Gmina Leśna Podlaska: Urlop w sanktuarium

  • 04.08.2019, 08:11
  • Anna Chodyka
Gmina Leśna Podlaska: Urlop w sanktuarium
Na rekolekcje organizowane w domu pielgrzyma przy sanktuarium w Leśnej Podlaskiej przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski. Jak przyznają, są zaskoczeni nie tylko wyśmienitą regionalną kuchnią, ale również urokami Podlasia, zarówno zabytkami, jak i nadbużańską przyrodą.

- Staramy się przyjmować jak najwięcej pielgrzymów, by rozpowszechniać kult Matki Bożej Leśniańskiej. Jesteśmy w trakcie przygotowywania drugiej część domu pielgrzyma, której otwarcie planujemy jesienią. Później chcemy stworzyć pełne zaplecze duszpasterskie, czyli utworzyć kilka salek by mogły w nich się odbywać spotkania. Po pełnym remoncie będziemy mogli przyjąć ponad sto osób. Prace na parterze czyli modernizacja kuchni, sal konferencyjnych i stołówek potrwa dwa lata. Planujemy przyjmować równocześnie, nawet dwie grupy – wyjaśnia przeor o. Marek Moga.  - Uważam, że formacja rodzin to przyszłość Kościoła, obserwując rozwój uczestników rekolekcji widzę, że obraliśmy właściwy kierunek – dodaje paulin.

Na leśniańskie rekolekcje pt. "Wyjście z niewoli" przyjechały pary m.in. z Zamborowa, Łap, Rumii koło Gdańska i Wyszkowa. – Sam wyjazd to naładowanie akumulatorów na cały rok. Tutaj możemy się wyciszyć, odpocząć od całorocznej pracy, a także zbliżyć się do Boga. Przez to zbliżamy się też do siebie. Największy prezent, jaki możemy zrobić dla swoich dzieci to dbanie o to by nasza relacja była pełna miłości – mówi Piotr Worosilak z Zambrowa. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 31

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe