sobota, 4 maja 2024 15:03

Olimpia walczyła do końca [GALERIA]

Drugoligowi piłkarze ręczni Olimpii Biała Podlaska do końca walczyli o wygraną we własnej hali z rywalami z AZS UMCS Lublin. O jedną bramkę lepsi okazali się jednak goście.

Autor: Adam Trochimiuk

UKS Olimpia Biała Podlaska – AZS UMCS Lublin 26:27 (12:15)

Olimpia: Niedzielski, Stroiński, Polak - Szyszko 8, Polok 6, Jaszczuk 3, Grochowski 2, G. Olichwiruk 2, Cielecki 1, Fic 1, Kobyliński 1, Michalczuk 1, Tarasiuk 1, Winnicki.

Oba zespoły przed spotkaniem miały po 3 punkty i wielką chęć na podreperowanie swojego konta. Bialczanie liczyli na to, że atut własnej hali i doping kibiców pomoże im odnieść drugą wygraną w sezonie.

Spotkanie było od początku wyrównane, jednak w 24 minucie goście odskoczyli na trzy bramki (9:12) i swoją przewagę utrzymali do przerwy. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Marcina Stefańca mimo że przegrywali już 16:21, to zdołali dojść rywali na 22:23 po trafieniu Jakuba Szyszki w 48 minucie. A w 58 minucie był remis 26:26. Próbę nerwów w końcówce meczu lepiej jednak wytrzymali lublinianie.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia".