Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 12:56
Reklama

Artykuł partnera

Dieta dla dziecka - jak ją skomponować
Dieta dla dziecka - jak ją skomponować
26.07.2022 11:35    1
Zioła na młodość
Zioła na młodość

Zioła na młodość potrafią przywrócić ciału młodzieńczą energię i bystrość umysłu. Poprawiają wydolność oraz wzmacniają odporność fizyczną i psychiczną, co łącznie sprawia, że czujemy przypływ energii i funkcjonujemy sprawniej. Wśród ziół na młodość szczególnie korzystne działanie mają te o właściwościach antyoksydacyjnych, gdyż to wolne rodniki uszkadzają komórki organizmu, co sprzyja starzeniu. W jakich ziołach je znajdziemy? Na jakie inne działanie ziół warto zwrócić uwagę?

19.07.2022 15:48
Szkolenia dla biznesu z UX. Czy warto?
Szkolenia dla biznesu z UX. Czy warto?

Oferowane dzisiaj szkolenia biznesowe mają naprawdę różną tematykę. Wśród tych cieszących się coraz większą popularnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom User Experience, czyli UX. Pojęcie to stosowane jest coraz częściej. Odnosi się do doświadczeń użytkownika, które – jeśli chcemy dobrze sprzedawać jakiś produkt – zawsze powinny być pozytywne. Bazując na zasadach User Experience, można uniknąć poważnych błędów, które skutkują spadkiem zainteresowania produktem, a w konsekwencji sprzedażą na zbyt niskim poziomie.

14.07.2022 14:55
Bialskie pogotowie ma nową karetkę. To nowoczesny ambulans
Bialskie pogotowie ma nową karetkę. To nowoczesny ambulans

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej niedawno zakupiła kolejny ambulans wraz z wyposażeniem. Cały koszt zakupu został sfinansowany z własnych funduszy placówki. To już piąta karetka, która w ostatnim czasie zasiliła flotę bialskiego pogotowia.

07.07.2022 15:08
Bialskie pogotowie wyróżnione za walkę z pandemią
Bialskie pogotowie wyróżnione za walkę z pandemią

Podczas uroczystej gali wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył nagrody za walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wśród wyróżnionych znalazła się Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. – Ta nagroda to kolejne ukoronowanie pracy naszej stacji. Długie miesiące walki z pandemią Covid-19 to trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla służb medycznych – mówi dyrektor bialskiego pogotowia Artur Kozioł i dziękuje wszystkim pracownikom stacji za ich zaangażowanie w tym trudnym czasie.

01.07.2022 13:44
Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIM
Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIM

W kwietniu tego roku zmienił się system rozliczania prądu produkowanego w przydomowych mikroinstalacjach. Prosument nie rozlicza już energii ilościowo, tylko kwotowo. Opłacalność instalacji niewiele się zmieni w stosunku do poprzedniego systemu rozliczeniowego, jednak nie warto przewymiarowywać instalacji. Na tej zmianie skorzystają m.in. firmy.

30.06.2022 10:53    2    1
W walce o zdrowie i piękne ciało
W walce o zdrowie i piękne ciało

Już ponad tysiąc osób, kobiet i mężczyzn tworzy społeczność wokół gabinetu kosmetycznego Effective Med Biała Podlaska. Salon niedawno obchodził pierwsze urodziny. Z tej okazji odbył się event, na którym nie zabrakło serdecznych życzeń i słodkiego tortu

28.06.2022 14:10
Łuszczyca głowy – przyczyny, objawy, leczenie
Łuszczyca głowy – przyczyny, objawy, leczenie

Łuszczyca głowy jest przewlekłą chorobą zapalną skóry. Co jest przyczyną schorzenia oraz jakie symptomy pojawiają się w związku z nim na skalpie? Jak łuszczyca głowy wpływa na kondycję włosów? W jaki sposób można ją leczyć lub łagodzić jej objawy? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

26.06.2022 12:26    2
ŁZS głowy — o czym mowa w praktyce?
ŁZS głowy — o czym mowa w praktyce?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest to przewlekła, nawracająca choroba dermatologiczna, która charakteryzuje się łuszczącą skórą. Wśród jej najczęstszych objawów wymienia się rumieniowo-złuszczające zmiany pokryte tłustą łuską. ŁZS może wystąpić w każdym wieku — zarówno u niemowląt, dorosłych, a także u seniorów. Nieco częściej jednak pojawia się u mężczyzn. Ze względu na nawrotowy przebieg tego schorzenia, do jego zaostrzeń najczęściej dochodzi w miesiącach jesienno-zimowych. Czym jest ŁZS głowy? Podpowiadamy.

26.06.2022 12:20
"Kacperek" to przedszkole z holistycznym podejściem do dzieci
"Kacperek" to przedszkole z holistycznym podejściem do dzieci

W obecnych czasach przed przedszkolami stawiane są coraz to nowe wyzwania. Dziś przedszkole to placówka, która nie tylko ma być miejscem przyjaznym, ale też miejscem, w którym odnajdzie się i w pełni rozwinie każde dziecko. Mając na uwadze istotny fakt, iż pierwsze siedem lat w rozwoju dziecka są najważniejsze i rzutują w sposób szczególny na resztę życia malucha, należy świadomie i przemyślanie dobierać placówkę. To jej powierza się edukację najmłodszych na tak wczesnym etapie ich rozwoju.

23.06.2022 12:00    1
Już wkrótce ważne wydarzenie – Bialski Kongres Przedsiębiorczości
Już wkrótce ważne wydarzenie – Bialski Kongres Przedsiębiorczości

27 czerwca 2022 roku w Akademii Bialskiej odbędzie się „Bialski Kongres Przedsiębiorczości” organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą oraz Akademię Bialską Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II.

10.06.2022 10:00
Pogotowie Ratunkowe w Białej Podlaskiej pomaga Ukrainie
Pogotowie Ratunkowe w Białej Podlaskiej pomaga Ukrainie

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej czynnie bierze udział w pomocy dla objętej konfliktem Ukrainy. Ratownicy bialskiego pogotowia stacjonują w punktach recepcyjnych na granicy, na Ukrainę przekazany został ambulans, Stacja jest również w ciągłym stanie gotowości co do realizacji transportów medycznych ukraińskich uchodźców.

03.06.2022 09:54
Za nami edukacyjny dzień dziecka w Centrum Handlowym SAS
Za nami edukacyjny dzień dziecka w Centrum Handlowym SAS

28 maja w Centrum Handlowym SAS odbył się nietypowy dzień dziecka. Motywem przewodnim nie była zabawa, a edukacja praktycznych umiejętności poprzez zabawę. SAS kierując się swoim sloganem „Dom, Ogród i Ty”, postawił na naukę umiejętności, które przydają się w domu i ogrodzie.

01.06.2022 11:25
Pompa ciepła do ogrzewania domu. Czy warto?
Pompa ciepła do ogrzewania domu. Czy warto?

Piec gazowy, piec na ekogroszek, a może piec na tak zwany pellet? Te rozwiązania odchodzą w ostatnim czasie do tzw. lamusa. Dlaczego? Coraz więcej osób wybiera nowoczesne rozwiązanie, jakim są pompy ciepła. Absolutnie nas to nie dziwi. Ogrzewanie domu przy pomocy ciepła jest rozwiązaniem przyszłości. Poza tym, że jest ono ekologiczne, ponieważ wykorzystuje odnawialne źródła energii jak woda czy powietrze, świetnie działa w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi. Czy zatem pompa ciepła faktycznie jest najlepszym sposobem na ogrzewanie domu w dzisiejszych czasach? Co to właściwie jest pompa ciepła, ile ona kosztuje i jakie rodzaje pomp znajdziecie na rynku? Wszystkich stojących właśnie przed decyzją nt. formy ogrzewania swojego domu, zachęcamy do dalszej lektury. Zastańcie z nami – warto!

31.05.2022 06:00    1
Biuro w kontenerze – czy to dobry pomysł? ABC kontenerów biurowych
Biuro w kontenerze – czy to dobry pomysł? ABC kontenerów biurowych

Bez względu na to, w jakiej branży działa Twoja firma, z pewnością - aby mogła ona poprawnie funkcjonować - potrzebne Ci jest odpowiednie biuro. I nawet jeśli wiele rzeczy robisz sam lub sama (w zaciszu własnego domu), a sprawy księgowe podzlecasz zewnętrznej firmie, firmowe biuro jest miejscem, które powinieneś bądź powinnaś posiadać. Przede wszystkim posiadając biuro jesteś w stanie oddzielić życie prywatne od firmowego. Dodatkowo zyskujesz eleganckie miejsce na spotkania z klientami – przecież nie wypada zapraszać ich do domu. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy Twoja firma dopiero zaczyna i zwyczajnie nie stać Cię na zakup lub wynajem nieruchomości / przestrzeni biurowej. W takiej sytuacji zbawienne okazują się być kontenery biurowe. Co to jest, czy biuro w kontenerze to dobry pomysł i jakie zalety posiada takie rozwiązanie? Wyjaśniamy! Zostań z nami do końca tego artykułu!

31.05.2022 05:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotych
Reklama
Reklama