Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 04:10
Reklama

Artykuły

Śladami Podlaskich Rodów: Pałac, który w swoich murach gościł wiele słynnych szlacheckich rodów
Śladami Podlaskich Rodów: Pałac, który w swoich murach gościł wiele słynnych szlacheckich rodów
Majątek w Cieleśnicy był zarządzany przez kilka szlacheckich rodzin. Najdłużej był w posiadaniu Radziwiłłów, bo aż 180 lat. Jednak, do świetności dobra cieleśnickie doprowadziła rodzina Serwińskich. To za ich rządów w 1835 roku powstał pałac, który zachwyca do dziś. Później dzięki Stanisławowi Różyczce de Rosenwerth i jego żonie Julii, majątek został unowocześniony, a rezydencję wyremontowano po pożarze, który wybuchł w w 1920 r., w czasie wojny polsko-bolszewickiej.  06.12.2020 12:43    2    1
Powiat parczewski: Oszczędny, ale z deficytem
Powiat parczewski: Oszczędny, ale z deficytem
Z blisko 7 milionowym deficytem zaplanowany został przyszłoroczny budżet powiatu. Ponad połowę przewidywanych dochodów zjedzą wynagrodzenia. Prawie 11 mln zł przeznaczono na inwestycje. 06.12.2020 12:40
Radzyń Podlaski: Miłosz i Gosia najlepiej ukazali przyrodę
Radzyń Podlaski: Miłosz i Gosia najlepiej ukazali przyrodę
25 listopada nagrody w konkursie fotograficznym „Przyroda w mieście Radzyń Podlaski” odebrali wyłonieni przez jury laureaci. 06.12.2020 12:35
Gmina Drelów: Mają nowy bus do przewożenia uczniów
Gmina Drelów: Mają nowy bus do przewożenia uczniów
Samorząd doposażył swoją flotę transportową w nowy bus do przewozu osób niepełnosprawnych. 06.12.2020 12:33    1
Legenda: Rycerz i dobry gospodarz Emilian
Legenda: Rycerz i dobry gospodarz Emilian
W kolejnej odsłonie naszego cyklu opowiemy legendę, związaną z Milanowem w powiecie parczewskim. W te okolice trafił przed kilkuset laty rycerz Emilian wraz ze swoją rodziną, któremu tak spodobały się tutejsze tereny, że postanowił się tutaj osiedlić, a że dobrym był gospodarzem toteż już po kilku latach powstała tutaj piękna osada… 05.12.2020 15:40    1
Powiat bialski: Czterdzieści siedem osób zakażonych Covid-19
Powiat bialski: Czterdzieści siedem osób zakażonych Covid-19
Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano 12430 przypadków zakażeń i 502 przypadki śmiertelne, w tym 398 osób miało choroby współistniejące, a 104 były zakażone jedynie Covid-19. W województwie lubelskim odnotowano 728 przypadków zakażeń Covid-19 oraz 48 przypadków śmiertelnych, w tym 34 osoby miały choroby współistniejące, a 14 było zakażonych jedynie Covid-19. 05.12.2020 12:54
Gmina Kąkolewnica: Covid-19 wstrzymał konkursy
Gmina Kąkolewnica: Covid-19 wstrzymał konkursy
Radni pytają, czemu w gminie nie przeprowadzono konkursów na dyrektorów szkół w Turowie, Kąkolewnicy i Brzozowicy Dużej. Na te stanowiska powołano osoby, które będą tam pełnić obowiązki dyrektora w obecnym roku szkolnym. 05.12.2020 09:34    4    2
Gmina Biała Podlaska: Najpiękniejsze perebory i kilimy
Gmina Biała Podlaska: Najpiękniejsze perebory i kilimy
Rozstrzygnięto tradycyjny Przygraniczny Konkurs Tkacki "Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny ", którego już jedenastą edycję zorganizował w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej.  05.12.2020 09:30
Biała Podlaska: Zamów książkę na telefon w naszych księgarniach
Biała Podlaska: Zamów książkę na telefon w naszych księgarniach
Pandemia Covid-19 i kolejne obostrzenia spowodowały problemy finansowe przedsiębiorców z wielu dziedzin gospodarki. Ucierpieli restauratorzy, branża fitness, właściciele hoteli i pensjonatów. Wśród borykających się z widmem bankructwa są również właściciele księgarni. Jedną z inicjatyw, która ma na celu pomoc sklepom z książkami jest akcja „Książka na telefon”. Biorą w niej udział trzy księgarnie z naszego regionu, które również mocno dotknął kryzys gospodarczy. 05.12.2020 09:26    2
Gmina Biała Podlaska: Zostań bohaterem – podziel się osoczem!
Gmina Biała Podlaska: Zostań bohaterem – podziel się osoczem!
Pod takim hasłem strażacy OSP Sławacinek Stary zachęcają do oddawania osocza na rzecz osób zmagających się z Covid-19. 05.12.2020 09:22
Ligawki, prządki, podskubki - o adwencie na południu Podlasia
Ligawki, prządki, podskubki - o adwencie na południu Podlasia
W minioną niedzielę rozpoczął się adwent, czyli czas oczekiwania chrześcijan na narodziny Chrystusa. Niegdyś nazywany był „czterdziestnicą” albo „przedgodami”. Rozpoczynało go granie na ligawkach, które później każdego dnia budziły ludzi, by nie zaspali na roraty, czyli codzienne poranne nabożeństwo. Wieczorami kobiety spotykały się w chałupach podczas darcia pierza czy przędzenia wełny. Dzieci przygotowywały choinkowe ozdoby, mężczyźni powstrzymywali się od prac w polu, by ziemia mogła odpocząć. Wszyscy zachowywali ścisły post. Tak właśnie adwent wyglądał niegdyś na południowym Podlasiu. 04.12.2020 17:45    2
Powiat łosicki: Wraca szpitalny personel, już zatrudniają także pielęgniarki
Powiat łosicki: Wraca szpitalny personel, już zatrudniają także pielęgniarki
W związku z przekształceniem miejscowego szpitala w placówkę covidową z pracy zrezygnowała część pielęgniarek. Problemy kadrowe odbiły się na funkcjonowaniu lecznicy. Sytuacja jest już jednak opanowana. Lecznica przyjmujemy do pracy nowe pielęgniarki, wraca też przebywający na zwolnieniu lub kwarantannie personel.  04.12.2020 17:02    1
Gmina Kąkolewnica: Podnoszenie podatków idzie opornie
Gmina Kąkolewnica: Podnoszenie podatków idzie opornie
Jak zwykle pod koniec roku radni decydowali o stawce podatku rolnego. Większość zdecydowała o podniesieniu go o 2 zł. Nie brakowało jednak głosów przeciw, w których argumenty nie zmieniają się od lat, choć władze gminy wprost mówią, co za pieniądze z podatku zrobią. 04.12.2020 15:58
Międzyrzec Podlaski: Miasto wsparło szpital
Międzyrzec Podlaski: Miasto wsparło szpital
Na konto Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim z budżetu miasta trafi 15 tysięcy złotych.  04.12.2020 13:52    1
Powiat bialski: Zakażone 53 osoby
Powiat bialski: Zakażone 53 osoby
Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano 13239 przypadków zakażenia Covid-19 oraz 531 przypadków śmiertelnych, w tym 421 osób miało choroby współistniejące, a 110 chorowało jedynie na Covid-19. W województwie lubelskim odnotowano 713 przypadków zakażenia Covid-19 oraz 34 przypadki śmiertelne, w tym 25 osób miało choroby współistniejące, a jedynie na Covid-19 chorowało 9 osób. 04.12.2020 12:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ciekawe Treść komentarza: sukces;) Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Historyczny dzień dla Białej Podlaskiej. Od piątku 26 czerwca, autostradą A2 do samej Warszawy Autor komentarza: Feliks Treść komentarza: "Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu," Poważnie?. Ale odkrycie. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:27 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama