W poniedziałkowe popołudnie, 4 marca dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny znalezionego w miejscu swojego zamieszkania, który prawdopodobnie nie żyje. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Sławatycze.
– Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Już wstępne ustalenia wskazywały, że do śmierci 78-latka mogły przyczynić się osoby trzecie. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 59-letni mieszkaniec tej gminy. Tego samego dnia zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.
– W chwili zatrzymania przebywał poza miejscem swojego zamieszkania i był nietrzeźwy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że sprawca zadał 78-latkowi kilka ciosów nożem w okolicę twarzy, szyi i klatki piersiowej. 59-latek usłyszał zarzut zabójstwa – przekazuje Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Wczoraj, 7 marca na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)












Napisz komentarz
Komentarze