"Podróże z Pileckim" to kolejny projekt, w który włączyła się Gminna Biblioteka w Olszance. Promuje on wśród uczniów czytelnictwo, a konkretnie książkę "Pilecki. Śladami mojego taty", jak też postać bohaterskiego rotmistrza Pileckiego. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento, od wielu lat szerzące pamięć o wyjątkowym doświadczeniu historycznym Polaków, jakim było zmaganie się z dwoma zbrodniczymi systemami: niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Podczas spotkania 5 października w Olszance odbyła się także projekcja dokumentalnego filmu "Pilecki", pokazywanego w kinach w 2015 r.
Reklama

![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)







![Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ] Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-wyjatkowy-czas-na-100-dni-przed-matura-galeria-zdjec-1770029890.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze