Parczew: Koncert życzeń do budżetu

  • 20.10.2019, 10:44
  • (TWA)
Parczew: Koncert życzeń do budżetu
Mieszkańcy dosłownie zasypali urzędników propozycjami do przyszłorocznego budżetu. Wpłynęło około 30 wniosków, niektóre z nich zawierają nawet po kilkanaście pomysłów na inwestycje. Na realizację wszystkich ratusz potrzebowałby nawet około 200 mln zł.

Termin składania propozycji do budżetu na 2020 rok minął z końcem września. Do magistratu wpłynęło ich tak dużo, że urzędnicy wciąż jeszcze je analizują. - Mamy ich ogrom i nie jesteśmy w stanie wszystkich zrealizować. Myślę, że na początku listopada będziemy wiedzieli, które z tych pomysłów zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie – mówi Grzegorz Kaznowski z wydziału inwestycji parczewskiego urzędu miejskiego. 

Niektórzy wnioskowali o realizację zadań, które od dawna są zaplanowane i znajdują się w tzw. Wieloletniej Prognozie Finansowej. Inni zgłaszali zupełnie nowe. Radni apelowali m.in. o kontynuację projektu rewitalizacji miasta, czy też o budowę ulicy Zbożowej. Z kolei sołtysi o remonty dróg i świetlic wiejskich oraz o wsparcie zakupu ich wyposażenia. Wnioskowali także o dotację do organizacji imprez wiejskich mających na celu integrację lokalnej społeczności.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kklk
Kklk 21.10.2019, 09:47
Wiadomym jest za absolutny priorytet we wszelkiego typu inwetycjach ma miec miasto.

Pozostałe