Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:41
Reklama
Reklama

GMINA KOMARÓWKA PODLASKA: Szymek pojedzie na operację nóżek!

To już pewne, że rodzicom Szymka uda się uzbierać pełną kwotę na operację nóżek w warszawskiej klinice amerykańskiego ortopedy, dr. Drora Paley'a, światowego specjalisty w leczeniu wad, jakie ma mały Szymek. Dzięki wielu darczyńcom, akcjom i zainteresowaniu tysięcy ludzi stał się mały cud. Zebraliśmy prawie całą kwotę. Trwają ostatnie akcje!
GMINA KOMARÓWKA PODLASKA: Szymek pojedzie na operację nóżek!

Operacja, której podda się Szymek zaplanowana została na koniec kwietnia. Jednak już dziś rodzice informują, że na kontach zbiórek jest niemal cała kwota. - Brakuje około 20 tys. zł, ale tym się nie przejmujemy, bo po pierwsze mamy jeszcze trochę czasu i zbiórki nie zostały na razie zamknięte, a po drugie, takie pieniądze, to w porównaniu z sumą którą mieliśmy zgromadzić, to już niewielki problem – mówi Małgorzata Kulawczuk, mama Szymka. Przypomnijmy, ze Szymek ma cztery lata. Urodził się z rzadką wadą genetyczną - hemimelią kości kończyn dolnych i górnych. Nie ma kończyn strzałkowych a piszczelowe ma wygięte. Wadzie towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg. W Szymka na przykład prawa rączka ma trzy paluszki w tym dwa zrośnięte.

Dzięki wielkiemu wsparciu ogromnej liczby ludzi mały mieszkaniec Przegalin Dużych w kwietniu przejdzie pierwszą operację. - Będzie to prostowanie obu nóżek jednocześnie. Jesteśmy na etapie robienia wszystkich niezbędnych badań. Radość tym większa, że uda się wykonać zabieg w okresie najbardziej optymalnym, czyli gdy mały ma 4 lata – przyznaje mama Szymka. Jest szczęśliwa i wdzięczna ludziom, za ich niesamowity odzew w ostatnich tygodniach. Choć pieniądze na operację są już prawie zebrane, to rodzice będą wdzięczni za każdy dodatkowy grosz, póki zbiórki na portalach nie zostały zamknięte. - Każda złotówka jest dla nas na wagę zdrowia Szymka. Po pierwszej, najważniejszej operacji, będzie rehabilitacja i kolejne zabiegi – mówi mama.

Wciąż trwają też specjalne akcje na rzecz Szymka.  Zakład Fryzjerski N&D Marzena Kaliszuk przy ul. Plac Szkolny Dwór 7 w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), w środę 18 marca 2020 r. będzie strzygł dla Szymka. Będzie można m.in. skorzystać ze strzyżenia i ułożyć fryzurę. Z usług może skorzystać każdy, a dochód salon przekaże na subkonto zbiórki dla Szymka. Na razie jednak rodzina żyje tym, że udało się zgromadzić potrzebną kwotę i nie muszą po raz kolejny przekładać terminu zabiegu, na który czekają od ponad roku.

Ci, którzy chcieliby jeszcze dołożyć swój grosik do skarbonki na leczenie Szymka, mogą to zrobić na platformach siepomaga.pl (siepomaga.pl/en/pomagamy-szymonkowi) i uratujecie.pl (na numer konta 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331 z wpisem w tytule przelewu "Szymon 1").
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama