Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:13
Reklama

Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?

Po Orlenie następny koncern oferuje klientom zniżki na paliwo. To promocja bliźniacza do tej, jaką wprowadził największy dostawca paliwa w Polsce.
Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?
Po Orlenie, również Lotos oferuje swoim klientom zniżki
Źródło: iStock

Promocja Orlenu zaczęła się 27 czerwca i – jak zapowiedział Daniel Obajtek – potrwa do końca wakacji. Prezes PKN Orlen zastrzegł jednak, że nie każdy może liczyć na paliwo tańsze o 30 groszy na litrze. Oferta skierowana jest do posiadaczy karty lojalnościowej Vitay lub takiej właśnie aplikacji.

Dodajmy, że posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na jeszcze większy upust – to w sumie 40 groszy na litrze. Promocja dotyczy wyłącznie paliwa tankowanego do zbiorników pojazdów. Został określony limit tańszego paliwa – 150 litrów miesięcznie.

Teraz tą drogą poszedł państwowy Lotos (który ma być przejęty przez Orlen). Firma także ogłosiła, że oferuje zniżki.

„Podobnie jak nasza konkurencja zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rabatów na tankowanie w okresie wakacyjnym, aby ułatwić klientom letnie podróże. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich na stacje Lotosu, gdzie oprócz zniżki nadal można spróbować szczęścia w naszej wakacyjnej loterii” – podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Weiss, prezes zarządu spółki Lotos Paliwa.

Rabat dotyczy paliw typu standard oraz premium. Nie obejmuje LPG. Klient może skorzystać z promocji maksymalnie przy trzech tankowaniach w miesiącu, ale nie więcej niż 50 litrów każde.

„Koszt każdego kolejnego litra paliwa zatankowanego powyżej 50 l rozliczony zostanie według widocznej na pylonie stawki obowiązującej na stacji paliw, na której realizowana jest transakcja” – informuje spółka.

Ile można zaoszczędzić? To 30 groszy na litrze, a firma planuje, że z KDR będzie to 40 groszy. Jest jednak ważny warunek, który trzeba spełnić, żeby skorzystać z tej promocji.

„Aby otrzymać rabat -30 gr/l paliwa klient musi spełnić jeden warunek, tj. być aktywnym uczestnikiem programu Navigator, czyli mieć zarejestrowaną tradycyjną lub wirtualną karte Navigator na stronie lotosnavigator.pl lub w aplikacji Navigator oraz zaakceptowany aktualny regulamin programu. Wówczas na swoim koncie w aplikacji Navigator lub na stronie lotosnavigator.pl w każdym miesiącu obowiązywania promocji udostępnione zostaną mu trzy kupony rabatowe, które będą ważne do końca miesiąca. Aby skorzystać z promocji, klient przy transakcji powinien przedstawić kasjerowi aktywną kartę Navigator (nośnik fizyczny lub kartę online) oraz kupon elektroniczny, który wyświetla się po zalogowaniu się do konta w aplikacji” – tłumaczy Lotos.

Czytaj także: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkami

Czytaj też: Kto w Polsce tankuje taniej. Będziesz zaskoczony

Eksperci z e-petrol.pl nie mają wątpliwości, że Orlen rzucił wyzwanie konkurencji.

„Wakacyjne ceny nigdy nie były tak wysokie, a więc zapewne zainteresowanie ofertą lojalnościową dającą korzystne rabaty będzie bardzo znaczące. To zjawisko nie jest wyłącznie polską specyfiką – dla przykładu w okresie wakacyjnym koncern TotalEnergies ogłosił zniżkę w wysokości 0,12 euro/litr na wszystkich własnych stacjach paliw przy autostradach we Francji kontynentalnej” – czytamy w najnowszej analizie.

Czy wobec tego paliwo na stacjach teraz potanieje, czy jednak jego cena wzrośnie. Widoki na przyszłość są optymistyczne. Prognozowane ceny w najbliższych dniach to:

  • Benzyna w odmianie 98-oktanowej kosztować będzie 8,40-8,52 zł/l.
  • Benzyna Pb95 ulokuje się w przedziale 7,74-7,86 zł/l.
  • Diesel średnia cena: 7,81-7,93 zł/l.
  • Na stacyjnych pylonach obniży się zapewne także cena autogazu, która może wynosić 3,40-3,49 zł/l

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anna 02.07.2022 19:42
To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?

ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama