Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 08:10
Reklama
Reklama

Napad z nożem w ręku. 30-latek zabrał gotówkę, alkohol i papierosy

Policja zatrzymała 30-letniego bialczanina podejrzanego o dokonanie rozboju na jednej z bialskich stacji paliw. Łupem mężczyzny padło prawie 6 000 złotych, alkohol i papierosy. 30-latek odpowie również za uszkodzenie samochodu oraz inną kradzież.
Napad z nożem w ręku. 30-latek zabrał gotówkę, alkohol i papierosy
30- latek odpowie za rozbój, kradzież i zniszczenie samochodu
Autor: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Do rozboju doszło na początku maja. Mężczyzna na jednej ze stacji paliw w Białej Podlaskiej, grożąc jej pracownikowi nożem, ukradł niemal 6 000 złotych. Jego łupem padły też papierosy i alkohol. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy i miejsce, w którym przebywał. Okazało się, że jest nim 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Funkcjonariusze ustalili, że rozbój to nie jedyny czyn, za który odpowiada mężczyzna. Tego samego dnia, w którym napadł na stację benzynową uszkodził przypadkowo napotkany samochód, wybijając w nim szyby oraz niszcząc karoserię. Wartość strat została oszacowana przez właściciela auta na 3 500 złotych.

30 latek będzie także odpowiadał za szczególnie zuchwałą kradzież, której dokonał w grudniu, zeszłego roku, na tej samej stacji paliw, na której dopuścił się rozboju oraz za niestosowanie się do orzeczonego środka zabezpieczającego. 

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

W miniony piątek (6-go maja) wobec 30-latka, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek policji i prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Działał w warunkach recydywy. Wyszedł na wolność i kradł

Czytaj także: Wpadł poszukiwany listem gończym


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
szojgu 10.05.2022 16:54
W więzieniu nie będzie tak radosny

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama