Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:59
Reklama

Coraz bliżej do autostrady?

Coraz realniej kształtuje się wizja zakończenia budowy autostrady A2 na odcinku Warszawa-Terespol. Ministerstwo informuje, że w tym roku rozpocznie się przetarg nad odcinkiem od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. A to, według bialskiego posła Adama Abramowicza, jest wyraźny sygnał na przyspieszenie całej inwestycji.zakończenia budowy autostrady A2 na odcinku Warszawa-Terespol.
Coraz bliżej do autostrady?

8 października 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła przetarg na odcinek autostrady: węzeł "Lubelska" – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego", o długości około 15 kilometrów.

– Procedura przetargowa jest w toku. Podpisanie umowy planowane jest na czerwiec 2017 r. Inwestycja przewidziana jest do realizacji w systemie "projektuj i buduj" w okresie 47 miesięcy wraz z okresami zimowymi – informuje Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Planowana data zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2020 r. To jednak dopiero początek.  Rządowe plany inwestycyjne będą też obejmowały budowę odcinka autostrady od Mińska Mazowieckiego do Siedlec, który będzie miał długość 36 km. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na koncepcję programową wraz z materiałami przetargowymi, by zrealizować inwestycję w systemie "projektuj i buduj". I według posła Abramowicza jest to wyraźny sygnał, iż rząd PiS przyspieszy to zadanie.

 – To pierwsza taka oficjalna deklaracja w sprawie A2. Dotychczas mówiono, że brakuje pieniędzy na realizację tej inwestycji (od Mińska do Siedlec). Tym samym autostrada powoli zbliża się do Białej Podlaskiej – tłumaczy poseł PiS.

Minister, w odpowiedzi na interpelację posła Abramowicza, przyznaje, że póki co ciężko określić harmonogram realizacji fragmentu autostrady od Siedlec do granicy państwa. Odcinek o długości 97,1 km przewidziany jest do realizacji w systemie tradycyjnym, czyli będzie finansowany z Krajowego Funduszu Drogowego.

Przypomnijmy, że o odblokowanie przetargów na budowę autostrady A2 zabiegał też poseł Stanisław Żmijan (PO).

Maciej Maciejuk


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JM 21.01.2018 18:15
Po co budować drogie i później płatne autostrady, czy nie lepiej jechać o 20 km/h wolniej po drodze "S", taniej i szybciej w wykonaniu i dla kierowców też taniej (do 3,5T). A przecież parametry są bardzo zbliżone. Ale jak zwykle chodzi o to by uszczuplić portfele kierowców. No cóż taki mamy klimat.... szkoda, wolę S-kę ..

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama