Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 16:51
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Gmina Międzyrzec Podlaski: Diety obniżone do końca epidemii

Radni tak jak zapowiadali, tak zrobili. Na ostatniej sesji rady gminy podjęli uchwałę, zmieniającą sposób wypłacania ich diet z gminnego budżetu, a co za tym idzie realną ich obniżkę i zaoszczędzenie w skali roku ponad 30 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na walkę z epidemią koronawirusa. 
Gmina Międzyrzec Podlaski: Diety obniżone do końca epidemii

Przypomnijmy, że z inicjatywą wyszedł wiceprzewodniczący rady gminy Edward Kopron, który na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Międzyrzec Podlaski, które zorganizowało już zbiórkę pieniędzy, by wspomóc jednoimienny szpital zakaźny w Puławach. – Teraz każda, nawet najmniejsza, dodatkowa kwota pieniędzy na walkę z epidemią się przyda, dlatego podjęliśmy inicjatywę o obniżce naszych diet i zmianie sposobu ich wypłacania – wyjaśnia radny. 

Uchwała przewidywała ustalenie jednakowej miesięcznej kwoty za posiedzenia, niezależnie od ich liczby w danym miesiącu. Teraz dieta wynosi ok. 300 zł za każde posiedzenie, których w miesiącu jest 3-4. Jednak jak przewidują radni, w dobie koronawirusa liczba posiedzeń poszczególnych komisji rady będzie większa, stąd też pomysł na wypłacanie diet ryczałtem. – Możliwe, że w najbliższym czasie będziemy organizować częściej posiedzenia radnych, a więc co za tym idzie, z budżetu gminy przypadałaby nam większa kwota. Stąd propozycja, żeby kwota miesięczna była stała i niezależna od liczby posiedzeń – dodaje Edward Kopron. Uchwała wprowadza więc dietę ryczałtową. Średnio daje to obniżkę od 170 do 200 zł miesięcznie, w zależności od pełnionych funkcji: 800 zł - radny, 1300 zł - przewodniczący i 1000 zł - wiceprzewodniczący. W  skali roku przyniesie to oszczędności w wysokości ok. 30 tys. zł.

Ostatecznie za wprowadzeniem uchwały, obniżającej diety głosowali podczas zdalnej sesji, 22 kwietnia, jednomyślnie wszyscy radni. Nowy sposób wypłacania pensji radnym ma funkcjonować do zakończenia epidemii koronawirusa w naszym kraju, a zaoszczędzone pieniądze mają trafić właśnie na pomoc w walce z wirusem.

Przypomnijmy, że samorząd do tej pory przekazał 7 tys. zł międzyrzeckiemu szpitalowi oraz międzyrzeckim i bialskim ratownikom medycznym, wsparła również środkami ochrony osobistej w kwocie 4 tys. zł oddział zakaźny bialskiego szpitala, a także zaangażowała się w akcję "Przyłbice dla medyków", kupując materiał do drukarek 3D.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mia 02.05.2020 07:01
Ci panowie sobie robią z ludzi jakieś jaja...Jakie wy posiedzenia robicie ze za kazde bierzecie 300zl.a jest ich 4 w miesiacu??na jakie tematy tak ostro debatujecie bo w tym Kaczogrodzie nic sie nie zmienia.Radny osiedla Partyzantów jest tak bezradny że nawet firmowe auto nauki jazdy parkuje na podjeździe dla inwalidów.Zupełne 0 ingerencji z jego strony aby zrobic cos dla naszego osiedla.No poza klatką schodową którą akurat wyremontowali i odnowili w bloku radnego.Czym Państwo sie chwalicie,ze marne grosiki oddajecie z panstwowych pieniażków na jakąś pomoc w walce z wirusem??!!!Telewizja nauczyła bezczelnego kłamstwa więc ostro bierzecie przykład i robicie z siebie chojnych samorządowców ktorymi na pewno nigdy nie byliscie.To nie sa wasze pieniadze,tak jak niebyły wasze maseczki co zrobiliscie wielkii show na stadionie, Jestescie takimi dobroczyńcami to moze oddacie chociaz połowe swoich pensji miesiecznych??!!!Nieeee,wy tylko hojni jestescie w slowa,zachwalanie sie i przyznawaniu sobie samym odznaczen itp...A moze cos dodatkowo opowiecie na temat nowego oświetlenia miasta??Dlaczego nie powiedzieliscie obywatelom miasta ze kazda nowa lampa ledowa to nie tylko oszczednosc ale tez zamontowany nadajnik pod sieć 5G...I to nie miasto je wymieniało tylko Firma ENERGA...Mniej fantazji a więcej konkretów...pzdr

ściema 01.05.2020 11:04
Nawet jak nie ma komisji czy sesji to dieta się należy. Nieboszczka komuna była by dumna z takich działań. Czy się robi czy się leży dola się należy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama