Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 22:23
Reklama
Reklama

Piszczac: Nowy wóz strażaków-ochotników

Strażacy z OSP Piszczac mają powód do zadowolenia. Na wyposażeniu jednostki znalazł się nowy średni wóz bojowy marki MAN. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby na naszym placu stał dziś ten piękny pojazd – mówił na uroczystym przekazaniu pojazdu wójt gminy Kamil Kożuchowski.
Piszczac: Nowy wóz strażaków-ochotników

Oficjalne przekazanie kluczyków i poświęcenie nowego nabytku odbyło się w minioną sobotę, 9 lutego. Wóz został w 100 procentach sfinansowany ze środków budżetu państwa. Kosztował 880 000 zł, z czego 440 000 zł pochodzi ze środków wojewody lubelskiego, a pozostała kwota ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – Jest to pierwszy w historii gminy nowy średni wóz bojowy. Cieszymy się. Tym bardziej, że nasza jednostka ma dużo wyjazdów. 1/4 z nich są to wyjazdy poza teren gminy, ponieważ jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. A więc jest dysponowana przez Państwową Straż Pożarną do różnych zadań drogowych, pożarów i innych akcji ratowniczo-gaśnczych – mówi wójt Kamil Kożuchowski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama