Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:13
Reklama

Dzięki hojności przedsiębiorców dzieciaki mają nowe rowery

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu spędzili pierwszy dzień wiosny aktywnie. Dzieci po raz pierwszy wypróbowały nowe, piękne rowery. Sprzęt został zakupiony za środki zebrane na Wielkiej Gali Niedźwiedzi Biznesu.
Dzięki hojności przedsiębiorców dzieciaki mają nowe rowery
Dzieci miały już okazję wypróbować nowe rowery i są z nich bardzo zadowolone
Autor: SOSW w Zalutyniu

Gala, którą zorganizowało „Słowo Podlasia” i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców „Podlasie” z Białej Podlaskiej, odbyła się we wrześniu zeszłego roku. Jednym z punktów wydarzenia była licytacja gadżetów na rzecz podopiecznych z zalutyńskiego ośrodka, w której wzięli udział lokalni przedsiębiorcy. To dzięki nim udało się zebrać aż 54 120 zł. 

Pieniądze zostały przeznaczone na zakup 10 rowerów wraz z kaskami. – Udało nam się również zakupić osprzęt do naprawy rowerów. Na terenie ośrodka został ponadto postawiony blaszany garaż. Każdy rower ma tam swoje miejsce, a osprzęt leży na półkach. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu – mówi dyrektor placówki Bożena Guz.

Już wkrótce spełni się marzenie uczniów i wyruszą na wiosenne wycieczki po okolicy. Póki co podopieczni ośrodka mają za sobą pierwszą przejażdżkę po terenie ośrodka. – Dzieci są z nowych rowerów bardzo zadowolone. Jeszcze niektórzy uczniowie nie potrafią jeździć, ale trening czyni mistrza i na pewno się nauczą. Zakupiliśmy różne modele rowerów, niektóre mają na wyposażeniu dodatkowe, boczne kółka, inne – koszyki na zakupy. Jednoślady są kolorowe i bardzo podobają się naszym dzieciom – podkreśla dyrektor.  

Podopieczni SOSW w Zalutyniu dołączyli do akcji "Plecaczek" i przygotowali ukraińskim dzieciom plecaki z wyposażeniem

Obecnie w SOSW w Zalutyniu przebywa 40 uczniów i 11 dzieci na wczesnym wspomaganiu rozwoju. Dzieci wymagają opieki dorosłych, ale też same pomagają osobom, które potrzebują pomocy. Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna,  społeczność ośrodka zaangażowała się w kilka akcji pomocowych. Między innymi dołączyła do zbiórki darów dla uchodźców, którą zorganizował sołtys Połosek Damian Puczka. Zebrano napoje, batony, pampersy, chusteczki nawilżające, konserwy i inne artykuły, które były na tamten moment potrzebne. 

Dary trafiły na granicę polsko-ukraińską w Zosinie. Ponadto nauczyciele i podopieczni ośrodka dołączyli do akcji „Plecaczek” zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Pracownica ośrodka, a jednocześnie radna gminy Piszczac Anna Martyniuk uszyła piękne plecaczki, a o wyposażenie postarali się nie tylko pracownicy i dzieci z ośrodka, ale również ich rodzice.  Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Józ 24.03.2022 07:12
Nic, tylko jechać. Na Dzizziz także do JAZDY rowerowej. Jest WIosna, zaczynamy wiosnę od standardowych czynności. NIe zapomnijcie o selektywnej selekcji, zwłaszcza Plastik, który jest dosłownie WSZĘDZIE. Opony do gminy/miasta, mają place, dowieźć trzeba i elktrośmieci. Czas po temu, potem Rowery

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama