Gmina Drelów: Maluje prosto z serca

  • 26.11.2020, 17:08
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Maluje prosto z serca
Malarstwem zainteresowała się półtora roku temu. Na płótno przenosi to, co podpowiada jej wyobraźnia i serce. W jej obrazach dominuje martwa natura, pejzaż i abstrakcja. 

Bożena Iwaniuk, 58-letnia mieszkanka Szach, przygodę z malarstwem rozpoczęła półtora roku temu, oczarowana współczesną i bardzo modną techniką wylewania farby na płótno, pozwalająca na tworzenie form abstrakcyjnych na niemal każdej powierzchni. - Gdy zobaczyłam pouring, od razu mi się spodobał i uznałam, że będę umiała to robić. Zaczynałam metodą prób i błędów, podpatrywałam filmy na youtube - przybliża swoje pierwsze malarskie kroki artystka.

Tak powstawały pierwsze obrazy. Z biegiem czasu zaczęła malować kwiaty, głównie właśnie na podkładzie z pouringu. Uzupełniała nimi drobne niedociągnięcia na płótnach pokrytych ulubioną techniką. Stopniowo poszerzała tematykę prac o miasta i pejzaże. - Wciągnęło mnie to tak, że poświęcam temu każdą wolną chwilę. Maluję na czym popadnie - opowiada. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 listopada

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe