Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:14
Reklama

Artykuł partnera

Profil osobisty w CV - zadbaj o ciekawy początek!
Profil osobisty w CV - zadbaj o ciekawy początek!

Profil osobisty w CV, to pierwsza z rzeczy, jakie przeczyta Twój przyszły pracodawca. Jest wprowadzeniem do dalszej części CV, gdzie znajdują się umiejętności i doświadczenie. Dlatego tak ważne jest, aby zaciekawić już na samym początku. Przeprowadzimy Cię przez najważniejsze elementy profilu osobistego i pokażemy przykłady.

12.05.2022 15:29
Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpieczna
Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpieczna

Mamy już wiosnę, a za chwilę będzie upalne i słoneczne lato. Kurtki już dawno schowaliśmy w szafie, a niedługo dołączą do nich i ciepłe swetry lub bluzy. Tak! Sezon na T-shirty będzie za niedługo otwarty! Lato to także sezon plażowy. Dobrze byłoby do tego czasu schudnąć, ale jak tego dokonać? Oczywiście stawiając na codzienną aktywność fizyczną oraz smaczną, ale przede wszystkim skuteczną dietę. A co jeśli nie masz czasu na chodzenie po sklepach w zaopatrywaniu się w produkty do diety, nie mówiąc już o przygotowywaniu posiłków i liczeniu kalorii? Dla takich właśnie osób powstały diety pudełkowe, inaczej nazywane cateringiem - np. catering dietetyczny Białystok. To wygodny, smaczny i szybki sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymaniu prawidłowej wagi!

12.05.2022 15:12    1
Zakup działki mieszkalnej - na co zwrócić uwagę?
Zakup działki mieszkalnej - na co zwrócić uwagę?

Kupno domu to marzenie większości ludzi, ale zawsze istnieje dylemat, jeśli chodzi o wybór między działką mieszkalną a ogrodzonym mieszkaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, kupno działki jest lepszą opcją inwestycyjną ze względu na wysoką wartość odsprzedaży (np. działka z linią brzegową mazury z roku na rok jest warta coraz więcej pieniędzy).

12.05.2022 15:03
Jak działa klimatyzacja?
Jak działa klimatyzacja?

Mówiąc najprościej, klimatyzacja działa tak samo jak lodówka. Chłodzi powietrze w danym pomieszczeniu, usuwając z niego ciepło i wilgoć. Najpierw wciągane jest ciepłe powietrze z pomieszczenia do systemu, tuż przed przepuszczeniem go zimną wężownicę parownika. W tym miejscu powietrze jest schładzane - usuwa się już część wilgoci. Następnie czynnik chłodniczy pochłania ciepło z ciepłego powietrza, które jest następnie odprowadzane przez ścianę lub okno przez wąż wylotowy. Woda kondensuje się w systemie, przez który albo jest odprowadzana, albo gromadzi się w specjalnym zbiorniku (można go opróżnić po pełnym napełnieniu). Jednak większość dostępnych obecnie klimatyzatorów odparowuje wodę samoczynnie - nie trzeba więc opróżniać zbiornika. Zimne powietrze jest następnie ponownie wprowadzane do pomieszczenia, zmniejszając ogólną temperaturę i wilgotność.

12.05.2022 14:51
Jak prawidłowo czyścić poszewki i tkaniny meblowe?
Jak prawidłowo czyścić poszewki i tkaniny meblowe?

Poduszki zwykle składają się z dwóch rzeczy składa - poduszki (wypełnionej np. pierzem) i poszewki na poduszkę. Więc kiedy zachodzi konieczność czyszczenia poduszki, wystarczy zdjąć poszewkę i włożyć ją do pralki i wyprać. Co jednak w sytuacji, kiedy poduszki nie mają pokrowca? Nie można ich ot, tak wsadzić do pralki. Trzeba poradzić sobie w inny sposób. Jeśli masz poduszkę, której pokrowiec nie jest zdejmowany, istnieją sposoby na usunięcie plam i utrzymaniu jej w czystości.

12.05.2022 14:37
Czym jest dojrzałość UX-owa?
Czym jest dojrzałość UX-owa?

User Experience to termin, który w branży IT zagościł na dobre. Pojęcie to odnosi się przede wszystkim do stron internetowych i aplikacji mobilnych, ale znajduje ono zastosowanie także w przypadku innych produktów cyfrowych. Po raz pierwszy zostało zastosowane w latach 70. XX wieku. Od tego czasu rozwinęło się bardzo mocno, w związku z tym pojawiły się nowe pojęcia. Zalicza się do nich między innymi Design maturity. Jest ono związane z dojrzałością organizacji w zakresie User Experience. Czym ta dojrzałość jest i czy są sposoby pozwalające na jej skuteczną ocenę?

10.05.2022 10:38
Czym są zegarki solarne? Poznaj bliżej mechanizm, który podbija serca wielu!
Czym są zegarki solarne? Poznaj bliżej mechanizm, który podbija serca wielu!

W obecnych czasach firmy z wielu branż szukają rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie maksymalne ograniczenie śladu węglowego. Dlatego też zaczynają powstawać na szerszą skalę proekologiczne produkty. Nie inaczej jest na rynku zegarmistrzowskim. Warto wiedzieć, że pierwszy zegarek z mechanizmem solarnym powstał już w latach siedemdziesiątych XX wieku. Nazywał się Synchronar 2100 i trzeba powiedzieć, że wyglądał dość futurystycznie. Dzisiaj jednak ta gałąź nabrała nieco innego kształtu i znaleźć w niej można głównie zegarki o klasycznym wyglądzie. W tym wpisie poznasz bliżej charakterystykę zegarków solarnych.

27.04.2022 10:00
Jak usprawnić pracę na magazynie? Oto kilka ważnych czynników
Jak usprawnić pracę na magazynie? Oto kilka ważnych czynników

Magazyn to miejsce szczególnego rodzaju. Bez niego trudno wyobrazić sobie sprawny handel stacjonarny i internetowy, a oba są niezwykle ważne, szczególnie w czasach konsumpcjonizmu, gdy realizacji potrzeb mamy od groma. My, Europejczycy, mamy komfort szerokiego wyboru produktów i sklepów. Jeśli nie towar X w sklepie Y, to wezmę towar X w sklepie Z. Prosta zasada. Od sukcesu każdego sklepu zależy wiele czynników, w tym właśnie dobre funkcjonowanie magazynu. Dlaczego warto o tym pamiętać? Ponieważ zoptymalizowana praca na magazynie pozwala przedsiębiorstwu rozszerzać swoją działalność poprzez zawieranie kontraktów z kolejnymi kontrahentami. Dobra organizacja to droga na sam szczyt. A aby tam dotrzeć, trzeba mieć solidne fundamenty.

26.04.2022 12:00
Czym ozdobić stół i zadbać o jego nienaganny wygląd? Poznaj naszą propozycję
Czym ozdobić stół i zadbać o jego nienaganny wygląd? Poznaj naszą propozycję

Kojarzysz pięknie udekorowane stoły w jadalni zachęcające do skosztowania przepysznych potraw? Wiesz, że teraz możesz mieć tak ozdobiony stół w swoim domu? Bez wątpienia jedzenie jest sztuką. Smakowicie wyglądające półmiski z gorącymi daniami to jedno ale dla większości ludzi odpowiedni klimat tworzy równie dobrze wybrana aranżacja. Bez czego nie może istnieć nawet najpiękniejsza zastawa stołowa? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj naszą odpowiedź!

26.04.2022 12:00
Kryptowaluty - czym są, jak działają i jak w nie inwestować?
Kryptowaluty - czym są, jak działają i jak w nie inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest podobne do inwestowania w akcje; kryptowaluty są nawet łatwiejsze do inwestowania, ponieważ próg wejścia jest bardzo niski, w przeciwieństwie do rynku akcji. Inwestowanie w aktywa cyfrowe może być bardzo opłacalne lub może przynieść ogromne straty, jeżeli dokonujemy transakcji skupiając się jedynie na zyskach pomijając aspekt ryzyka.

25.04.2022 15:29
Jak organizować wydarzenia online?
Jak organizować wydarzenia online?

Konferencje online, webinary, szkolenia i eventy marketingowe – jest ich w sieci coraz więcej, odkąd w czasie pandemii przekonaliśmy, że to niezwykle wygodna forma spotkań. O tym, że event marketing z powodzeniem przenosi się do sieci, mówi się już od jakiegoś czasu. Wiąże się to z szeregiem udogodnień, takich jak chociażby oszczędność pieniędzy i czasu, ale niesie ze sobą również wiele wyzwań. Jak organizować wydarzenia online, aby były atrakcyjne dla uczestników i efektywne dla naszej firmy lub marki?

25.04.2022 15:28
Grzebienie fryzjerskie - jakie są ich rodzaje?
Grzebienie fryzjerskie - jakie są ich rodzaje?

Profesjonalne salony fryzjerskie każdego dnia korzystają z grzebieni, które pozwalają dokładnie wykonywać pracę. Są one niezbędnym akcesorium dla fryzjera. Warto dowiedzieć się, z jakich grzebieni korzystają profesjonaliści. Czym cechują się grzebienie fryzjerskie? Jakie rodzaje są najbardziej popularne? O czym warto wiedzieć?

25.04.2022 15:27
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej bez majątku - przed Tobą zestaw kilku informacji
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej bez majątku - przed Tobą zestaw kilku informacji

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest najlepszym rozwiązaniem dla osób nieposiadających zdolności finansowej do uregulowania zalegających zadłużeń. W takich sytuacjach jest to jedyne i najlepsze wyjście z ciężkiej sytuacji finansowej. Zdarzają się przypadki kiedy osoba chcąca ogłosić upadłość konsumencką nie posiada jakiegokolwiek majątku. Jak wtedy wygląda ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Czy dalej możliwe jest przeprowadzenie całego postępowania? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze informacje prawne!

25.04.2022 15:17
Jak wybrać domofon? Poznaj rodzaje domofonów i ich cechy szczególne
Jak wybrać domofon? Poznaj rodzaje domofonów i ich cechy szczególne

Stojąc przed wyborem domofonu, musimy zastanowić się, jaki jego rodzaj najbardziej pasuje do naszej posiadłości i do celu, jaki stawiamy temu inteligentnemu systemowi otwierania furtki. I tutaj dochodzi do nas pierwszy wskaźnik tego, że ten wybór wcale nie jest tak oczywisty, jakby się nam to mogło wydawać. Takie urządzenie powinno być dobrze dobrane zarówno do warunków domowego gospodarstwa, jak i do osobistych potrzeb. Nawet tak podstawowy sprzęt wprowadza w nasze życie chwilę refleksji. Dzisiejszy rynek dzięki ogromnej konkurencji oferuje nam wiele modeli domofonów. W tym wpisie dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

25.04.2022 15:15
Plusy sprzedaży nieruchomości w skupie
Plusy sprzedaży nieruchomości w skupie

Jeśli masz dom wystawiony na sprzedaż, prawdopodobnie zauważyłeś mnóstwo reklam i banerów z napisem „Szybko kupujemy domy!” a może nawet dostałeś ofertę kupna domu od uznanego skupu nieruchomości? Rynek nieruchomości zmienił się znacząco w ciągu ostatniej dekady i typowy sprzedawca domów coraz częściej spotyka prywatnych inwestorów. Ale jeśli jesteś jak większość sprzedawców domów, może to być twoje pierwsze doświadczenie w kontaktach z tego typu osobami skupującymi domy i mieszkania. Jakie są więc plusy i minusy sprzedaży w skupie?

14.04.2022 11:43
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała PodlaskaAutor komentarza: RYSZARDEKTreść komentarza: JEŚLI KTOŚ MÓWI ŻE WYPICIE I JAZDA POJAZDEM NIE SAMOCHODOWYM PO JEDNYM PIWIE STANOWI ZAGROŻENIE DLA SIEBIE SAMEGO I INNYCH UŻYTKOWNIKÓW TO NIE ZNAJDUJĘ SŁÓW JAK MOŻNA TAKIEGO OSOBNIKA CZY OSOBNICĘ NAZWAĆ.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 10:36Źródło komentarza: Wysyp pijanych kierujących w miniony weekend
Reklama