Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:09
Reklama

Artykuły

Czy Białą Podlaską opanował smog?
Czy Białą Podlaską opanował smog?

Gęste kłęby dymu spowijające osiedla domów jednorodzinnych dały się we znaki podczas ostatnich mrozów. Czy Biała Podlaska ma problem z trującym, rakotwórczym smogiem? Niestety, nie wiemy. Brak jest dokładnych analiz, a jedyna zamontowana w mieście stacja badająca jakość powietrza nie podaje aktualnej informacji o stężeniu niebezpiecznych pyłów!

18.01.2017 11:00    4
Ostatnie dni głosowania na Sołtysa Roku!
Ostatnie dni głosowania na Sołtysa Roku!

Na laureatów czekają wspaniałe nagrody i zaproszenia do udziału w uroczystej, finałowej gali. Jeśli więc macie Państwo naprawdę dobrego sołtysa, nie żałujcie mu swoich głosów! Może to właśnie on zdobędzie tytuł Super Sołtysa 2016 r.

18.01.2017 10:13    5    1
Biała Podlaska. Będą patrzeć władzy na ręce
Biała Podlaska. Będą patrzeć władzy na ręce

Nowe miejsca pracy i działalność prospołeczna. Wykorzystanie potencjału intelektualnego mieszkańców, a także bronienie mienia miejskiego przed rozdawnictwem. Takie są główne cele stowarzyszenia Biała Samorządowa, które w czwartek 12 stycznia zainicjowało działalność w Białej Podlaskiej. Czy po długim okresie marazmu na lokalnej scenie politycznej będziemy mieli opozycję z prawdziwego zdarzenia?

18.01.2017 09:17    4    2
Prezydent Białej Podlaskiej o efektach swoich rządów
Prezydent Białej Podlaskiej o efektach swoich rządów

Tradycyjnie początek roku to czas różnych podsumowań, również dla władz. Na zaproszenie prezydenta Dariusza Stefaniuka w okolicznościowym spotkaniu 13 stycznia uczestniczyli miejscy radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele miejskich instytucji oraz samorządowcy z powiatu bialskiego.

18.01.2017 09:02    2
Zainwestują wspólnie z Białorusią
Zainwestują wspólnie z Białorusią

Modernizacja dróg, wkład na kulturę i projekty zdrowotne oraz ścisła współpraca z Białorusią Takie są tegoroczne plany inwestycyjne powiatu bialskiego. Podczas ostatniej sesji powiatowej radni jednogłośnie poparli projekt budżetu. I po raz pierwszy wszystkie kluby miały rzeczywisty wpływ na jego kształt.

17.01.2017 09:27
Skaner do prześwietlania pociągów gotowy do pracy
Skaner do prześwietlania pociągów gotowy do pracy

Nowoczesny skaner do prześwietlania pociągów zacznie działać na przejściu granicznym z pełną mocą. Od momentu oficjalnego odbioru urządzenia przez Służbę Celną jeszcze we wrześniu urządzenie przechodziło wszelakie niezbędne testy. Teraz jest już gotowe do regularnej pracy.

17.01.2017 09:14
Bialskie przedszkolaki w redakcji "Słowa"
Bialskie przedszkolaki w redakcji "Słowa"

11 stycznia redakcję "Słowa Podlasia" odwiedziła grupa 4-latków z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. bł. Honorata w Białej Podlaskiej, pod opieką pań przedszkolanek Mileny Sygniewskiej, Kamili Matwiejuk i Mileny Sobieszczuk.

17.01.2017 08:39
Co w najnowszym numerze Słowa?
Co w najnowszym numerze Słowa?

Trzeci numer Słowa od 17 stycznia dostępny w dobrych punktach sprzedaży. Zobacz, co ciekawego przygotowaliśmy.

17.01.2017 08:29    3
Biała Podlaska. W Platerce zabawa trwała do rana
Biała Podlaska. W Platerce zabawa trwała do rana

Na sto dni przed maturą w bialskich szkołach wybrzmiał polonez. W sobotę 14 stycznia uczniowie aż sześciu bialskich szkół średnich bawili się na balach studniówkowych.

17.01.2017 08:23
Koncert Tede w bialskiej Fregacie
Koncert Tede w bialskiej Fregacie

Klub Muzyczny Fregata w Białej Podlaskiej, NWJ oraz Patent Event zapraszają na długo oczekiwany przez bialskich fanów hip-hopu koncert premierowy Tede plus Goście. Artysta zagra najbardziej znane i lubiane kawałki ze swoich dotychczasowych produkcji oraz pełny koncert premierowy z nowego albumu "Keptn".

17.01.2017 00:17    4
WOŚP: Jurek, z Parczewa możesz być dumny
WOŚP: Jurek, z Parczewa możesz być dumny

Barbara Łuć nie może powstrzymać wzruszenia. To ona, po rocznej przerwie, ponownie wskrzesiła orkiestrę Owsiaka, zarejestrowała sztab, ogłosiła nabór wolontariuszy, pukała do drzwi lokalnych biznesmenów. Nie sama, bo na wysokości zadania stanęli także wszyscy pracownicy Parczewskiego Domu Kultury. Kwota, którą przekazali mieszkańcy Parczewa i gminy Parczew, przeszła ich najśmielsze oczekiwania.

16.01.2017 20:21    1
WOŚP: Bez nich nie byłoby w Terespolu Orkiestry
WOŚP: Bez nich nie byłoby w Terespolu Orkiestry

To już trzynasty raz, kiedy miasto włączyło się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siedemdziesiąt osób obdarowujących sercem, nie tylko tym naklejanym, wyszło z domów, gdy jeszcze był mrok. Ich postawa na pewno nie pozostała bez wpływu na mieszkańców miasta i okolic, którzy na jubileuszowy finał WOŚP, a konkretnie na ratowanie życia dzieci i godną opiekę dla seniorów, przekazali ponad 15 tys. zł.

16.01.2017 20:09
WOŚP: Bialczanie otworzyli serca [wideo]
WOŚP: Bialczanie otworzyli serca [wideo]

Blisko 500 wolontariuszy na ulicach, licytacje, koncerty, pokazy ratownictwa medycznego, morsowanie, światełko do nieba i co najważniejsze masa życzliwych osób, którzy chętnie wrzucali do puszek datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał akcji, zainicjowanej przed 25 laty przez Jurka Owsiaka, w Białej Podlaskiej tak jak w większości polskich miast odbył się 15 stycznia.

16.01.2017 18:19
WOŚP: Jest kolejny rekord w Międzyrzecu
WOŚP: Jest kolejny rekord w Międzyrzecu

Weekend w mieście upłynął pod znakiem imprez organizowanych w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas aukcji uzyskano rekordową kwotę 16 650 zł. Na ulicach Międzyrzeca kwestowało 70 wolontariuszy. Pieniądze zbierano również w Jelnicy, Krzewicy i Drelowie.

16.01.2017 18:05
Kulig dla dzieci z Wólki Dobryńskiej
Kulig dla dzieci z Wólki Dobryńskiej

Dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej w gminie Zalesie postanowiły wykorzystać piękny zimowy czas i 12 stycznia zorganizowano kulig dla przedszkolaków.

16.01.2017 17:10
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama