Jak przyznaje Beata Kupryś organizatorka wydarzenia i dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, inicjatywie od trzynastu lat przyświecają te same cele. To przede wszystkim promowanie aktywności kulturalnej osób z niepełnosprawnością, pokazywanie ich osiągnięć, integracja środowiska niepełnosprawnych, uczenie się od siebie nawzajem, zdobywanie doświadczenia na polu artystycznym, a także próba włączenia do integracji mieszkańców gminy Kodeń.
- Myślę, że wydarzenie uczy tolerancji, sądzę, że już wiele nauczyliśmy społeczność lokalną w tym zakresie, obecnością dwóch placówek w Kodniu - Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy – zaznacza Beata Kupryś organizatora XIII Nadbużańskiego Festiwalu Integracyjnego.
I dodaje, iż chodzi o to, by uczestnicy zajęć nauczyli się samodzielności w jak największym zakresie.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

![Gmina Kodeń: Mają prawo do spełniania swoich marzeń [GALERIA] Gmina Kodeń: Mają prawo do spełniania swoich marzeń [GALERIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-gmina-koden-maja-prawo-do-spelniania-swoich-marzen-galeria-1644946766.jpg)













![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze