Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:23
Reklama

Pasje

Gmina Międzyrzec Podlaski: Naucz się śpiewać
Gmina Międzyrzec Podlaski: Naucz się śpiewać

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w warsztatach wokalnych. W Tęczowym Folwarku w Krzymoszycach poprowadzi je m.in. Justyna Jary, stypendystka ministra kultury. Co więcej, dwudniowy kurs jest darmowy.

14.02.2022 08:44
Radzyń Podlaski: Przygoda z Halikiem
Radzyń Podlaski: Przygoda z Halikiem

Radzyński Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na warsztaty z Mirosławem Wlekłym pt. „Przygoda dzika Toniego Halika”. 

14.02.2022 08:41
Ludzie z pasją: Perebory i czerwone korale
Ludzie z pasją: Perebory i czerwone korale

Mieszkańcy Zaścianek połączyli siły i wspólnie stworzyli, szesnaście lat temu, zespół „Leśne Echo”. Występują na koncertach, konkursach, przeglądach, dożynkach i innych lokalnych uroczystościach. Nie tylko śpiewają ludowe pieśni, w tym charakterystyczne dla regionu, ale też odtwarzają dawne obrzędy znane na wsiach południowego Podlasia.

13.02.2022 12:19    1
Młodzi zdolni w Teatrze Studio Buffo
Młodzi zdolni w Teatrze Studio Buffo

Bartosz Kroszczyński z Białej Podlaskiej występuje w musicalu „Piotruś Pan” wystawianym w Teatrze Studia Buffo w Warszawie. Z kolei Wiktoria Zielińska przygotowuje się do występu w musicalach „Metro” oraz „Romeo i Julia”. Amelia Modrzewska szykuje się do zagrania w „Piotrusiu Panie”. Cała trójka brała udział w konkursach i warsztatach, które pomogły im zostać zauważonymi przez warszawski teatr. Zdolni, młodzi bialczanie odbierają lekcje śpiewu w bialskim Studio Piosenki Metro działającym pod auspicjami Teatru Studio Buffo.

06.02.2022 14:42    1
Biała Podlaska: Kontra zadebiutowała na krajowych zawodach mistrzowskich
Biała Podlaska: Kontra zadebiutowała na krajowych zawodach mistrzowskich

Zeszły rok to duży krok do przodu dla Szkoły Tańca Kontra, funkcjonującej w Białej Podlaskiej. -  Zadebiutowaliśmy na Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization - mówi dyrektor szkoły Dorota Kowalczyk. Tancerze dzięki prezentacjom grupowym znaleźli się też w ścisłym finale, w konkurencji Show Dance.

26.01.2022 10:00
Wspaniale jest łączyć pasję z pracą
Wspaniale jest łączyć pasję z pracą

Piotr Kulicki to muzyk multiinstrumentalista, instruktor janowskiego ośrodka kultury oraz opiekun kilku zespołów muzycznych, w tym swojej największej dumy – Meritum. Jest też nauczycielem śpiewu i gry na instrumentach, to m.in. jego zasługą są sukcesy Zuzanny Pikacz czy Mateusza Łopaciuka. Ulubiony instrument artysty to gitara, ale według niego najbardziej fascynującym i najtrudniejszym do opanowania są organy, dlatego ukończył specjalny kurs i był też kościelnym organistą.

22.01.2022 17:55    1
Biała Podlaska: Przyjedzie zwycięzca You Can Dance
Biała Podlaska: Przyjedzie zwycięzca You Can Dance

W ferie do Białej Podlaskiej przyjadą Barbara Królica oraz Patryk Rożniecki, którzy w świecie tańca są bardzo dobrze znanymi instruktorami. Poprowadzą warsztaty taneczne w bialskiej Szkole Tańca Kontra przez cztery dni.

21.01.2022 08:36
Rozmawiałem z krótkofalowcami ze wszystkich kontynentów świata
Rozmawiałem z krótkofalowcami ze wszystkich kontynentów świata

Adam Myrcha z Białej Podlaskiej poprzez radiostację łączył się w przeciągu kilkudziesięciu lat z osobami ze wszystkich kontynentów. Miał między innymi okazję rozmawiać z polskim pilotem służącym w siłach powietrznych Wielkiej Brytanii. Relacjonował też na bieżąco lokalnemu dziennikarzowi, co działo się w Moskwie, podczas puczu Janajewa.

16.01.2022 09:39    1    4
Singiel i teledysk Magdy Bahonko
Singiel i teledysk Magdy Bahonko

Magdalena Bahonko, uzdolniona artystka z Kwasówki niedawno wydała singiel. „Nie będę inna” to swego rodzaju manifest, mówiący o podążaniu własną drogą i pierwszy poważny krok w kierunku solowej kariery wokalistki. Do piosenki powstał też teledysk, który możemy obejrzeć m.in. na YouTube. Magda opowiada nam, jak wyglądała praca nad singlem i jakie emocje towarzyszyły jej w trakcie całego procesu.

13.01.2022 15:45    1
Ludzie z pasją: Wszystko zależy od dyrygenta
Ludzie z pasją: Wszystko zależy od dyrygenta

Weronika Karwowska dorastała wśród muzyki od wczesnego dzieciństwa, już jako pięciolatka zaczęła grać na skrzypcach, z kolei kiedy skończyła sześć lat została oficjalnie przyjęta do chóru Schola Cantorum Misericordis Christi. Obecnie kontynuuje studia na kierunku dyrygentura chóralna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jak przyznaje nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Podkreśla też, że jej pasja narodziła się dzięki tacie – Piotrowi Karwowskiemu założycielowi i dyrygentowi bialskiego chóru, który nauczył ją nie tylko miłości do muzyki, ale też wytrwałości w dążeniu do celu.

09.01.2022 12:15    2
Biała Podlaska: Taneczne podsumowanie
Biała Podlaska: Taneczne podsumowanie

Wiosenna gala tańca, mikołajkowe widowisko oraz wyjazdy i powroty z sukcesami z międzynarodowych turniejów tańca. Tak minął kolejny rok działalności bialskiego Dance Academy Studio.

03.01.2022 09:24
Jego rzeźby zapierają dech
Jego rzeźby zapierają dech

Dariusz Guzowski z Białej Podlaskiej, z zawodu jest mechanikiem samochodowym, prowadzi własny warsztat, a wolnej chwili wykonuje rzeźby z części, które mu pozostaną. Z silników aut zrobił już lampy, żyrandole, stoliki nocne i ogrodowe, stojaki na telefony czy figury psa trzymającego kość lub przedstawiające samurajów i rzymskich wojowników. Zaznacza, że najbardziej cieszy go przekazanie rzeźby. – Zazwyczaj odbiorcy biorą głęboki wdech i siadają na pierwszym wolnym krześle – cieszy się pasjonat.

02.01.2021 10:15    1
Region: Wigilijne przysmaki z Perkowic
Region: Wigilijne przysmaki z Perkowic

Święta tuż tuż. W domach czuć zapach pierwszych świątecznych potraw, a wielu z nas ma już zapewne gotowe bożonarodzeniowe menu. Dla tych, którzy jeszcze szukają kulinarnych inspiracji, mamy przepisy na pyszne i proste wigilijne dania. Podzieliła się nimi instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej i Pracowni Kulinariów Regionalnych w Perkowicach, Katarzyna Mikiciuk.  

22.12.2021 09:08    1
Samodzielnie udekoruj swój dom na święta
Samodzielnie udekoruj swój dom na święta

Przedświąteczny tydzień to czas zapachów i smaków, które rozchodzą się po całym domu. To okres przygotowań do Bożego Narodzenia. Warto wykorzystać te kilka dni na udekorowanie domu własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Mariola Zaniewicz, lokalna artystka z Dokudowa podpowiada, jak wykonać oryginalne ozdoby.

22.12.2021 09:03
Ludzie z pasją: Lodowy Wojownik odwiedził Radzyń
Ludzie z pasją: Lodowy Wojownik odwiedził Radzyń

Krzysztof Wielicki to wybitny taternik, alpinista i himalaista. Jako piąta osoba na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Laureat prestiżowej nagrody Złoty Czekan, którą otrzymał w 2019 r. za całokształt osiągnięć. Ten niezwykły człowiek gór, odwiedził Radzyń Podlaski. W czasie spotkania, z mieszkańcami miasta, opowiadał o trudnych chwilach, utracie bliskich kolegów w czasie wspinaczki i o przyjaźni ze słynną himalaistką Wandą Rutkiewicz. Promował też swoją najnowszą książkę pt. „Piekło mnie nie chciało”.

21.12.2021 10:40
Reklama
Reklama
Reklama