Radzyń Podlaski: Święto fotografii i podróży

  • 01.06.2021, 17:00
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Radzyń Podlaski: Święto fotografii i podróży fot. Wikipedia/Agnieszka Jaworska W nadchodzący weekend na pasjonatów fotografii oraz miłośników podróży czeka wielkie święto, w tym spotkanie i warsztaty z Piotrem Trybaskim. Cenionym fotografem i dziennikarzem podróżniczym
W nadchodzący weekend na pasjonatów fotografii oraz miłośników podróży czeka wielkie święto. Będą  warsztaty fotograficzne z Piotrem Trybalskim. Swoje foto-podróżnicze perełki zaprezentują też członkowie Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka".

V Radzyńskie Dni Fotografii w tym roku zostały połączone z 34. edycją "Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami" i odbędą się w dniach 4-5 czerwca. 

Już w piątek, 4 czerwca, odbędzie się spotkanie z Piotrem Trybalskim, cenionym polskim dziennikarzem, fotografem, podróżnikiem i pisarzem pt. "Wszystko za K2 – opowieść o polskiej górze". Pokaz będzie ilustrowany archiwalnymi filmami, nagraniami audio i zdjęciami z wypraw wysokogórskich. Początek o godz. 18:00 w sali konferencyjnej urzędu miasta przy ul. Warszawskiej 32.

Dzień później Trybalski poprowadzi warsztaty pt. "Fotografowanie w podróży – jak robić zdjęcia budzące emocje?". Będzie to fotograficzna opowieść o miejscach, do których warto dotrzeć z aparatem fotograficznym. Uczestnicy staną u stóp Everestu w Nepalu i ręki Fatimy w Mali, zobaczą krajobrazy Czarnogóry, lody i ogień Islandii, parki narodowe USA czy ostatnich Majów Gwatemali. Początek warsztatów o godz. 10:00 w sali konferencyjnej radzyńskiego UM. Tego samego dnia od godz. 15:00, w Galerii "Oranżeria" ROK członkowie RKF zaprezentują swoje fotograficzne podróże.

Odbędzie się siedem prezentacji: Moniki Gołoś pt. "Wędrówki słońca", Karoliny Wons, Kamila Paszkowskiego, Roberta Sołtana i Jarosława Matuszewskiego pt. "Wyprawa na Podlasie", Michała Sierpnia pt. "Wymarła Wenecja", Krzysztofa Dudzika pt. "Półwysep Arabski", Maksa Skrzeczkowskiego pt. "Jak znaleźć własną drogę...", Roberta Sołtana pt. "Podróże małe i duże" i Radosława Szelecha pt. "Japonia jest dziwna".

Ponadto przygotowane zostaną cztery wystawy fotograficzne: Adama Osaka pt. "Konceptualizm", Moniki Dudzik pt. "Pod blokiem", Karoliny Wons pt. "Pomoże może? Morze pomorze w obiektywie typa nizinnego..." i Radosława Szelecha pt. "Afryka, portrety".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje limit osób, zapisywać można się pod nr. tel. 603 354 360 lub adresem e-mail [email protected]

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe