Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 16:45
Reklama
Reklama

Region: Inwestycje mimo epidemii

Wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski informuje, że pracownicy socjalni kontaktują się telefonicznie z osobami przebywającymi na kwarantannie. Podobnie odbywa się to, w gminie Sławatycze oraz w Terespolu. - Dotychczas jedna osoba będąca w kwarantannie, złożyła wniosek o pomoc, a osoby starsze i niepełnosprawne otrzymują pomoc w postaci dowożonego posiłku – mówi burmistrz Jacek Danieluk.
Region: Inwestycje mimo epidemii

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii zawieszono funkcjonowanie targowiska gminnego w Leśnej Podlaskiej do odwołania. Zamknięto też dla interesantów urząd gminy, Urząd Stanu Cywilnego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i gminny Zakład Usług Komunalnych. - Sprawy załatwiane są drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej, tradycyjnej i E-PUAP, odwołany został także Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – informuje wójt Paweł Kazimierski.

Urząd gminy pracuje w godzinach niezmienionych, tj. 7.15 – 15.15. Na stronie internetowej (zakładka kontakt) oraz na drzwiach urzędu gminy podane są numery telefonów i adres poczty elektronicznej do kontaktu. W przypadkach kiedy koniecznym jest bezpośredni kontakt, możliwe jest dostarczenie lub odbiór dokumentów po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym z pracownikiem. Dodatkowo przy wejściu do urzędu zainstalowana jest skrzynka podawcza na korespondencję przychodzącą oraz dzwonek. (...)

- W chwili obecnej realizujemy projekt pn. „Rewitalizacja zdegradowanego terenu Konowicy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, którego łączna wartość wynosi  ok.9 mln zł. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem. Jeśli zaś chodzi o przyszłe inwestycje to będą one przebiegać zgodnie z planem na rok 2020. Ostatnio został ogłoszony przetarg na przebudowę i remont czterech dróg w Terespolu oraz zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na zakup materiałów budowlanych na budowę chodników. Przebudowa dwóch dróg będzie realizowana, dzięki dofinansowaniu z programu rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – przedstawia sytuację w mieście Jacek Danieluk. Przypomina też, że pracownicy i stażyści zatrudnieni w Miejskim Ośrodku Kultury wykonali już ponad 500 szt. maseczek ochronnych.

Wójt Sławatycz Arkadiusz Misztal przyznaje, że największe inwestycje i przetargi są w chwili obecnej w realizacji. - Nie rezygnujemy na dzień dzisiejszy z żadnej z zaplanowanych inwestycji – zaznacza. -Tydzień temu została podpisana umowa na modernizację stacji uzdatniania wody w Sławatyczach,  koszt inwestycji to 2.275.500 zł, na ten cel gmina otrzymała dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego. W ramach zadania zostaną całościowo zmodernizowane trzy ujęcia wody dla gminy Sławatycze, oraz stacja uzdatniania wody do spożycia, dodatkowo zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, o mocy 30 kW, która będzie zasilała całą aparaturę – mówi wójt Arkadiusz Misztal. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 28 kwietnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama