Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:57
Reklama

Zbierasz plastikowe nakrętki? Przekaż je na leczenie Ani Bondarzewskiej

Trwa akcja zbierania nakrętek dla Ani Bondarzewskiej z Dubowa. – Każda nakrętka jest na wagę złota – mówi koleżanka Ani i inicjatorka zbiórki Karolina Gadomska.
Zbierasz plastikowe nakrętki? Przekaż je na leczenie Ani Bondarzewskiej
Ciężkie rehabilitacje i różnego rodzaju zajęcia pomagają Ani wrócić do sprawności fizycznej, ale dziewczyna ciągle potrzebuje naszego wsparcia
Autor: z arch. A. Bondarzewskiej

– Wspólnie z Klaudią Dorosz zbieramy dla Ani plastikowe zakrętki po napojach, perfumach, płynach do płukania, po ketchupie, paście do zębów, kawie itp. Mamy kilka punktów zbiórek w Białej Podlaskiej i na terenie powiatu bialskiego – zaznacza Karolina Gadomska. Dodaje, że do tej pory udało się zebrać 1,5 t nakrętek. – Jeszcze w maju planujemy transport nakrętek. Przyjedzie firma zajmująca się przetwarzaniem takich surowców – zaznacza dziewczyna.

Ania jest już po operacji rekonstrukcji stopy. Wszystko poszło dobrze. Ma założony gips na około 2 miesiące. Kiedy noga się wygoi, będzie można próbować stawiać ją na nogi i uczyć chodzić. Jak podkreśla Karolona Gadomska, ciężkie rehabilitacje i różnego rodzaju zajęcia pomagają Ani wrócić do sprawności fizycznej. Mieszkanka Dubowa wróciła na jakiś czas do domu, do swojej ukochanej rodziny, odpocząć i nabrać sił do dalszej walki.

Przypomnijmy, w 2019 r. Ania Bondarzewska uległa wypadkowi. Doznała urazu mózgu, niedowładu czterokończynowego, licznych złamań. Trafiła na OIOM bialskiego szpitala, a 14 stycznia 2020 r. do centrum rehabilitacji pod Siedlcami. Kiedy leczenie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia zakończyło się, pojawiła się szansa na dalszą rehabilitację w Otwocku. Niestety rodziny nie było stać na poniesienie kosztów rehabilitacji. Z pomocą przyszły setki dobrych osób, dzięki którym dwukrotnie udało się zebrać potrzebną kwotę. Akcja pomocy dziewczynie trwa nadal. Oprócz udziału w licytacjach, pomóc można także oddając nakrętki.

Więcej na temat historii Ani przeczytasz tutaj: Gmina Łomazy: Pomóżmy Ani zacząć mówić i chodzić

Nakrętki można przynosić do punktów zbiórki:
– Dubów 31 (możliwość zostawienia przez całą dobę),
– Okopowa 18D/19 Biała Podlaska (kontakt z Karoliną Gadomską lub Kamil Sidoruk, głównie po godz. 15),
– Metalowe serduszko na zakrętki – Łomazy, 
– Koszoły 12 (kontakt z Pauliną Kulawczuk),
– Dom sołtys Dubowa – Krystyny Stankiewicz,
– Sklep Groszek – Łomazy,
– Sklep z odzieżą używaną Biała Podlaska, ul. Sidorska 18,
– Centrum zdrowia i rehabilitacji Biała Podlaska, ul. K. K. Budkiewicza 11,
– Sklep "U Adama" Rossosz,
– Nowa piekarnia, ul. Orzechowa Biała Podlaska,
– Giovanni Bistro Pizzeria Biała Podlaska. 
 

– Akcja będzie trwała długo, abyśmy nazbierali jak najwięcej zakrętek. Zachęcam do kontaktu ze mną na Facebooku  podsumowuje Karolina Gadomska. 
 

Przypominamy, że 22 i 29 maja w parku przy Placu Jagiellońskim w Łomazach odbędzie się charytatywny kiermasz słodkości. Dochód ze sprzedaży wypieków zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Ani Bondarzewskiej. 
 

 Czytaj też: Kamil i Asia z programu "Rolnika szuka żony" pomogą Paulince TarasiukOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama