Region: Koncerty, wieczornice, wspólne śpiewanie hymnu

  • 8.11.2018, 14:03
  • joan, jlk, jm, pc, ach, jg
Region: Koncerty, wieczornice, wspólne śpiewanie hymnu
Będziemy świętować uroczyście, na głównych placach swoich miejscowości, kameralnie na koncertach czy wieczornicach. Najważniejsze, że będziemy świętować razem. Samorządy gmin i miast starają się, by rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości była godna. To gdzie i jak można będzie wspólnie celebrować Święto Niepodległości przedstawiamy naszym czytelnikom poniżej. Być może to nie wszystkie uroczystości i imprezy, do jakich udało nam się dotrzeć. Część planów związanych ze świętowaniem nie została też jeszcze do końca ustalona. To co już jest zaplanowane zasługuje jednak na uwagę i zainteresowanie.

POWIAT BIALSKI

MIASTO BIAŁA PODLASKA Jak co roku, 11 listopada, miasto organizuje uroczyste obchody Dnia Niepodległości. W tym roku ten dzień świętowano na różne sposoby przez cały rok, ponieważ w 2018 roku Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości. W sobotę, 10 listopada, Bialskie Centrum Kultury, Zespół Szkół Muzycznych oraz AWF zapraszają na "Koncert dla Niepodległej". Godzina 18:00 w auli ROBIR - AWF. Wystąpią soliści, uczniowie, nauczyciele oraz orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina oraz Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie". W programie: tańce narodowe, koncert klarnetowy i Uwertura do opery "Zamek na Czorsztynie" Karola Kurpińskiego, utwory Chopina i piosenki XX-lecia międzywojennego. Wstęp wolny.

11 listopada o godzinie 10:00 uroczystości rozpocznie msza święta w kościele NNMP przy ul. Brzeskiej 33a. Następnie odbędzie się przemarsz uczestników na plac Wolności, gdzie o godzinie 11:00 zostanie podniesiona flaga państwowa, odśpiewany hymn i złożone kwiaty pod pomnikiem orła i tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego. Zostaną również wręczone medale "Pro patria". O godzinie 16:00 na skwerze przy urzędzie miasta zostanie odsłonięty pomnik "Odrodzenia ojczyzny", po złożeniu kwiatów uroczystość uświetni program artystyczny grupy wokalnej seniorów "Ave".

O godzinie 18:00 w Galerii Podlaskiej odbędzie się wystawa z kolekcji dr Szczepana Kalinowskiego "Marszałek Józef Piłsudski w karykaturze i na plakacie" oraz spotkanie z autorem wystawy. Wystawa będzie czynna od 9 listopada do 5 grudnia.

GMINA BIAŁA PODLASKA Główne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane przez urząd gminy Biała Podlaska odbędą się w niedzielę, 11 listopada, od godz. 13:00. Uroczystości rozpocznie msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sworach. Następnie pod pomnikiem upamiętniającym 10-lecie odzyskania niepodległości będzie miała dalsza część obchodów, po niej nastąpi przemarsz do Szkoły Podstawowej w Sworach, gdzie odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu zorganizowanego przez gminę Biała Podlaska we wszystkich szkołach w gminie o tematyce niepodległościowej. Od godz. 15:00 przewidziana jest dalsza część gminnych uroczystości.

MIASTO MIĘDZYRZEC PODLASKI W piątek, 9 listopada, o godz. 9:00, odbędzie się w kinie "Sława" uroczysta gala z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę, 10 listopada, w godz. 9-13 w parku Jana Pawła II zorganizowany zostanie Piknik Historyczny, a od godz. 14 w parku Potockich mieszkańcy będą mogli zobaczyć inscenizację "Międzyrzec 1918 – Krwawe Dni". W niedzielę, 11 listopada, o godz. 13:30 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w kościele pw. św. Mikołaja. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz po pomnik Bohaterów Miasta oraz wmurowanie kapsuły czasu. Następnie przewidziany jest przemarsz na cmentarz przy ul. Brzeskiej i odsłonięcie pomnika Apel Poległych. Od godziny 15:00 w parku Potockich na starcie Rodzinnego Biegu Niepodległości staną rodziny lubiące aktywnie spędzać czas. W środę, 14 listopada, o godz. 17:00 w Galerii ES nastąpi otwarcie wystawy "Józef Piłsudski Twórca Niepodległej". W czwartek, 15 listopada, o godz. 17:00, w sali koncertowej odbędzie się występ uczniów szkoły muzycznej. W piątek, 16 listopada, od godz. 16:00 w parku Potockich zorganizowane będą obchody 100. rocznicy "Krwawych Dni Międzyrzeca", XXIII Marsz-Patrol, czyli przejście pod pomnik Bohaterów Miasta, następnie pod pomnik Apel Poległych. Przewidziana jest również salwa honorowa oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Mykanowa.

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI W sobotę, 10 listopada, o godz. 16:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuśćcu wójt gminy Krzysztof Adamowicz, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec oraz filia gminnej biblioteki zapraszają na "Spotkanie z poezją śpiewaną". W programie również wręczenie nagród laureatom konkursu literacko-plastycznego "To, co przeżywa jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci" oraz występ Marcina Skrzypczaka. W niedzielę, 11 listopada, o godz. 16:00 w Kożuszkach w budynku Szkoły Podstawowej odbędzie się wieczór patriotyczny. W programie przewidziana jest część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy blasku świec. Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia "Zasłużony dla gminy Międzyrzec Podlaski" oraz "Honorowy Obywatel gminy Międzyrzec Podlaski". Organizatorami wydarzenia jest dyrekcja Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach, wójt gminy Krzysztof Adamowicz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

MIASTO TERESPOL W Terespolu obchody święta Niepodległości rozpoczną się 10 listopada, w liceum akademickim, gdzie o godz. 17.00 zostanie wygłoszony okolicznościowy referat historyczny, a o 17.15 zacznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z zespołem śpiewaczym "Echo Polesia" i chórem Corda Vox, o 18.30 rozpocznie się koncert pn. "Wolność jest w nas" w wykonaniu zespołu Silk i solistów: Justyny Maleńczuk, Małgorzaty Oleszczuk i Janusza Maleńczuka.

Z kolei 11 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza święta za ojczyznę w kościele p.w. Świętej Trójcy, po niej nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej 100-leciu odzyskania niepodległości i złożenie wieńców pod pomnikiem Niepodległości i 300-lecia Terespola. Zostanie też odsłonięty kamień poświęcony pamięci gen. Franciszka Krajowskiego. O godz. 12.00 w Prochowni będzie można wysłuchać okolicznościowego referatu historycznego, obejrzeć wystawę o gen. F. Krajowskim, otrzymać pamiątkowy folder i nauczyć się tworzenia kotylionów. Natomiast, w restauracji Galeria Smaków o godz. 18.30 zaplanowana jest premiera historycznego filmu fabularnego pt. "Ciosy".

GMINA TERESPOL W gminie Terespol uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 12.00 mszą świętą, która zostanie odprawiona w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Kolejno odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz mieszkańców gminy Terespol pod pomnik upamiętniający bitwę pod Kobylanami 5 lutego 1919r. Dodatkowym wyrazem pamięci będzie salwa honorowa w wykonaniu przedstawicieli Klubu Strzeleckiego Kaliber.

Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzeni udadzą się w kierunku Dzieła Międzyfortowego Kobylany I, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie odrestaurowanego obiektu. Fort znajduje się przy krajowej "dwójce" w pobliżu budynku Urzędu Gminy Terespol. Następnie otwarta zostanie wystawa "Twierdza Brześć Litewski podczas I wojny światowej" przygotowana przez Muzeum Twierdzy Brzeskiej.

Na godz. 14.00 zaplanowana jest rekonstrukcja historyczna "Bitwy pod Kobylanami". W inscenizacji będzie uczestniczyć 35 umundurowanych żołnierzy. Będą wyposażeni w karabiny maszynowe z epoki, miotacze ognia i broń hukową. Dodatkowo zostaną przedstawione elementy pozoracji pola walki z zastosowaniem efektów pirotechnicznych. W bitwie weźmie udział samochód Daimler z 1913 roku.

Poza tym dla zebranych będzie zorganizowany Piknik Niepodległościowy, na którym rekonstruktorzy będą prezentować umundurowanie, broń z epoki, możliwe będzie zorganizowanie lekcji tematycznych na temat lokalnej historii. Panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich zaproponują uczestnikom grochówkę wojskową, bigos tradycyjny, oraz inne potrawy dostępne w kuchni polowej.

Jednym z akcentów Pikniku Niepodległościowego będzie "Ognisko Patriotyzmu", które w lokalnej społeczności cieszy się dużym zainteresowaniem i jest sprawdzonym elementem obchodów Święta Niepodległości w Gminie Terespol. Organizatorzy biorą również udział w akcji promocyjnej "Dumni z Polski". Zwieńczeniem Pikniku Niepodległościowego będzie pokaz teatru ognia. Na zakończenie Obchodów Święta Niepodległości grupa "Białe Anioły" zaplanowała widowisko muzyczno-teatralne z okazji tej szczególnej rocznicy.

GMINA DRELÓW 9 listopada o godz. 10:00 w kościele parafialnym w Drelowie odbędzie się uroczysta msza św. w intencji , którą poprowadzą proboszczowie drelowskich parafii. Następnie wspomnienia wydarzeń 1918r. w Drelowie zaprezentuje Piotr Semeniuk. Później zgromadzeni wspólnie odśpiewają hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej", potem przemaszerują na cmentarz parafialny w Drelowie, gdzie złożą kwiaty pod pomnikiem "Apel Poległych". Oprócz tego przy Szkole Podstawowej w Drelowie przewidziane jest zasadzenie Dębu Niepodległości oraz umieszczenie kapsuły czasu, zawierającej nagranie hymnu państwowego w wykonaniu uczniów klas szkół podstawowych z gminy Drelów. Uczniowie zaprezentują również spektakl "Tej, co nie zginęła" w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Drelowie, a następnie rozpocznie się II Bieg Niepodległości. Organizatorami wydarzeń jest wójt gminy Drelów, Szkoła Podstawowa w Drelowie oraz Gminne Centrum Kultury w Drelowie.

GMINA JANÓW PODLASKI Na 11 listopada przewidziane są główne uroczystości w gminie Janów Podlaski. O godz. 9:30 w kościele parafialnym w Janowie rozpocznie się msza św. w intencji ojczyzny. Następnie, o godz. 10:30, złożone zostaną kwiaty pod pomnikami Bohaterów Walk o Niepodległość Polski oraz Apel Poległych. Później, o godz. 11:15, organizatorzy zapraszają na akademię, podczas której wystąpią laureaci V Konkursy Poezji i Piosenki Patriotycznej. Na zakończenie uroczystości o godz. 12 przewidziane jest akcja "Niepodległa do hymnu", czyli włączenie się w ogólnopolskie śpiewanie hymnu naszego państwa.

GMINA LEŚNA PODLASKA W Leśnej Podlaskiej zaplanowany jest przejazd wozów strażackich wspólnie z OSP Drelów. Strażacy zapalą znicze w Żerocinie i w Sitniku. W tych miejscach zostaną też odczytane fragmenty książki dotyczącej Legionów Piłsudskiego. O godz. 9.30 zostanie odprawiona w Leśnej Podlaskiej msza święta w intencji ojczyzny, o jej oprawę muzyczną zadba orkiestra i chór. Po eucharystii zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego, Ścianą Straceń, Krzyżem Katyńskim, pomnikiem Bojowników Ruchu Oporu oraz pod grobem sekretarza gminy zabitego w 1944 r. Prawdopodobnie o godz. 17 zostanie rozegrany turniej siatkarski o puchar wójta gminy. Do wydarzeń towarzyszących należy koncert chóru z Huszlewa.

GMINA KONSTANTYNÓW W Konstantynowie, uroczystości rozpoczną się 10 listopada o godz. 9.00, w tym czasie młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim zaprezentuje musztrę. O 9.30 zostanie odprawiona msza święta w kościele p.w. św. Elżbiety Węgierskiej. Po eucharystii odbędzie się przemarsz uczestników pod pomnik i złożenie kwiatów. Następnie poświęcona zostanie tablica upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na koniec zaplanowane jest wspólne ognisko w parku.

GMINA KODEŃ W Kodniu święto Niepodległości, 11 listopada rozpocznie o godz. 15.30 msza święta w intencji ojczyzny, w kościele p.w. św. Anny. Po niej odbędzie się odsłonięcie pomnika Odzyskania Niepodległości na rynku miejscowości. W tym czasie, zostaną w tym miejscu, złożone kwiaty. Wieczorem chętni będą mogli wziąć udział w wieczornicy w Gminnym Ośrodku Kultury.

GMINA ROKITNO W Rokitnie obchody święta Niepodległości zaczną się 9 listopada, o godz. 11.00 od akademii w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. O godz. 11.11 w ramach akcji ministra edukacji zostaną odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego. Natomiast, 10 listopada w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się uroczyste spotkanie pt. "Samorząd dla Niepodległej", w czasie którego prelekcję pt. "Legiony na Podlasiu Zwiastunem Niepodległej" wygłosi dr Szczepan Kalinowski. O godz. 13 zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci Obrońców Ojczyzny w Kołczynie i Pratulinie.  Z kolei 11 listopada, w parafialnym kościele w Rokitnie zostanie o godz. 12 odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Na godz. 13 zaplanowany jest piknik patriotyczny przy kościelnym placu. W czasie jego trwania będzie odśpiewany hymn narodowy, odbędzie się też koncert pieśni patriotycznych oraz prezentacja pocztów sztandarowych i promocja Bialskiego Batalionu Polskich Drużyn Strzeleckich im ks. gen. Stanisława Brzóski. Na zakończenie wszyscy będą mogli poczęstować się grochówką wojskową. Do akcji towarzyszących należą: wystawa pt. "Józef Piłsudski i jego Legiony" ze zbiorów dr Szczepana Kalinowskiego, która będzie miała miejsce w gminnej bibliotece publicznej w Rokitnie, a jaką można oglądać w terminie 9-14 listopada, konkurs plastyczny na "Najpiękniejszy Kotylion" w Szkole Podstawowej im. JPII w Rokitnie, turniej szachowy i warcabowy o puchar wójta gminy Rokitno, jaki odbędzie się w Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie. Będzie miał miejsce turniej tenisa stołowego, który zostanie rozegrany w szkole podstawowej im. JP II w Rokitnie 6 listopada, uczestnicy powalczą o puchar przewodniczącego rady gminy Rokitno.

GMINA SŁAWATYCZE W gminie Sławatycze, 9 listopada odbędzie się uroczysty apel poświęcony obchodom 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w miejscowym Zespole Szkół. 10 listopada o godz. 21 będzie miało miejsce ognisko przy altanie nad Bugiem, odśpiewanie hymnu, odczytanie Odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz koncert patriotyczny "Niepodległa-Niepokorna". Natomiast, 11 listopada o godz. 11 będzie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny w kościele p.w. MBR w Sławatyczach. Będą w niej uczestniczyć poczty sztandarowe z Zespołu Szkół, Gminy Sławatycze, jednostki OSP Sławatycze, delegacje miejscowej placówki Straży Granicznej, zakładów pracy. Po eucharystii nastąpi złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających poległych w walce o niepodległość. O godz. 12 zaplanowane jest odśpiewanie hymnu przy akompaniamencie orkiestry dętej, na parkingu głównym w centrum Sławatycz. W tym dniu będzie można też obejrzeć w godz. 15.00-17.00  wystawę "O Polskę" z kolekcji Muzeum Południowego Podlasia. Zostanie ona umieszczona w sali widowiskowej GOK-u. Wieczorem o godz. 17.00 z pod Urzędu Gminy wyruszy "Marsz Niepodległości". Uczestnicy przejdą pod pomnik upamiętniający poległych w powstaniu styczniowym w Janówce.

GMINA ZALESIE W gminie Zalesie 11 listopada o godz. 16.00 zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik postawiony z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie odbędzie się wieczornica, na którą zaproszeni są mieszkańcy gminy.

POWIAT RADZYŃSKI

MIASTO RADZYŃ PODLASKI 10 listopada z inicjatywy starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy i Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego im. Karola Lipińskiego odbędzie się niecodzienne wydarzenie muzyczne – koncert "Popiół i diament".

Koncert zorganizowany zostanie na hali widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Przed zebranymi zaprezentuje się Warszawska Orkiestra Kameralna "Impressione" pod batutą Maciej Niesiołowskiego. Wykonane zostaną utwory takich twórców, jak: Maciej Kilar, Krzesimir Dębski, Stanisław Moniuszko, Michał Ogiński, Andrew Lloyd Webber, Krzysztof Komeda, Michał Lorenc, Zbigniew Preisner, Stan Borys.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, wstęp jest wolny.

Natomiast 11 listopada, w trakcie uroczystości oficjalnych obchodów Święta Niepodległości, na pl. Wolności w samo południe odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej – pod hasłem "Niepodległa do hymnu". Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego odbędzie się przy akompaniamencie Radzyńskiej Orkiestry Dętej.

GMINA ULAN-MAJORAT Mieszkańcy zainteresowani wspólnym świętowaniem rocznicy 11 listopada powinni tego dnia zajrzeć do Sali Gminnego Ośrodka Kultury. Tu o godzinie 16.00 rozpocznie się Wieczornica Patriotyczna "Ku Niepodległej". Występ przygotowali uczniowie ze szkoły w Zakrzewie

GMINA CZEMIERNIKI 10 listopada każdy kto lubi biegać może wziąć udział w biegach niepodległościowych. Organizowane są pod agendą ZS w Czemiernikach. O godz. 10.00 zaplanowano otwarcie imprezy, a o 11.15 ruszy turystyczna impreza na orientację. NA godz. 14.00 zaplanowano zakończenie imprezy i wyłonienie zwycięzców.

POWIAT PARCZEWSKI

MIASTO PARCZEW Burmistrz Parczewa, Zarząd Powiatu w Parczewie, Dziekan Dekanatu Parczewskiego zapraszają do udziału w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.10 listopada – Wigilia Święta Niepodległości. Koncert "Niepodległość niejedno ma imię - historia Polski pieśnią pisana..." Sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Parczewie. Początek o godz. 17.00. Zaprezentuje się Katarzyna Góras TRIO, Klaudia Drożdżyk, soliści Operetki Śląskiej – Ewa Mierzyńska (sopran) i Andrzej Smogór (baryton). O godz. 19.30 zaplanowano "Ognie Niepodległości".

11 listopada główne obchody rozpoczną się o 10.30 zbiórką przed Urzędem Miejskim w Parczewie. O godz. 10.50 zaplanowano złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, a o 11.20 złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej odprawiona zostanie msza za ojczyznę. Godzinę później organizatorzy zapraszają na koncert patriotyczny w wykonaniu artystów Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie (kwartet wokalny, pianista, trębacz, konferansjer), odbędzie się również w bazylice.

POWIAT ŁOSICKI

ŁOSICE Miasto zacznie obchody uroczystości 11 listopada już w czwartek 8 listopada VI Powiatowym Przeglądem Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Łosickim Domu Kultury. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosiach im. Mikołaja Kopernika zaprasza natomiast tego dnia na wieczernicę pt. "Listopadowa noc niepodległości", która odbędzie się o godz 17.00 w budynku szkoły. 9 listopada w południe, młodzież z RCKU Łosice zapraszają mieszkańców na wspólne odtańczenie Poloneza wokół Parku Króla Aleksandra Jagiellończyka. W sobotę natomiast, 10 listopada planowana jest sztafeta niepodległościowa ph. "100 km na 100 lecie niepodległości". Jak zapewniają organizatorzy - To nie będzie wyścig, to będzie wyzwanie! Celem sztafety jest pokonanie przez jej zawodników dystansu 100 km w czasie ciągłego, nieprzerwanego biegu. Sportowe wydarzenie odbędzie się na stadionie miejskim. Niedzielne obchody rocznicy odzyskania niepodległości rozpocznie msza św. w kościele pw. Zygmunta Króla w Łosicach, później uroczystości zaplanowano pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, o godz. 18.00 w Łosickim Domu kultury odbędzie się koncert. pt. "Łosice dla Niepodległej".

GMINA SARNAKI 8 listopada mieszkańcy pobiegną 100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości. W piątek planowane jest spotkanie z żołnierzami 53 Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach. Spotkanie to odbędzie się w Szkole Podstawowej w Sarnakach. 10 listopada organizatorzy zapraszają na Biesiadę Patriotyczną również w Szkole Podstawowej w Sarnakach. Wieczorem zaś odbędzie się Wieczór Patriotyczny w świetlicy wiejskiej w Mierzwicach. Główne obchody uroczystości 11 listopada otworzy msza święta w intencji ojczyzny w sarnackim kościele o godz. 11.30, po niej odbędzie się Bieg Wolności, Spotkanie Patriotyczne w Horoszkach, Koncert Pieśni Patriotycznych w kościele. Całość obchodów zakończy spektakularny pokaz fajerwerków i odpalenie rac na rynku w Sarnakach.

GMINA PLATERÓW W Szkole Podstawowej odbędzie się 9 listopada "Koncert dla Niepodległej". Natomiast w Starej Kornicy uroczystości 11 listopada rozpocznie msza święta o godz. 9.00. Tuż po niej zaplanowane są uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. W Zespole Placówek Oświatowych odbędzie się także uroczysta akademia oraz rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o puchar wójta.

GMINA STARA KORNICA W niedzielę, 11 listopada, w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy odbędą się gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpocznie o godz. 9:00, msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Następnie przewidziany jest przemarsz pod pomnik upamiętniający Odzyskanie Niepodległości w 1918r. Od godz. 10:30 w hali sportowej ZPPO część artystyczną zaprezentują uczniowie ZPPO w Starej Kornicy, wystąpią zespoły "Sąsiadeczki", "Korniczanie", "Chodowiacy", a później zgromadzeni zaśpiewają patriotyczne pieśni. O godz. 15:00 rozpocznie się w tym samym miejscu turniej piłki nożnej o puchar wójta.

joan, jlk, jm, pc, ach, jg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe