Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 marca 2026 05:34
Reklama
Reklama

Gmina Sławatycze: Nad Bugiem zaśpiewali hymn narodowy

Mieszkańcy Sławatycz nie tylko modlili się w intencji ojczyzny. Śpiewali też pieśni patriotyczne i wysłuchali koncertu. Wzięli również udział w marszu niepodległości, który zgromadził ponad 150 osób.
Gmina Sławatycze: Nad Bugiem zaśpiewali hymn narodowy

W Sławatyczach świętowanie niepodległości rozpoczęło się 9 listopada, o godz. 11, apelem w miejscowej szkole. Dzień później miały miejsce "Ognie Niepodległości". W sobotni wieczór rozpalono ognisko nad Bugiem i przy świetle jego płomieni zaśpiewano hymn narodowy. Następnie sekretarz gminy Gerard Skalski przeczytał Odezwę Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Izabeli Jaszczuk, Mai Buraczyńskiej, Amelii Skibińskiej i Elżbiety Gruszkowskiej, Mateusza Korzeniowskiego i Janusza Pruniewicza oraz zespołu "Sławatyckie Emerytki".  

Główne niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach, którą odprawił ks. Mirosław Krupski, proboszcz parafii. O oprawę muzyczną zadbał chór AVE i orkiestra dęta. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe z gminy, szkoły oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Po eucharystii, na placu w centrum miejscowości, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy, zaśpiewano hymn narodowy. Następnie na cmentarzu złożono kwiaty i zapalono znicze przy mogile poległych legionistów.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 47

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama