Biała Podlaska: Boimy się wsiadać do autobusów!

  • 18.02.2021, 10:27 (aktualizacja 19.02.2021, 11:34)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Boimy się wsiadać do autobusów! Adam Trochimiuk
- Staram się unikać komunikacji miejskiej, chociaż mam wykupione przejazdy na trzy miesiące. Boję się, że w autobusie ktoś zarazi mnie koronawirusem. Często widzę pasażerów, którzy nie zakrywają usta i nosa – mówi bialczanka i pyta, po co wprowadzać nakazy, skoro nie ma komu ich egzekwować? Inny mieszkaniec Białej zastanawia się, kto ma dbać o interesy pasażerów? My pytamy o to przewoźnika, czyli Miejski Zakład Komunikacyjny.

- Na autobusach wiszą plakietki z informacjami, że w środku obowiązuje nakaz noszenia masek. Kierowcy mają wydzieloną strefę bezpieczeństwa, by żaden z pasażerów nie podszedł za blisko. Nawet limity pasażerów w autobusach są wywieszone. I o ile bezpieczeństwo kierowców zdaje się być niezagrożone i dobrze, że o to ich pracodawca dba, o tyle pasażer wsiada do autobusu chyba na własne ryzyko – opisuje komunikacyjną rzeczywistość, ze swojej perspektywy bialczanka.

Przyznaje, że klientem bialskiej komunikacji miejskiej jest regularnie, a raczej była. - Wykupowałam abonament trzymiesięczny na przejazdy. Ale ostatnio jak mi się limit kończył to nie wykupiłam dalej, bo ograniczam jazdę autobusami – przyznaje. Od jazdy zbiorową komunikacją odstrasza ją widno zakażenia koronawirusem. - Coraz więcej ludzi wsiada do autobusów bez masek. Stoją obok siebie, w ogóle nie mają z tym problemu. Jak kilka razy zwróciłam uwagę, to usłyszałam wiązankę i radę że jak mi się nie podoba, to mogę pieszo chodzić. No to chodzę – mówi kobieta. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 lutego

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Punkt Zero
Punkt Zero 24.02.2021, 15:42
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p…
https://europepmc.org/article/…
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go…
Maska tak chroni od nas od wirusa jak stringi tyłek od mrozu.
Monika
Monika 23.02.2021, 18:43
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
Krzysiek
Krzysiek 20.02.2021, 13:35
Wszędzie tam gdzie jeszcze coś jest polskie wirus jest, natomiast gdzie jest pochodzenia zagranicznego wirusa nie ma, czego wy nie rozumiecie ;) rząd pisu robi kroczek po kroczku aby ludzie koczowali za tą miseczkę ryżu, boje się że nawet ona może zostań koniec końców opodatkowana. Pozdrawiam ludzi myślących
Logick
Logick 19.02.2021, 19:53
Zagadka matematyczna. Ludzi na swiecie jest osiem miliardów. W 2020 roku zarazilo sie oficjalnie osiemdziesiat milionow. Ile czasu w latach bedziesz nisić maseczke Bialczanko wiedzac ze zarowno ozdrowieńcy i szczepieni nadal musza je nosic?
Ona
Ona 19.02.2021, 16:40
A Ja się nie boję
Niezadowolony pasażer
Niezadowolony pasażer 18.02.2021, 23:40
To prawda strach korzystać z miejskiej komunikacji. Mimo, że jest informacja co do zakrywania nosa i ust, to już liczba pasażerów w autobusie budzi zastrzeżenia. Zastanawiam się czy ktoś sprawdził ile miejsca zajmują 32 osoby w autobusie i czy zachowana jest bezpieczna odległość 1,5 m między pasażerami. Jak na moje oko to ludziska są jak sardynki w puszce. Pozdrawiam
Edi
Edi 19.02.2021, 17:03
Polecam zostać w domu i nie wychodzić więcej tlenu będzie myślących .
czyt
czyt 18.02.2021, 15:42
Z liścia się należało jeszcze, to się nazywa wolność, która jest tłamszona: chcą masek, to powinni strzelać, do tych bez. Trupów byłoby więcej, niż od mitycznych wirusów, ale porządek by w MPK Biale był.
Po wisiach kury zamykać kazali Ptasia, potem likwidacja tuczu Afrykańska, teraz 19-nastowska - łatwo się rządzi, pod rygorami wydumanymi.
Bez kaganca
Bez kaganca 18.02.2021, 12:24
Jak całymi dniami chodzą po sklepach spożywczych to wtedy nie boją się wirusa? Wszyscy powinni ściągnąć te kagance!
Zosia
Zosia 18.02.2021, 15:15
Jesteś pewna, że młodych covid nie chwyci. Już niejedna młoda osoba się zawiodła.
Ela
Ela 18.02.2021, 11:45
Dajcie spokój z tymi. Korona wirus to jest grypa jak każda przecież moja siostra miała i nie zgłosiła się do szpitala sama wyleczyla. Niewiem po co te afery jak mamy umrzeć to nie unikniemy tego jak nie korona wirus to co innego was dorwie. Ja nie chodzę w masce bo szkoda mi zdrowia tlen nie można wdychac spowrotem tylko mini przubica dla świętego spokoju i to tylko przy ludziach. Jeżdżę całymi autobusami i się nie zarazilam jakoś do tej pory. Tak ona zarazliwa obliczcie sobie ile osób jest na świecie a ile zmarło to może podciągnie się 1 procent. To całe nic. Na raka więcej umiera
Wolny czlowiek
Wolny czlowiek 18.02.2021, 10:50
Ściągajcie kagańce! Skończmy z tym wielkim oszustwem!
Pielegniarka
Pielegniarka 19.02.2021, 17:37
To porozmawiaj z rodzinami tych co leżą na ojomie pod respiratorami. Obyś tego nie doświadczył.
Pawel
Pawel 20.02.2021, 13:59
Nie przesadzaj.Wiekszosc z nich przebywa w szpitalu bo zamiast byc przebadanym przez lekarza mieli teleporade. Wirus rozwalil im organizm i teraz potrzebny jest respirator. A tak naprawde nik nie wie czy ma sie covid czy grype. Testy tego nie pokazuja.A tak swoja droga przypomne ze w zeszlym roku mielismy 13 tys przypadkow grypy.W tym roku brak....szok
Magister Inżynier Magazynier