Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:02
Reklama

Kierowcy uważajcie dziś przy przejściach! Trwa policyjna akcja

7 czerwca policja w całym kraju prowadzi akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
Kierowcy uważajcie dziś przy przejściach! Trwa policyjna akcja
Podczas dzisiejszej akcji policjanci będą czuwać w rejonie przejść dla pieszych
Źródło: Śląska policja

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” wpisują się w zadania, realizowane przez policję na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas tej akcji, mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to według policji główne przewinienia kierowców, stwarzające ryzyko potrącenia.

Jak przekonują policjanci, w wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Chodzi tu głównie o nieostrożne wejście na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle, czy wtargnięcie zza pojazdu.

Podczas działań policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom, powstającym w relacji kierujący samochodami – rowerzyści. Kierujący pojazdami, powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże – podsumowują mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Zatrzymali 114 pijanych kierujących w ciągu jednego dnia

CZYTAJ TEŻ Pijany rowerzysta wjechał w znak drogowy i... pieszą


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama