Rusza pomoc dla pszczelarzy

  • 12.06.2021, 10:37
  • (jlk)
Pomoc dla pszczelarzy ARiMR fot. pexels.com/poglądowe
Do 30 czerwca pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych Agencjach Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy. 

Można to zrobić osobiście, z wykorzystaniem wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną na poczcie. O wsparcie mogą ubiegać się pszczelarze zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru. To 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przezimować.

– Zainteresowanych wsparciem, którzy obawiają się, że nie będą potrafili samodzielnie sporządzić wniosku, zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami powiatowymi. Eksperci pomogą w technicznym wypełnieniu wniosku. Prosimy, aby umawiać się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kumulacji wizyt w tym samym czasie oraz zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR – informuje Joanna Sierakowska z Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Elizówce.

Tegoroczny limit pomocy wynosi 35,5 mln zł. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis. Wnioski będzie można składać co roku.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe