Startujemy ze sportowym plebiscytem, czekamy na Wasze głosy!

  • 19.12.2018, 08:00 (aktualizacja 19.12.2018, 11:58)
  • Redakcja Słowa Podlasia
Startujemy ze sportowym plebiscytem, czekamy na Wasze głosy!
Głosowanie w XXXII Plebiscycie Sportowym Słowa Podlasia czas zacząć! Wybieramy najpopularniejszych sportowców i trenerów na Południowym Podlasiu w 2018 roku.

W naszym plebiscycie wśród laureatów znajdzie się pięciu najpopularniejszych seniorów, pięciu juniorów oraz trzech trenerów. Przedstawiamy kandydatury sportowców i trenerów z klubów z naszego regionu, na których między innymi można głosować. Ale są to tylko nasze wstępne propozycje, które mogą posłużyć jedynie jako podpowiedź. Bo formuła plebiscytu jest otwarta i pozostawiamy Państwu, naszym Czytelnikom, swobodę w głosowaniu na swoich ulubieńców. Można więc umieszczać na kuponach kandydatów także spoza przedstawionej listy. Oczywiście pod warunkiem, że są to kandydatury sportowców czy trenerów i są to kandydaci z klubów z naszego regionu.

GŁOSOWANIEhttps://www.slowopodlasia.pl/plebiscyty

Warto przypomnieć, że nasz plebiscyt to nie wybór najlepszych czy najbardziej utytułowanych sportowców i trenerów, ale tych najpopularniejszych, cieszących się największą sympatią kibiców. Głosujemy tradycyjnie za pomocą drukowanych w "Słowie Podlasia", wyciętych i oryginalnych kuponów, które należy przysłać lub przynieść do sekretariatu naszej redakcji - adres: ulica Warszawska 15, 21-500 Biała Podlaska, z dopiskiem na kopercie "Plebiscyt sportowy". Sportowcy w kategoriach "senior" i "junior" umieszczeni na kuponach otrzymują od 6 do 10 punktów, trenerzy - od 8 do 10 punktów. Na jednym kuponie należy umieścić trzynaście różnych nazwisk. 

Po raz kolejny (po zalogowaniu się adresem mailowym) będzie także możliwość głosowania na naszej stronie internetowej: www.slowopodlasia.pl, za każdy głos oddany w ten sposób kandydat otrzyma 1 punkt. 

Dodatkowo, już poza głosowaniem w głównym plebiscycie, głosujemy na najsympatyczniejszego sportowca w naszym regonie na Facebooku "Słowa Podlasia". Jeden "like" to jeden punkt dla kandydata. Głosy na naszej stronie internetowej od 19 grudnia do 15 lutego będzie można oddać raz dziennie. 

W przypadku głosowania poprzez Internet można także zgłaszać swoich, nowych kandydatów, wysyłając maila z imieniem i nazwiskiem kandydata wraz ze zdjęciem i nazwą jego klubu na adres: [email protected] Po wstępnej akceptacji oni również znajdą się na listach sportowców i trenerów. Nad prawidłowością głosowania, zwłaszcza w Internecie, czuwać będzie nasza redakcyjna kapituła. W przypadku niedozwolonych praktyk kapituła zaznacza sobie prawo do skorygowania wyników głosowania.  

Na naszych najpopularniejszych sportowców i trenerów oraz na najsympatyczniejszego sportowca w regionie czekają nagrody, a oficjalne wyniki plebiscytu ogłosimy tradycyjnie podczas uroczystej sportowej gali "Słowa Podlasia". O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Będziemy mieli również upominki dla tych czytelników, którzy oddadzą swoje głosy przy pomocy kuponów, a wyłonimy ich w drodze losowania.

SENIORZY

Łukasz Adamiuk (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Bramkarz, który swoimi udanymi interwencjami pomaga osiągać naszej drużynie bardzo dobre wyniki w pierwszej lidze. 

Agnieszka Bałko (akrobatyka, Żak Biała Podlaska). W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w sportach gimnastycznych spisała się znakomicie, w konkurencji skoków na ścieżce w klasie mistrzowskiej zdobywając srebrny medal.

Maciej Bielecki (siatkówka, Huragan Międzyrzec Podlaski). Na pozycji libero stara się jak może, by pomagać swojej drużynie w przyjęciu i obronie.

Anita Bosak (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Utalentowana defensorka, która jest powoływana do reprezentacji Polski do lat 19. 

Monika Chwalewska (taekwondo ITF, Akademia Taekwon-Do Virtus Łomazy). Nasza zawodniczka została wicemistrzynią Polski w indywidualnych układach II dan oraz zdobyła brązowy medal w walkach.

Ewa Cieśla (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Czołowa piłkarka i kapitan występującego w Ekstralidze zespołu, specjalistka od stałych fragmentów gry.

Katarzyna Ciężka (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Reprezentantka Polski, która w VII Pucharze Świata Taekwon-Do w Australii wywalczyła brązowy medal w walkach. Do tego dołożyła srebro w drużynowych układach i złoto w walkach drużynowych.

Dominika Gąsieniec (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Jedna z najważniejszych zawodniczek w bialskiej ekipie. Występująca w pomocy piłkarka potrafi także często strzelać bramki. 

Karol Kalita (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Jeden z najlepszych piłkarzy naszego zespołu, który często wpisuje się także na listę strzelców.

Robert Kanclerz (trójbój siłowy, Fabryka Ciała Biała Podlaska). Kolejny siłacz z naszego regionu, który ma na koncie niemałe sukcesy, m. in. mistrzostwo Europy.

Paweł Komar (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Podstawowy zawodnik naszego trzecioligowego zespołu, który z powodzeniem może grać zarówno w obronie jak i pomocy. 

Arkadiusz Kot (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Jeden z motorów napędowych akcji naszego trzecioligowca, który potrafi także zdobywać gole.

Klaudia Lefeld (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Jedna z najlepszych zawodniczek naszej drużyny, która zdobywa bramki i popisuje się asystami. Nic dziwnego, że otrzymała także powołanie do pierwszej reprezentacji Polski.

Damian Leśniak (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Czołowa postać w trzecioligowym Podlasiu, defensor lub pomocnik, który potrafi strzelać ważne bramki.

Bartosz Leszczuk (lekka atletyka, PUKS Jedynka Łosice). Wicemistrz Polski U-20 w trójskoku, który został również halowym wicemistrzem Polski U-20 w swojej koronnej konkurencji.

Karol Małecki (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Czołowy zawodnik bialskiej ekipy, który został także dostrzeżony przez trenera reprezentacji Polski i powołany do kadry na Akademickie Mistrzostwa Świata.

Ariel Miszkiniuk (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Zdobywca między innymi drugiego miejsca w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

Tomasz Nowacki (siatkówka, Huragan Międzyrzec Podlaski). Trudno wyobrazić sobie naszą drugoligową drużynę bez tego doświadczonego rozgrywającego.

Jowita Sieńczyk (pływanie, AZS AWF Biała Podlaska). Start reprezentującej nasz akademicki klub zawodniczki w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców zakończył się brązowym medalem.

Patryk Sobieszczak (siatkówka, Huragan Międzyrzec Podlaski). Czołowa postać w ekipie z Międzyrzeca Podlaskiego, który skutecznymi atakami przyczynia się do zwycięstw naszego drugoligowca.

Marcin Stefaniec (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Kapitan i czołowy zawodnik bialskiej drużyny, z którą sięgnął po wicemistrzostwo pierwszej ligi.

Krzysztof Stężała (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Doświadczony bramkarz, który swoimi dobrymi interwencjami przyczynił się do zwycięstw radzyńskiego trzecioligowca.

Jakub Syryjczyk (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Mający przed sobą przyszłość młody i utalentowany zawodnik, który może z powodzeniem występować w pomocy lub ataku.

Franciszek Szabluk (trójbój siłowy, ULPKS Gaj Zalesie). Prawdziwy multimedalista, zdobywca wielu złotych medali mistrzostw świata i Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.

Patryk Szymala (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Podstawowy obrońca radzyńskiej drużyny i jeden z najważniejszych graczy trzecioligowej ekipy trenera Rafała Borysiuka.

Piotr Tarkowski (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). W skoku w dal w Mistrzostwach Polski Seniorów sięgnął po srebro i wywalczył złoto Mistrzostw Polski Juniorów U-20. W halowych mistrzostwach Polski U-18 i U-20 dołożył jeszcze kolejny złoty medal.

Piotr Wetoszka (nordic walking, Krzna Biała Podlaska). Ma na koncie w swojej kategorii wiekowej m. in. mistrzostwo świata w półmaratonie, wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy i brąz w mistrzostwach Polski.

Denis Wołyncew (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Zawodnik, który okazał się dużym wzmocnieniem naszego zespołu i przyczynił się do zdobycia wicemistrzostwa pierwszej ligi.

Jerzy Wysokiński (lekka atletyka, Klub Biegacza Biała Biega). Znany i lubiany biegacz z naszego regionu, uczestnik między innymi ultramaratonów.  

Weronika Zielińska (podnoszenie ciężarów i lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). Niesamowita sportsmenka, która osiąga sukcesy w dwóch dyscyplinach sportu. Ma na koncie m. in. srebrny medal  w Mistrzostwach Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw  Polski do lat 23, była siódma w Akademickich Mistrzostwach Świata. W lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach zdobyła z kolei brąz w siedmioboju.

Bartosz Ziółkowski (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Czołowy skrzydłowy w pierwszej lidze, który został powołany do reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata.

JUNIORZY

Michał Balak (taekwondo ITF, Hwa Rang Janów Podlaski). Wychowanek janowskiego sięgnął tytuł mistrza Polski juniorów w konkurencji walk.

Karol Biskupski (taekwondo, Żak Biała Podlaska). Wywalczył w mistrzostwach Polski juniorów złoto w układach, jest brązowym medalistą mistrzostw Europy w walkach drużynowych.

Agnieszka Brewczyńska (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Najlepsza bramkarka Mistrzostw Polski Młodziczek, w których nasz zespół osiągnął fantastyczny sukces, zdobywając złote medale.

Kacper Bogusz (podnoszenie ciężarów, GCK Kobylany). W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rywalizacji juniorów młodszych wywalczył złoty medal.

Mateusz Bujek (pływanie, UKS Promień Radzyń Podlaski).  Zdobywca złotych medali mistrzostw Polski ZSS "Sprawni-Razem", brązowy medalista Letnich Igrzysk Europejskich INAS.

Jakub Celiński (pływanie, Narwal Międzyrzec Podlaski).  Zdobywca złotego medalu w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16.

Jacek Gryta (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). Wywalczył srebrny medal w skoku w dal w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 16.

Jakub Jakimiak (pływanie, Narwal Międzyrzec Podlaski). Zdobył w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 15 srebrny i dwa brązowe medale.

Kamil Jakoniuk (trójbój siłowy, Komarno). Nasz zawodnik w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat 17.

Alicja Janczak (koszykówka, Iskra Konstantynów). Liderka zespołu, który w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczył brązowe medale. Koszykarki Iskry dotarły też do półfinałów mistrzostw Polski do lat 16.

Arkadiusz Korolczuk (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Zaledwie 16-letni piłkarz występuje już regularnie w trzeciej lidze i z powodzeniem radzi sobie na boisku.

Wiktor Krasowski (piłka nożna, AP TOP 54 Biała Podlaska). Bramkarz, który z bialskim zespołem w kategorii do lat 15 triumfował w największym piłkarskim turnieju na świecie, Gothia Cup w Szwecji. Zbierał od organizatorów pochwały za udane interwencje w meczach.

Michał Łobacz (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Stanął na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Do swojego dorobku medalowego dorzucił jeszcze brązowy medal.

Kacper Magielnicki (podnoszenie ciężarów, MULKS Terespol). Został mistrzem Polski, sięgając po złoto w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20.

Aleksandra Mincewicz (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Z sukcesami startuje na krajowej i międzynarodowej arenie, na koncie ma m. in. trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

Adrian Mostowski (podnoszenie ciężarów, Żak Biała Podlaska). Jest m. in. wicemistrzem Europy w walkach juniorów, srebrnym i brązowym medalistą w drużynowych walkach i testach siły.

Gabriel Olichwiruk (piłka ręczna, Olimpia Biała Podlaska). Czołowy gracz występującej w drugiej lidze Olimpii został również uznany najlepszy zawodnikiem finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów młodszych, w którym nasz zespół zdobył srebrne medale. 

Aleksander Olszewski (piłka nożna, AP TOP 54 Biała Podlaska). Uznany najlepszym zawodnikiem finałowego spotkania w rywalizacji zespołów do lat 15 w największym piłkarskim turnieju na świecie, Gothia Cup w Szwecji. Zdobył jedną z bramek i przyczynił się do fantastycznego triumfu naszej drużyny w nieoficjalnych młodzieżowych mistrzostwach świata.  

Mateusz Paśnik (taekwondo ITF, Hwa-Rang Janów Podlaski). Sięgnął w Mistrzostwach Polski Juniorów po tytuł mistrzowski w technikach specjalnych.

Jakub Polok (piłka ręczna, Olimpia Biała Podlaska). Jeden z najważniejszych zawodników drugoligowej Olimpii, który z drużyną wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych i znalazł się w siódemce "All Stars" finałowego turnieju.

Aleksandra Posiewka (piłka nożna, AZS PSW). Wywalczyła z zespołem mistrzostwo Polski młodziczek, jest powoływana do reprezentacji Polski do lat 15 i ma już na koncie gole dla polskiej kadry.

Dominika Sacharuk (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). To między innymi złota medalistka mistrzostw Polski juniorek do lat 20.

Antoni Zajko (karate, Institute Budo Kai Karate Kyokushin Biała Podlaska). Zdobywca pierwszego miejsca w kumite w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate International Budokai.

Martyna Zielnik (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwondo). Utalentowana zawodniczka wywalczyła między innymi złoty medal w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Bartłomiej Matejek (piłka nożna, AP TOP 54 Biała Podlaska). Utalentowany zawodnik, który z bialskim zespołem walczy w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i został powołany na konsultację szkoleniowo-selekcyjną kandydatów do reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2005.

TRENERZY

Michał Biegajło (akrobatyka, Żak Biała Podlaska). Jego podopieczni z sukcesami startują w mistrzostwach Polski, sięgając po medale. 

Rafał Borysiuk (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Pod wodzą tego trenera radzynianie dobrze spisują się w trzecioligowych rozgrywkach, są wysoko w tabeli i nie przegrali w obecnym sezonie ani jednego spotkania na własnym stadionie.

Tomasz Buraczewski (piłka nożna, AP TOP 54 Biała Podlaska). Jest współautorem wielkiego sukcesu naszej drużyny do lat 15 w największym piłkarskim turnieju na świecie, Gothia Cup w Szwecji.  

Łukasz Ciężki (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwondo). Pod jego okiem zawodnicy z radzyńskiego klubu sięgają po sukcesy zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie.

Dariusz Domitrz (koszykówka, Iskra Konstantynów). Trener, który poprowadził zespół koszykarek do srebrnego medalu w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Marek Kalinowski (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska).  Szkoleniowiec, pod wodzą którego nasz piłkarski zespół młodziczek sięgnął po wspaniały triumf w mistrzostwach Polski.

Marcin Kasprowicz (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Prezes bialskiego klubu pełni wyjątkową funkcję, jest trenerem reprezentacji Polski piłkarek do lat 19. 

Michał Kwiecień (piłka nożna, AZS PSW Biała Podlaska). Pod jego wodzą piłkarki bialskiej drużyny walczą o jak najwyższe miejsce w Ekstralidze.

Tadeusz Makaruk (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). Szkoleniowiec ma wielkie powody do satysfakcji, jego podopieczni sięgali po medale mistrzostw Polski.

Artur Romaniuk (taekwondo ITF, Virtus Łomazy). Trener, który w swoim klubie szlifuje kolejne talenty, mające na koncie medale mistrzostw Polski.

Przemysław Sałański (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Zastąpił w trudnym momencie na stanowisku pierwszego trenera Tomasza Złomańczuka i stara się wraz z piłkarzami utrzymać trzecią ligę dla Białej Podlaskiej.

Dawid Smolbik (taekwondo ITF, Hwa-Rang Janów Podlaski). Szkoleniowiec ma powody do dumy, jego podopieczni co roku sięgają po medale m. in. w mistrzostwach Polski.

Marcin Stefaniec (piłka ręczna, Olimpia Biała Podlaska).  Pod wodzą tego trenera szczypiorniści Olimpii osiągnęli wielki sukces, sięgając po wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych.

Marek Szaniawski (lekka atletyka, PUKS Jedynka Łosice). Trener, który z powodzeniem szkoli odnoszącą sukcesy młodzież, m. in. Bartosza Leszczuka.

Paulina Szyszka (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). Wraz z Jarosławem Sacharukiem tworzą uznany szkoleniowy duet, którego podopieczni sięgają po medale mistrzostw Polski. Była również jednym z trenerów reprezentacji Polski podczas Akademickich Mistrzostw Świata.

Dmitrij Tichon (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Pod wodzą tego szkoleniowca nasz zespół stał się czołową ekipą pierwszej ligi, bialczanie zostali wicemistrzem rozgrywek, a w obecnych rozgrywkach nadal należą do najlepszych drużyn. 

Łukasz Wasąg (siatkówka, Huragan Międzyrzec Podlaski). Młody szkoleniowiec ze swoim zespołem walczy o jak najlepsze miejsce w drugiej lidze.

Redakcja Słowa Podlasia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe