Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:19
Reklama

Marcin Kalinowski z Rossosza z szansą na normalne życie

Marcin Kalinowski z Rossosza ma 38 lat, żonę Małgorzatę i dwójkę małych dzieci. W jego życiu doszło do tragedii. Kiedy rok temu jechał do pracy motocyklem, potrącił go samochód. Przez to grozi mu amputacja nogi. By pomóc mężowi, Małgorzata zorganizowała zbiórkę pieniędzy, początkowo na operację w prywatnej klinice. Jednak, znalazł się lekarz, który wykona zabieg w ramach NFZ, ale brakuje funduszy na dojazdy i rehabilitację.
Marcin Kalinowski z Rossosza z szansą na normalne życie
Marcin Kalinowski z Rossosza ma 38 lat, żonę Małgorzatę i dwójkę małych dzieci. W jego życiu doszło do tragedii. Przez to grozi mu amputacja nogi.
Źródło: zrzutka.pl

– Operacja odbędzie się w Krakowie, więc potrzebne są fundusze na dojazdy oraz na późniejszą żmudną rehabilitację – przyznaje Małgorzata Kalinowska. Dodaje, że obecnie sytuacja jest stabilna, jeśli chodzi o zdrowie jej męża, ale zagrożenie amputacją wciąż istnieje. 

 – W wyniku wypadku doszło do wieloodłamowego złamania otwartego kości piszczelowej z ubytkiem kostnym 5 cm oraz kości strzałkowej, przerwania tętnicy ścięgien i mięśni. Na początku usłyszeliśmy diagnozę, że niezbędna jest amputacja nogi Marcina, ale postanowiliśmy się nie poddawać i znaleźć specjalistę, który go uratuje – mówi Małgorzata. 

Nie ukrywa, że była to droga przez mękę, nie tylko ze względu na ograniczone finanse, ale też trudnością było znalezienie lekarza chcącego się podjąć operacji. – Początkowo lekarz z Lublina zestabilizował kości i założył szwy na ranę. Gojenie się rozległych ran z częstymi zakażeniami wynikającymi z braku kości trwało 4 miesiące. Od tamtej pory szukaliśmy lekarza, który podjąłby się walki o normalne funkcjonowanie męża. Byliśmy u wielu specjalistów, jednak żaden nie dawał nadziei – mówi. 

Przekazuje też, że obecnie marzeniem jej męża jest by pracować i utrzymać rodzinę, żeby godnie żyć. – Proszę wszystkich ludzi, którym los Marcina nie jest obojętny o pomoc – apeluje. Dotychczas zebrano 12 851 zł  z 50 000 zł, do końca zbiórki zostało 43 dni, dotychczas Marcina Kalinowskiego wsparło 100 osób. 

Zrzutkę można znaleźć pod hasłem "Uratujmy nogę Marcina".

Dla osób, które chciałyby wesprzeć zrzutkę zwykłym przelewem bankowym podajemy dane do przelewu: 

Małgorzata Kalinowska

Nr 39 8055 0006 0005 9082 4000 0001

W tytule należy wpisać nazwę zrzutki czyli: Uratujmy nogę Marcina

PRZECZYTAJ TEŻ: Rodzinne spotkanie, fantastyczne koncerty i pomoc Wiktorkowi

CZYTAJ TEŻ: Sylwia walczy z nowotworem. Potrzebuje naszego wsparcia!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama