Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 13:39
Reklama
Reklama

Międzyrzec Podlaski: Dziennikarz Radia Wolna Europa Honorowym Obywatelem Miasta

Radni podjęli uchwałę o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego Lechosławowi Gawlikowskiemu. To pochodzący z tego miasta dziennikarz i publicysta Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.
Międzyrzec Podlaski: Dziennikarz Radia Wolna Europa Honorowym Obywatelem Miasta

Lechosław Gawlikowski urodził się 13 czerwca 1946 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Wychował się na południowym Podlasiu. Jego rodzina opuściła miasto, gdy miał 14 lat. Po studiach na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, pracował w Międzynarodowym Związku Studentów w Pradze. Był członkiem redakcji kwartalnika "Young Cinema and Theatre" i miesięcznika "World Student News".

Na początku lat 70-tych, podczas wyjazdu do Republiki Federalnej Niemiec, postanowił pozostać na Zachodzie. W 1972 roku został polecony dyrektorowi Rozgłośni Polskiej RWE Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i rozpoczął pracę w tej stacji, początkowo jako stażysta w redakcji Dziennika Radiowego, z czasem redaktor. Wiosną 1988 roku Gawlikowski został mianowany asystentem dyrektora i wkrótce potem pierwszym zastępcą dyrektora rozgłośni polskiej RWE. Funkcję tę pełnił do jej zamknięcia, 30 czerwca 1994 roku.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 23/2018

Marek Wasiluk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama