Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:00
Reklama

Szukaj fotoinspiracji i weź udział w konkursie im. Adama Trochimiuka

Okres wakacji to fantastyczny czas, by szukać fotograficznych inspiracji. Szczególnie w pięknym regionie południowego Podlasia. Być może któreś z "ustrzelonych" przez Was zdjęć sprawi, że zechcecie pokazać je szerszemu gronu. Świetną okazją ku temu może być wzięcie udziału w konkursie "Migawki z Podlasia" imienia niezastąpionego Adama Trochimiuka.
Szukaj fotoinspiracji i weź udział w konkursie im. Adama Trochimiuka
Zachęcamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im. Adama Trochimiuka pod hasłem „Migawki z Podlasia”
Autor: Adam Trochimiuk/Archiwum

Przypomnijmy, z okazji pierwszej rocznicy śmierci Adama Trochimiuka, wieloletniego fotoreportera Słowa Podlasia i prawdziwego kronikarza południowego Podlasia, ogłoszono I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny im. Adama Trochimiuka pod hasłem „Migawki z Podlasia”. To wyjątkowy sposób, by upamiętnić zasługi dla regionu cenionego fotografa i dokumentalisty oraz wieloletniego pracownika Słowa Podlasia. Celem konkursu jest też prezentacja i promocja fotografii jako uniwersalnego środka komunikacji kulturowej i międzyludzkiej. Organizatorami są Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego i Fotoklub Podlaski. Wakacje i lato to świetny czas, by na fotografiach uchwycić magię naszego regionu i zgłosić się do konkursu.

Rywalizację podzielono na trzy kategorie wiekowe: I kategoria 10-12 lat, II kategoria 13-18 lat oraz III kategoria osoby powyżej 18 lat. Konkurs jest otwarty, bezpłatny i skierowany do wszystkich pasjonatów fotografii. Zdjęcia natomiast powinny być wykonane na terenie powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego i łosickiego, a tematem prac może być reportaż, pejzaż lub fotografia dokumentalna.

Zdjęcia konkursowe można nadsyłać w terminie od 1 do 30 września za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej trochimiuk.bck24.pl. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 prac. Jury przewidziało szereg nagród. W kategorii I będą to nagrody rzeczowe, a w pozostałych nagrody pieniężne. Zostanie też przyznana nagroda specjalna, ufundowana przez żonę zmarłego fotografa, Barbarę Trochimiuk.

CZYTAJ TEŻ: Wyjątkowy konkurs fotograficzny. By upamiętnić Adama Trochimiuka

Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 października, natomiast wręczenie nagród odbędzie się w rocznicę urodzin Adama Trochimiuka 3 listopada, podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 11.

Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz starosta powiatu bialskiego Mariusz Filipiuk. Kuratorem konkursu jest Małgorzata Piekarska, instruktor BCK oraz prowadząca Fotoklub Podlaski. Kontakt z organizatorem pod nr. tel. 83 341 67 12. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.bck24.pl oraz www.slowopodlasia.pl.

PRZECZYTAJ: Sfotografuj szkołę i wygraj w konkursie bialskiej biblioteki

CZYTAJ TEŻ: Już wkrótce muzeum w Romanowie będzie obchodzić jubileusz. Znamy harmonogram uroczystości


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama