Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:53
Reklama

Strażacy sprawdzili budynek bialskiego szpitala. Zagrożenia już nie ma

Dramatyczne chwile przeżyli wczoraj pacjenci i personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. W łączniku między dwoma budynkami wybuchł pożar. – Straty na obecną chwilę nie są możliwe do oszacowania – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, która brała udział w akcji ratowniczo-gaśniczej.
Strażacy sprawdzili budynek bialskiego szpitala. Zagrożenia już nie ma
We wczorajszej akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów, w tym 6 PSP i 3 OSP
Autor: KM PSP Biała Podlaska

Przypomnijmy, pożar zauważono ok. godz. 15.20. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymaliśmy informację od pracowników szpitala o pożarze w kuchni oraz zadymieniu w sąsiednim budynku (oddział zakaźny). Po rozpoznaniu okazało się, że pali się w piwnicy w pobliżu pomieszczenia wymiennikowni, a w pozostałych dwóch budynkach połączonych wspólnie kanałem technicznym występuje zadymienie – przekazuje bialska KM PSP.

Jednocześnie informuje, że przed przybyciem pierwszych zastępów straży został wyłączony prąd, a personel szpitala ewakuował 26 osób z oddziału zakaźnego na oddział onkologii. 

– Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu czterech rot w aparatach ochrony układu oddechowego (OUO) – dwóch rot celem lokalizacji pożaru i po jednej rocie do budynków, w których panowało lekkie zadymienie w celu sprawdzenia pomieszczeń. Na prośbę dyrektora szpitala strażacy pomogli w ewakuacji czterech leżących pacjentów z oddziału zakaźnego na oddział onkologii. Po lokalizacji źródła ognia (kanał techniczny pomiędzy budynkami) i ugaszeniu pożaru za pomocą dwóch prądów wody, przystąpiono do oddymienia kompleksu budynków. Dokonano koniecznych prac rozbiórkowych, budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikami wielogazowymi – nie stwierdzono zagrożenia – informują strażacy.

 Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu czterech rot w aparatach ochrony układu oddechowego (OUO) – dwóch rot celem lokalizacji pożaru i po jednej rocie do budynków, w których panowało lekkie zadymienie w celu sprawdzenia pomieszczeń, fot. KM PSP Biała Podlaska

W działaniach uczestniczyło 9 zastępów, w tym 6 PSP i 3 OSP. – W związku rozmiarem zdarzenia na miejsce przybył zastępca komendanta miejskiego st. bryg. Chwalczuk Marek oraz grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP Lublin. Z racji uszkodzeń instalacji elektrycznej po pożarze i braku zasilania w niektórych oddziałach zdecydowano o zadysponowaniu agregatów prądotwórczych z sił PSP województwa lubelskiego w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania szpitala – przekazuje bialska komenda miejska PSP.

– Wstępnie wyglądało to dosyć groźnie. Strażacy nie mogli zlokalizować źródła pożaru. W budynku CCZIF (Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych), w którym są 2 oddziały, było bardzo mocne zadymienie. Dym pojawił się też pod budynkiem kuchni. Niewielkie zadymienie pojawiło się również w budynku bialskiej onkologii. Trudne było zlokalizowanie źródła pożaru. Strażakom się jednak udało. Było to nieużywane przejście podziemne, łącznik pomiędzy budynkiem głównym szpitala a budynkiem CCZIF – opowiada dyrektor szpitala Adam Chodziński. 
 

– Jak najszybciej dostałem się do budynku CCZIF i zarządziłem ewakuację pacjentów. Na terenie budynku mieliśmy 30 pacjentów – 21 chodzących, którym przy ewakuacji pomagał nasz personel, i 9 na łóżkach, którym dodatkowo pomagała straż pożarna, policja oraz 1 zespół ratownictwa medycznego. Pacjenci zostali ewakuowani do nieużywanego skrzydła budynku bialskiej onkologii. Zostali tam umieszczeni i zaopatrzeni w leki – zaznacza dyrektor. 

Teraz skupimy się na znalezieniu przyczyny pożaru, for. KM PSP w Białej Podlaskiej

– Teraz skupimy się na znalezieniu przyczyny pożaru. Najważniejsze jest jednak to, że nikt z pacjentów ani personelu szpitala nie ucierpiał – zaznacza dyrektor bialskiego szpitala. traty na obecną chwilę nie są możliwe do oszacowania.
CZYTAJ TEŻ:  Nad nasz region nadciągają burze. IMGW wydał ostrzeżenia

CZYTAJ TAKŻE: Zapadnięty chodnik na ul. Kościuszki. Miasto naprawiało go 3 miesiące!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama