Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 10:41
Reklama
Reklama

Region: Tak świętowaliśmy 11 listopada 

Nie było w tym roku hucznych obchodów Święta Niepodległości w powiecie bialskim. Wiele lokalnych samorządów jednak zorganizowało symboliczne obchody. Sprawdźcie, jak wyglądał tegoroczny 11 listopada.
Region: Tak świętowaliśmy 11 listopada 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Huszczy wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu"

Powiat bialski

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej nie zapomnieli jednak o bohaterach walk o niepodległość i złożyli wieńce i kwiaty przy kilku pomnikach w naszym powiecie. Z inicjatywy starosty Mariusza Filipiuka oddanie hołdu poległym udało się połączyć z pomocą lokalnym przedsiębiorcom, uprawiającym chryzantemy, którzy w wyniku obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju utracili źródło zarobku w dzień Wszystkich Świętych.  Kwiaty ozdobiły pomniki Latającej Fortecy i Aleksandra Szaniawskiego w okolicach Worońca, cmentarz Bohaterów Powstania Listopadowego w Maniach, miejsce kaźni jeńców radzieckich i spoczynku żołnierzy wielu narodowości z obozu Frontstalag 307C na terenie Kaliłowa i Woskrzenic Dużych,  miejsce pamięci poświęcone poległym w czasie II wojny światowej kombatantom i młodzieży Republiki Białoruś i Rzeczypospolitej Polskiej w lesie Hola oraz pomnik Batalionów Chłopskich w Rossoszu.

Gmina Janów Podlaski

Skromne uroczystości Święta Niepodległości w Janowie Podlaskim rozpoczęła o godz. 9:00 msza św. w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej w intencji ojczyzny.  Następnie przedstawiciele urzędu gminy z wójtem Leszkiem Chwedczukiem na czele złożyli kwiaty pod pomnikami bohaterów walk o niepodległość Polski na Placu Partyzantów oraz przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela. - Ten rok jest rokiem wyjątkowym, ze względu na pandemię obchody odbywają się w dużo mniejszym zakresie, nie możemy się spotkać, by świętować, ale nie zapominamy o bohaterach narodowych i dlatego w choć tak symboliczny sposób, jak złożenie kwiatów w miejscach pamięci, uczcimy dzisiejsze święto - mówił wójt. 

Gmina Kodeń

W Kodniu przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci. Mieszkańcy gminy uczestniczyli w mszy świętej odprawianej w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. - W 1918 roku Polacy pragnęli Polski niepodległej, aby móc zbudować życie lepsze i sprawiedliwsze. Swoim czynem dowiedli, że pomimo trudności, różnic światopoglądowych było to wykonalne. Zasłużyli na chwałę, stali się wzorem dla następnych pokoleń – mówił w czasie obchodów wójt Kodnia Jerzy Troć.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kasia Treść komentarza: No jak widać nową Audi nie jest wcale bezpieczniej Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:53 Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Niemojkach. Audi uderzyło w naczepę ciężarówki Autor komentarza: Jan Treść komentarza: Toż tam teren zabudowany to jak można wyprzedzać tyle pojazdów na raz . Przecież tam ludzie na spacery chodzą . Całe szczęscie że sam zginął a nie zabił niewinnych . Odbierać prawo jazdy takim . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:57 Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Niemojkach. Audi uderzyło w naczepę ciężarówki Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Jarosław Stary Kawaler Treść komentarza: Takich dzbanów jest więcej . Nie raz widzę jak jedzie taki 150 /h i wyprzedza po 5-6 aut na raz . Jeszcze pół biedy jak to jest jakieś nowe auto którym można przydusić . Często się widzi , że tak kozaczą czy wyprzedzają dzbany w starych 15 letnich albo i starszych pełnoletnich 18+ śrutach . Nakupi taki jeden z drugim śrutów 15 letnich Audi, Bmw czy innych złomów z rocznika 2011 albo i starszych i buja grata . Nie mażne czy to 15 letni złom , który przechodzi badania po znajomości , nie ważne , że to 15 letni odżut sprowadzony z wysypiska od Helmuta po 2 Niemcach i 3 Turasach ale ważne , że jest i można cisnać grata ile się da a bezpieczeństwo to sprawa drugorzędna . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Niemojkach. Audi uderzyło w naczepę ciężarówki Autor komentarza: Mariusz Treść komentarza: Witam ,myślę ,że to potrzebna inwestycja ,ale żeby taki obiekt nie pozostał bez całodziennej opieki konserwatorskiej oraz porządkowej , musi być nadzór , ewentualne kamery tego nie załatwią , gratuluję dobrego pomysłu Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:25 Źródło komentarza: Łosickie Bulwary gotowe na wakacje! Oficjalnie otwarcie już wkrótce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama