Region: Spotkali się z przedstawicielami ginących profesji

  • 13.03.2019, 11:19
  • Paulina Chodyka
Region: Spotkali się z przedstawicielami ginących profesji
Goście z kraju i zagranicy poznali przedstawicieli tradycyjnych zawodów oraz wymienili się doświadczeniem w kształceniu młodzieży. Uczestnicy odwiedzili pracownie m.in. zegarmistrza, zduna oraz kowala.

Międzynarodowe spotkanie w ramach realizowanego przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z organizacjami partnerskimi: Landkreis Oberhavel i Wileńską Szkołę Technologii, Biznesu i Rolnictwa projektu "Ginące zawody na europejskim rynku pracy" zorganizowano już po raz czwarty.

Na Podlasie przyjechali m.in. koordynatorzy projektu z Litwy, Polski i Niemiec, przedstawiciele bialskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz rzemieślnicy ginących zawodów i tradycyjnego rękodzieła. Spotkanie rozpoczęła konferencja "Kształcenie zawodowe w kontekście ginących zawodów". Następnego dnia goście zaznajomili się z systemem szkolnictwa w Polsce na przykładzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim - największej tego typu placówki w województwie lubelskim. Odwiedzili także Fabrykę Narzędzi Chirurgicznych B. Braun, zakłady szewski i zegarmistrzowski w Białej Podlaskiej, siedzibę miejscowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz pracownię zdobnictwa w Worońcu i tkacką w Hrudzie.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe