sobota, 4 maja 2024 16:42

Szczypiorniści AZS AWF wygrali w Zamościu [GALERIA]

Pierwszoligowi piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska trzymają formę. W derbach województwa lubelskiego z Padwą w Zamościu okazali się lepsi od gospodarzy.

Autor: Tomasz Tomczewski

Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 28:33 (14:17)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski - Ziółkowski 10, Bekisz 5, Łazarczyk 4, Banaś 3, Kriuczkow 3, Małecki 3, Stefaniec 3, Urbaniak 2, Maksymczuk, Niedzielenko.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gospodarzy po trafieniu Tomasza Fugiela, jednego z najskuteczniejszych zawodników pierwszej ligi. Ale w 10 minucie to bialczanie prowadzili już 8:5, gdy na listę strzelców wpisał się Michał Banaś. On i Bartosz Ziółkowski razili rywali ze skrzydeł, ten drugi zdobył w całym meczu aż dziesięć bramek. Goście w 15 minucie uciekli już rywalom na sześć bramek (6:12), ale do przerwy Padwa zdołała jeszcze zmniejszyć straty.

W drugiej połowie gracze AZS AWF trzymali rękę na pulsie, prowadząc 25:19 w 44 minucie. Zryw ambitnie walczących zamościan pozwolił im doprowadzić jeszcze do stanu 23:25 po trafieniu T. Fugiela. Lider gospodarzy w 50 minucie musiał jednak opuścić parkiet po czerwonej kartce. Goście w 55 minucie wygrywali już 31:25 i utrzymali bezpieczną przewagę do końca spotkania.

Więcej w najnowszym, papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia".