Dodatkowe akcesoria, które można otrzymać przy wypożyczeniu samochodu

  • 02.01.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Dodatkowe akcesoria, które można otrzymać przy wypożyczeniu samochodu
Wypożyczanie samochodów nie jest już dzisiaj niczym dziwnym, bo coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Nie każdy jednak wie, że podczas odbioru auta możemy skorzystać z dodatkowych akcesoriów, które mogą przydać się w podróży. O jakich rzeczach mowa?

Nawigacja samochodowa - czy można ją wypożyczyć razem z samochodem?

Nie ma chyba dostępnych badań na temat tego, jak wielu kierowców korzysta na co dzień z nawigacji samochodowej, ale gdyby ktoś je przeprowadził, wynik raczej nie byłby zaskakujący. Prawdopodobnie pokazał, by to, co wszyscy wiemy, że GPS w dzisiejszych czasach to obowiązkowe wyposażenie samochodu. Dzięki niemu z łatwością docieramy do miejsca docelowego, nawet gdy jesteśmy w obcym miejscu.

Kiedy wypożyczamy samochód, to przeważnie jesteśmy w mieście, które raczej nie znamy. Jak znalazł więc będzie nawigacja, którą oferuje większość wypożyczalni. Oczywiście, zawsze można skorzystać z GPS-u, jaki jest w komórce, lecz nie zapewnia ona takiej jakości jak solidna, odporna na zakłócenia, nawigacja samochodowa.

Fotelik dla dziecka to podstawa, ale czy we wszystkich wypożyczalniach samochodów jest płatny?

Często wypożyczamy auto, będąc z rodziną na wakacjach, a jeśli mamy małe dzieci, to nie obejdzie się bez fotelika. Na szczęście w większości wypożyczalni jest taka opcja, co szczególnie ważne, że dziecko do pewnego wieku musi w ten sposób podróżować. W zależności od kraju różnie to wygląda, ale u nas przepisy są jasne, bo Kodeks Drogowy określa, że każde dziecko do 12 lat, które nie przekracza 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku. Przeważnie za to dodatkowe akcesorium trzeba dopłacić, ale nie jest to norma, więc jak tylko zaczniemy poszukiwania odpowiedniej oferty, zwróćmy na to uwagę.

Inne akcesoria dostępne w wypożyczalni samochodów

W zależności od wypożyczalni akcesoriów może być więcej lub mniej.

  • Przykładowo jak podróżujemy z rodziną, to na pewno zainteresuje nas możliwość wynajęcia specjalnych bagażników dachowych, które znacznie zwiększają możliwości pakowne auta.
  • Jeśli zaś wyruszamy w drogę zimą, warto sprawdzić, czy w ofercie wypożyczalni są łańcuchy śnieżne, które w niektórych miejscach, tam, gdzie droga jest najbardziej zaśnieżona, mogą być obowiązkowym wyposażeniem. Niekiedy nawet znaki drogowe o tym informują, więc lepiej mieć je w pogotowiu, gdybyśmy akurat trafili na trasę, gdzie bez łańcuchów jazda może być niebezpieczna.
  • Oferta to również urządzenia, które jeszcze kilka lat temu nie były tak istotne. Świat jednak gna do przodu, a technologia stale się rozwija, więc i takie akcesoria jak mobilne modemy pozwalające połączyć się z internetem, są przydatne. To szczególnie ważne dla osób, które nie mogą po prostu być offline, a ciągle muszą mieć kontakt ze światem. Taki modem pozwala się połączyć z internetem nawet w miejscu dość odludnym, choć to oczywiście zależy od tego, z jakim sprzętem mamy do czynienia. I o to warto zapytać podczas wynajmu, żeby się nie okazało, że modem nie zadziała, kiedy będzie najbardziej potrzebny.

Oczywiście to, co będzie można dodatkowo wypożyczyć, zależy od konkretnej firmy. Na pewno zaś w tym miejscu warto polecić Carfree, który nie tylko podstawia za darmo samochody pod wszystkie lotnisko w kraju, ale gwarantuje również dużo różnych akcesoriów przydatnych w podróży. Przykładową ofertę znajdziemy pod linkiem https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-olsztyn-szymany/pl. To obecnie jedna z bardziej konkurencyjnych ofert na rynku!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: