetowe inwestycje zaplanowane na 2021 rok w gminie Konstantynów zostały zakończone. Budowa drogi w miejscowości Zakalinki została zakończona przed terminem. Powstało 790 metrów nowej, spełniającej wszystkie parametry techniczne, drogi asfaltowej wraz z utwardzeniem poboczy oraz zjazdów. Zakończyła się też budowa drogi w Zakanalu i drugi etap przebudowy urzędu gminy. 08.12.2021 08:46
Automaty vendingowe w pociągach? Wiemy, kiedy PKP planuje wprowadzić usługę
Automaty vendingowe w pociągach? Wiemy, kiedy PKP planuje wprowadzić usługę
Osoby podróżujące pociągami mogą wkrótce spodziewać się, że przekąski i napoje będą mogły kupić w automatach. PKP Intercity planuje bowiem podnieść jakość świadczonych usług gastronomicznych, a tego typu inwestycja ma być jedną z nadchodzących zmian. 08.12.2021 07:00
Bieg z Mikołajem i Cross u Radziwiłłów [GALERIA]
Bieg z Mikołajem i Cross u Radziwiłłów [GALERIA]
Najpierw Bieg z Mikołajem, potem Cross u Radziwiłłów. W Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej dzięki Klubowi Biegacza Biała Biega działo się sporo, a równie ważny był szczytny cel. 07.12.2021 18:56    1
Oto najpiękniejsza siedziba św. Mikołaja
Oto najpiękniejsza siedziba św. Mikołaja
Siedziba św. Mikołaja, ma teraz nowy adres. To Koszoły nr 40 w gminie Łomazy. Będzie można ją odwiedzać przez cały rok. W sali przystrojonej świątecznymi dekoracjami nie brakuje choinek, elfów czy sań, którymi podróżuje święty, specjalizujący się w rozdawaniu prezentów. 07.12.2021 17:41
Blady strach padł na kierowców. Chcą zdążyć przed styczniem
Blady strach padł na kierowców. Chcą zdążyć przed styczniem
Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są oblegane. Zgłaszają się kierowcy, którzy chcą szybko zredukować liczbę punktów karnych za swoich kontach. Liczą, że zdążą to zrobić do końca roku, bo boją się, że wpadną w kłopoty. 07.12.2021 15:56
Nie radzą sobie z długami. Sytuacja polskich przedsiębiorstw w obliczu Covid-19
Nie radzą sobie z długami. Sytuacja polskich przedsiębiorstw w obliczu Covid-19
Pandemia odcisnęła swoje piętno nie tylko na zdrowiu i życiu Polaków, ale również na kondycji finansowej wielu przedsiębiorstw. Niektóre ze skutkami lockdownu będą walczyć jeszcze przez kilka lat. Inni z pułapki zadłużenia nie będą w stanie podnieść się nigdy. Z rejestru dłużników wynika, że najwyższy przyrost zaległości dotyczy obsługi rynku nieruchomości, budownictwa, przemysłu i rolnictwa. 07.12.2021 14:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Mariusz Treść komentarza: Witam ,myślę ,że to potrzebna inwestycja ,ale żeby taki obiekt nie pozostał bez całodziennej opieki konserwatorskiej oraz porządkowej , musi być nadzór , ewentualne kamery tego nie załatwią , gratuluję dobrego pomysłu Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:25 Źródło komentarza: Łosickie Bulwary gotowe na wakacje! Oficjalnie otwarcie już wkrótce
Reklama
Reklama