Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:18
Reklama

To była niedziela pełna atrakcji. Zobaczcie, jak było w Międzylesiu

W minioną niedzielę odbyła się w Międzylesiu "Integracyjna Majówka Rodzinna". Na uczestników wydarzenia czekało moc atrakcji. – To cykliczna impreza, na którą przyjeżdżają całe rodziny – mówi kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu Monika Czubla. Słowo Podlasia objęło nad majówką patronat medialny.
To była niedziela pełna atrakcji. Zobaczcie, jak było w Międzylesiu
Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej zaprezentowały układy taneczne, zaśpiewały piękne pieśni i wyrecytowały wiersze
Autor: Justyna Lesiuk-Klujewska

– Spotykamy się na terenie ŚDS już po raz 7. Gdyby nie pandemia to byłby 9 raz, kiedy możemy razem spędzić czas. Dziś dużo się u nas dzieje, szczególnie na scenie. Majówkę otworzył swoim koncertem Janusz Pruniewicz. Zaraz po nim wystąpili podopieczni naszego ośrodka, którzy wystawili bajkę pt. „"O królewnie zaklętej w żabce", która zakończyła się weselem i wspólnym tańcem. Do występu aktorów przygotowywały nasze panie terapeutki – Agnieszka Waszczuk i Aleksandra Sawczuk, a reszta pań przygotowała stroje i charakteryzację – mówiła zaraz po otwarciu imprezy Monika Czubla.

Na majówce nie zabrakło też występów najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej zaprezentowały układy taneczne, zaśpiewały piękne pieśni i wyrecytowały wiersze. Przed publicznością wystąpili również uczestniczka ŚDS Anna Lembowicz, reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury w Tucznej – zespoły "Bokiczanka" i "Tęcza" oraz Klub Seniora w Tucznej. też Na pewien okres scenę przejęły panie animatorki, które zorganizowały minidisco. Natomiast główną atrakcją imprezy był pokaz szczudlarza.

Podczas festynu najmłodsi uczestnicy obejrzeli pokaz balonowego artysty. Skorzystali też z atrakcji, takich jak: bańki mydlane XXL, maty, chusta czy tor przeszkód. Na placu przed ŚDS pojawiły się także bezpłatne dmuchańce. Ponadto zorganizowano warsztaty lepienia w glinie, malowania farbami zamku z kartonu oraz loterię z atrakcyjnymi fantami. Organizatorzy zapewnili maluchom przejażdżki kucykiem oraz stoiska z lodami, watą cukrową oraz popcornem. 
 

W niedzielę, 29 maja nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych. Mogli oni wziąć udział we wspólnym grillowaniu, zakupić smakołyki na stoisku pań sołtysek z gminy Tuczna i pamiątki w formie rękodzieła na kiermaszu, który przygotowali podopieczni ŚDS-u w Międzylesiu. 
Organizatorami wydarzenia byli wójt gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk i Środowiskowy Dom Samopocy w Międzylesiu. 

Obejrzyj zdjęcia z Integracyjna Majówka Rodzinna w Międzylesiu

Czytaj też: Moc atrakcji na Dzień Dziecka. Mamy listę wydarzeń
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama