Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 09:49
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Rynek oddany. Podświetlana fontanna rozbłysła tylko na chwilę

Zgodnie z zapowiedzią prace rewitalizacyjne na ul. Rynek w Radzyniu Podlaskim zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Teren jest już po odbiorze technicznym. Zdobi go podświetlana fontanna. Jej uroki mieszkańcy podziwiać będą dopiero od wiosny.
Rynek oddany. Podświetlana fontanna rozbłysła tylko na chwilę
Zakończyła się rewitalizacja ul. Rynek w Radzyniu Podlaskim. Zdobiącą go, podświetlana fontannę mieszkańcy będą podziwiać od wiosny

Źródło: UM Radzyń Podlaski

- Rewitalizacja Rynku została ukończona. 10 listopada odbył się odbiór techniczny. W dniach 7-9 listopada były prowadzone testy funkcjonowania fontanny. Sprawdzano instalacje elektryczną, wodną oraz oprogramowanie – informuje Anna Wasak, rzecznik prasowy radzyńskiego ratusza. Radzynianie urokami podświetlanej fontanny na razie się jednak nie nacieszą. - Próby wypadły pomyślnie, jednak fontanną będziemy się mogli cieszyć dopiero na wiosnę, gdyż po testach została zamknięta i zabezpieczona na zimę – informuje Wasak.

PRZECZYTAJ: Przemek Kossakowski na Skwerze Podróżników w Radzyniu Podlaskim

Rzecznik zapewnia jednocześnie, że mieszkańcy mieli już okazję podziwiania głównej ozdoby odrestaurowanego placu. 

- W czasie testów wielu mieszkańców Radzynia przychodziło na Rynek wieczorem, by się przekonać na własne oczy, jak fontanna wygląda. Bogata kolorystyka podświetleń zmieniających się strumieni wody uczyniła ten zakątek odnowionego Ryku atrakcyjnym i nastrojowym – opisuje efekty poczynionej inwestycji.

Przypomnijmy, że zgodnie z terminarzem prace na ul. Rynek miały być zrealizowane do końca czerwca, ale 29 czerwca 2022 r. podpisano aneks do umowy, który ustalił nowy termin zakończenia inwestycji na dzień 30 września 2022 r. Tej daty również nie udało się utrzymać. - Termin został przesunięty do 9 listopada. W trakcie prac weszła inna firma, działająca na zlecenie PGE Dystrybucja , by wykonać zmianę napowietrznej linii elektrycznej na ziemną. To zakłóciło płynność prac wykonawcy rynku. Musimy ten termin przedłużyć, nie ma innego wyjścia - tłumaczył pod koniec września burmistrz Jerzy Rębek.

Ostatecznie roboty zostały zakończone w terminie podanym we wrześniu przez władze Radzynia Podlaskiego. - Kończone są prace na okalającej Rynek ulicy, co wykonuje odrębny wykonawca – dodaje Anna Wasak.

SPRAWDŹ: Akademia Bialska uczelnią akademicką. Właśnie uruchomiła swoją filię

Jak zmienił się teren ul. Rynek? - Na Rynku ustawione są ławki, zainstalowane zostały stylowe lampy oświetleniowe. Od wiosny nie zabraknie zieleni. Dwa stare drzewa i 18 młodych, ale już wysokich, bo sięgających ponad 6 metrów lip, zapewni cień. Młode drzewa rosną w gruncie, pozostawiony został szeroki pas ziemi, który wiosną zapełni zieleń, ustawionych zostało ponad 20 głębokich donic na kwiaty – opisuje rzecznik magistratu.

Ciekawym elementem placu, umieszczonym na trotuarze jest herb Radzynia Podlaskiego oraz płyty betonowe z wyfrezowanymi nazwami miast, w których znajdują się rezydencje magnackie z XVII i XVIII wieku. - Motywy te nawiązują do pierwotnego charakteru tego miejsca – informuje Anna Wasak, rzecznik radzyńskiego ratusza.

Modernizacją placu Rynek zajęła się firma "SORTED" Sp. z o.o. z Piaseczna. Wykonanie usługi zaoferowała za 3 267 240 zł. 

SPRAWDŹ TEŻ: 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Aga 22.11.2022 13:41
szkoda, że nie ma żadnych zdjęć nowego Rynku :(

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzewAutor komentarza: Aaa- maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: A kto Ci każe czytać ? Nie wchodź na stronę i nie czytaj . Jest wolnosć słowa , każdy może się wypowiedzieć . Po co tu włazisz i czytasz ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:51Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama