Nasz reprezentant startował w Bełchatowie w skoku w dal i w sprincie. W tej pierwszej konkurencji poszedł w ślady swojego starszego kolegi klubowego, 19-letniego Piotra Tarkowskiego, który jak informowaliśmy w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski seniorów przebojem wskoczył na podium, zdobywając srebrny medal z wynikiem 7,80 m. Jacek Gryta od pierwszej kolejki skoków zapewnił sobie miejsce w wąskim, ośmioosobowym finale. W swojej szóstej, ostatniej próbie, pofrunął na odległość 6 metrów i 33 centymetrów, dosłownie o włos przegrywając walkę o złoto ze zdecydowanym faworytem tej konkurencji, Cezarym Wilkiem z LLKS Pomorze Stargard (6,35 m). Na starcie stanęło 20 skoczków w dal z całej Polski.
Lekkoatleta AZS AWF Biała Podlaska startował również w biegu eliminacyjnych na 100 metrów. Do wąskiego finału awansowali tylko zwycięzcy czterech serii plus zawodnicy z najlepszymi czasami. Tym razem naszemu zawodnikowi zabrakło trochę szczęścia.
- Nie dość, że biegał w trzeciej serii z późniejszym zwycięzcą stumetrówki Hubertem Kozelanem (LKS Maraton Turek), to jeszcze sprzyjający sprinterom wiatr na chwilę osłabł (1,4m/sek.), by w pozostałych trzech seriach wiać z prędkością powyżej 3m/sek. - dodaje Tadeusz Makaruk, trener AZS AWF Biała Podlaska. - W rezultacie Jacek zajął ostatecznie 13 miejsce w klasyfikacji generalnej na 24 startujących, z wynikiem 11,51 sek.
Drugi z reprezentantów bialskiego klubu, skoczek wzwyż Piotr Jaroszkiewicz, przegrał z chorobą, która uniemożliwiła mu udział w eliminacjach makroregionalnych. Mimo zgłoszenia do mistrzostw w ramach limitu wojewódzkiego nie uzyskał zgody na start, podobnie jak kilkunastu innych lekkoatletów. Pocieszeniem jest to, że nasz zawodnik ma dopiero 14 lat i w przyszłym roku nadal będzie jeszcze młodzikiem.
Startem w mistrzostwach Polski młodzików lekkoatleci z bialskiego Klubu Sportowego AZS AWF zamknęli bogaty sezon startowy, zdobywając łącznie pięć medali mistrzostw Polski.


![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)
![Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM] Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-uczniowie-zsz-nr-2-zatanczyli-zorbe-film-1778238341.jpg)




![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze