piątek, 3 maja 2024 16:02

Rzuty karne w meczu szczypiornistów [GALERIA]

Pierwszoligowi piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska długo nie mogli we własnej hali znaleźć sposobu na rywali z KPR Legionowo i byli już w poważnych opałach. Ale ostatecznie okazali się lepsi po rzutach karnych w starciu z zespołem, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w PGNiG Superlidze.

Autor: Adam Trochimiuk

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Legionowo 24:24 (8:13), rzuty karne: 3:2

AZS AWF Biała Podlaska: Adamiuk, Kozłowski - Wołyncew 8, Kriuczkow 6, Małecki 5, Bekisz 2, Banaś 1, Urbaniak 1, Ziółkowski 1, Łazarczyk, Nowicki.

Do przerwy zespół z Legionowa prowadził pięcioma bramkami, a potem powiększył jeszcze swoją przewagę i wygrywał już 16:8. Ale gospodarze walczyli dzielnie do końca i w 52 minucie zdołali doprowadzić do remisu 20:20. Ostatecznie remisem zakończyło się całe spotkanie i mieliśmy rzuty karne. W nich lepsi okazali się bialczanie, wygrywając 3:2, po trafieniach Przemysława Urbaniaka, Michała Bekisza i Denisa Wołyncewa.

- Nie weszliśmy w mecz, wyszliśmy zestresowani. W przerwie w szatni powiedzieliśmy sobie parę mocniejszych słów i w drugiej połowie „gryźliśmy” każdy centymetr parkietu - mówił po meczu zawodnik AZS AWF Bartosz Ziółkowski.

Więcej w najnowszym, papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia".